БАЛАКЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
РІШЕННЯ
іменем України
справа № 762/431/14-ц
11 березня 2014 року Балаклавський районний суд м. Севастополя в складі:
головуючого судді: - Гапонова Д.Ю.,
при секретарі: - Албовій І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей, визначення місця проживання дітей,
В С Т А Н О В И В:
Позивача ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 500,00 грн. на кожну дитину щомісячно, оскільки матеріальної допомоги на їх утримання відповідач не надає, а також визначити місце проживання дітей разом з позивачем
В судове засідання сторони не з'явились.
Позивач надала до суду заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутність, наполягає на задоволенні позову.
Відповідач надав до суду заяву з клопотанням про розгляд справи за його відсутність, згоден з вимогами позивача про стягнення аліментів частково, у розмірі 1/6 частини від заробітку (доходу), а також не заперечує проти визначення місця проживання дітей з матір'ю - позивачем.
Визнаючи наявні матеріали про права і взаємостосунки сторін достатніми, суд знаходить можливим, через ст.158 Цивільного процесуального кодексу України розглянути справу у відсутність сторін.
Відповідно до ч.2 ст.197 Цивільного процесуального кодексу України, фіксація судового розгляду справи технічними засобами не здійснювалася.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_4 є батьком малолітніх ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копіями свідоцтв про народження серії НОМЕР_3 та серії НОМЕР_4 відповідно.
Малолітні ОСОБА_5, ОСОБА_6 проживають разом з матір'ю - ОСОБА_3, та знаходиться на її утриманні.
Відповідач працює в ТОВ «Акар» на посаді підсобного робочого, його заробіток з січня 2014 року по лютий 2014 року включно склав 2,250,00 грн., що підтверджується відповідною довідкою ТОВ «Акар», наданою у матеріали справи.
Відповідно до вимог ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частиною 1 статті 184 Сімейного кодексу України передбачено, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Частиною 1 статті 183 Сімейного кодексу України також встановлено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Стаття 182 Сімейного кодексу України містить перелік обставин, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, серед них: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. При цьому, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Позивачем не надано доказів того, що відповідач ОСОБА_4 має можливість сплачувати аліменти на утримання дітей у розмірі 500,00 грн. на кожну дитину щомісячно.
Таким чином, виходячи з обставин справи та приймаючи до уваги докази надані сторонами в обґрунтування своїх вимог та заперечень, відсутність відомостей, що документально підтверджують здатність відповідача ОСОБА_4 сплачувати на користь позивача ОСОБА_3 аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_5, ОСОБА_6 у розмірі 500,00 грн. на кожну дитину щомісячно, а також факт офіційного працевлаштування відповідача, суд приходить до висновку, про можливість визначення розміру аліментів на утримання малолітніх дітей у розмірі 1/3 частки усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи утримання від дня пред'явлення позову до суду до досягнення дітьми повноліття.
Відповідно до ч.1 ст.191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.
Щодо вимог про визначення місця проживання дітей суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.160 Сімейного Кодексу України, місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків; місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини; якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
Місце проживання малолітніх дітей сторін за погодженням суд визначає з матір'ю, що буде відповідати інтересам дітей.
Відповідно до вимог ч.3 ст.88 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Враховуючи, що відповідно до п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» позивач була звільнена від сплати судового збору при подачі позову до суду, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру відповідно до пп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі ст.ст.160, 180, 182, 183, 184, ч.1 ст.191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на утримання малолітніх дітей ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти у розмірі 1/3 частки від всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до повноліття дітей.
Стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах місячного платежу.
Місце проживання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, визначити з матір'ю, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Стягнути з ОСОБА_4 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 10 днів з моменту оголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя /підпис/
З оригіналом згідно.
Головуючий у справі Д.Ю.Гапонов