Судове рішення #359266
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД    ХЕРСОНСЬКОЇ    ОБЛАСТІ

Справа № 22ц-2814      2006  рік                                                                Головуючий у 1 інстанції

Решетов В. В.

Категорія 14       Доповідач Семиженко Г,В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 2006  року  грудня   13 дня     колегія  суддів  судової  палати  в  цивільних справах апеляційного суду Херсонської області у складі:

головуючого  Семиженка Г.В.

суддів:                  Лісової Г.Є.

Бугрика В.В.

при секретарі Івахненко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дніпровського районного суду міста Херсона від 25 вересня 2006 року по цивільній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленергоя до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,

ВСТАНОВИЛА:

у серпні 2006 року позивач звернуся до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що відповідачка є споживачем послуг з постачання електроенергії, що надаються позивачем, 10 липня 2003 року в помешканні відповідачки було виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення у вигляді зміни схеми підключення приладу обліку та заземлення нульового проводу на трубу опалення, що призвело до заниження показань приладу обліку, В позові поставлено питання про відшкодування збитків у сумі 2331,84 гривні.

Рішенням Дніпровського районного суду міста Херсона від 25 вересня 2006 року позов задоволено частково, з відповідачки на користь позивача у відшкодування збитків стягнуто 777,27 гривень, у відшкодування судових витрат 81 гривню, всього 858,27 гривень.

В апеляційній скарзі на рішення суду відповідачка поставила питання про його скасування як незаконного та необгрунтованого та закриття провадження по справі через пропуск строку позовної давності.

Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обгрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегії суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Сторонами не заперечується того факту, що відповідачка є споживачем послуг з електропостачання, що надаються позивачем.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією. Правила користування електричною енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року з наступними змінами затверджено Правила користування електричною енергією для населення, за їх п. 1 вказані Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм еіласності.

За п. 48 Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

 

Порядок фіксації фактів порушення споживачем Правил визначено їх п. 53, за яким у разі виявлення таких фактів складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта  енергопостачальника  має право відключити споживача від елетропостачання (у випадках передбачених пунктом 35 Правил а також визначити величину збитків, завданих протиправними діями споживача.

Відповідно до п. 37  Правил енергопостачальник має право перевіряти справність

приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження

електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза

приладами обліку, вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями,

допущеними споживачем під час користування електричною енергією, тимчасово припиняти

постачання електричної енергії або відключати  споживача від мережі без його згоди у

випадках, передбачених пунктами 34 і 35 цих Правил.                                   

Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України № 1416 від 22.11.1999 року затверджено Методику обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнйку внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією  для  населення, яка застосовується у випадках виявлення порушень, зазначених у п. 48 Правил,

Як вбачається з матеріалів справи актом від 10 липня   2003 року у  помешканні відповідачки зафіксовано порущення вище наведених Правил, а саме  заземлення нульового проводу

 кухні до батареї, в результаті  якого спожита електроенер. не обліковувалася

{а с 15), даний факт підтверджено поясненнями свІдка  ОСОБА_2 та відповідачкою

спростовано не було. Питання застосування судом положень строку позовної давності в різний період врегульовано нормами ЦК Української PGP редакції 1963 року та чинним ЦК України.

. „Відповідно до ст, ,су. 71, .76, 79 ЦК Української РСР редакції 1963 року, ст. ст.257, 261, 264 чинного ЦК.України  загальний строк для захисту права за позовом особи,  право якої порушено встановлюється  в три роки, перебіг такого строку починається з дня  виникнення права на позов, як виникає  з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.

За ст. 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.

Відповідно до протоколу судового засідання суду першої інстанції позивачкою та її

приставником до ухвалення судом рішення по справі не було заявлено про застосування

позовної давності  зауваження  на протокол судового засідання позивачки відхилено, підстав

для  застрсування строку позовної давності немає.                              

На підставі наведеного колегія суддів, приходить до висновку, що судом першої інстанції ухвалень законне та обгрунтоване рішення, його слід залишити без змін, апеляційну скаргу відхилити як таку, що його не спростовує та не ґрунтується на нормах закону.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 314 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:                         Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Дніпровського районного суду, міста Херсона від 25 вересня 2006 року залишити без змін.

 

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення, на неї протягом двох

місяців з дня набрання законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до

суду касаційної інстанції.                                                                                    

Головуючий

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація