Справа №2-383/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2008 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого судді Разумової І.Є.
при секретарі Цукановій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: Конотопська міська рада, Конотопська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 просить суд визначити їй додатковий строк у два місяці для прийняття спадщини, визнавши , що вона пропустила строк для прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 з поважних причин, посилаючись на те, що остання - її рідна бабуся по матері, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла в м.Конотопі, у зв"язку з чим вікрилася спадщина, яка складається з недобудованого жилого будинку, розташованого в АДРЕСА_1. За життя бабуся склала на її ім"я заповіт, відповідно до якого залишила їй все своє майно. Однак, коли вона звернулася до Конотопської міської державної нотаріальної контори з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину після померлої бабусі, їй було відмовлено, оскільки протягом шести місяців після її смерті вона не подала заяву про прийняття спадщини. Але цей строк був пропущений нею з поважних причин, бо про існування заповіту вона не знала, вважала, що спадкоємицею являється її мати, відповідачка по справі, яка також не подавала заяву про прийняття спадщини, разом із спадкодавцем не проживала.
Відповідачка ОСОБА_2 позов визнає, пояснила, що знайшли заповіт ОСОБА_3, яка є її матір"ю, серед документів останньої в січні 2008 року, заяву про прийняття спадщини після померлої матері вона не подавала, на спадщину не претендує.
Треті особи: Конотопська міська рада та Конотопська міська державна нотаріальна контора просять розглядати справу без участі їх представників, при винесенні рішення покладаються на розсуд суду (а.с. 13, 15).
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання і, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Ч.3 ст.1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В справі є ксерокопія заповіту, посвідченого 28 червня 1996 року державним нотаріусом Конотопської міської державної нотаріальної контори, в якому ОСОБА_3 заповіла все належне їй на день смерті майно ОСОБА_1 (а.с.6).
З свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Конотопі (а.с.5).
За повідомленням Конотопської міської державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_3 спадкоємці з заявами про прийняття спадщини чи про відмову від прийняття спадщини не зверталися, спадкова справа не відкривалась (а.с. 15).
Враховуючи вищевикладене , суд визнає поважною причину пропуску строку для прийняття ОСОБА_1 спадщини після померлої ОСОБА_3, з чим згодна і відповідачка. Визнання відповідачкою пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. 1233, 1270, 1272 ЦК України, ст. 10, 60, 212 , 130, 174 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Конотопі Сумської області, терміном у два місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви.