Судове рішення #35896642

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду


13 березня 2014 року Справа №801/175/14


Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі Петренко В.В., за участю секретаря Кузьменко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська міська друкарня"

до Центрального відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим

про скасування постанови,

за участю сторін:

представник позивача - Омельчук Констянтин Дмитрович, довіреність №12 від 03.02.2014, паспорт серії НОМЕР_1;

представник відповідача - не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська міська друкарня" звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Центрального відділу державної виконавчої служби сімферопольського міського управління юстиції про скасування постанови від 04.11.2013 року про відкриття виконавчого провадження №ВП 40553296 по стягненню на користь АП "Кримтеплокомуненерго" 33491,47грн.

Розглянувши надані матеріали, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтею 181 КАС України передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Відтак, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст. 181 КАС України).

Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Суд вважає за необхідне зазначити про те, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Відповідно до статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Поважними за змістом даної статті визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Разом із позовом позивачем заявлено клопотання про поновлення строку на звернення до адміністративного суду (а.с.14), але суд не знайшов підстав, які би свідчили про поважність причин порушення строку звернення до суду.

Матеріали справи свідчать про те, що 04.11.2013р. державним виконавцем Центрального відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження ВП№40553296 з виконання Наказу №5002-8/4040-2011 від 20.04.2012р. Господарського суду в АР Крим про стягнення суми заборгованості у розмірі 33491,47 грн. (а.с.24), яка направлена позивачу простою кореспонденцією та отримана останнім 20.11.2013 року, про що свідчіть відповідний штамп на конверті (а.с.23).

25.11.2013 року позивачем була подана скарга на постанову про відкриття виконавчого провадження від 04.11.2013р. ВП№40553296 в якій зазначається, що позивачем було отримано постанову про відкриття виконавчого провадження від 04.11.2013р. ВП№40553296 саме 21.11.2013 р. (а.с.61-62).

Отже суд вважає що саме з листопада 2013 року почав спливати строк для звернення до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Суд зазначає, що у позивача було достатньо часу з листопада 2013 року для звернення до суду з адміністративним позовом, щодо скасування постанови від 04.11.2013 року про відкриття виконавчого провадження №ВП 40553296 по стягненню на користь АП "Кримтеплокомуненерго" 33491,47грн., але як вбачається зі штампу на конверті, позивач звернувся до суду лише 31.12.2013 року, тобто із пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого ч.2 ст. 181 КАС України.

Заслухавши доводи позивача, дослідивши надані докази в обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду, судом встановлено, що матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин поважності причин пропуску строку звернення до суду із позовом, при цьому суд не знаходить підстав, які б свідчили про поважність причин пропуску строку звернення або наявність обставин, що унеможливлювали звернення позивача із позовом в межах строків, визначених положеннями статті 181 КАС України.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позивач звернувся до суду з пропуском строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, оскільки строк звернення до суду сплинув.

Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Із матеріалів справи не вбачається поважності причин пропущення позивачем строку звернення до суду.

Окрім того, суд зазначає, що статтею 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Приймаючи до уваги, що позивачем строк звернення до суду пропущений без поважних причин, суд вважає необхідним залишити адміністративний позов без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 160, 165 КАС України, суд


УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська міська друкарня" до Центрального відділу державної виконавчої служби сімферопольського міського управління юстиції про скасування постанови від 04.11.2013 року про відкриття виконавчого провадження №ВП 40553296 по стягненню на користь АП "Кримтеплокомуненерго" 33491,47грн. - залишити без розгляду.


Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.



Суддя підпис В.В.Петренко









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація