Судове рішення #3593051

Справа №2-299/2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

11 лютого 2008 року     Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді       Разумової І.Є.

при секретарі  Цукановій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до Дубов"язівської селищної ради, третя особа: Конотопська районна державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після померлої матері ОСОБА_2 терміном в один місяць, визнавши , що він пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, посилаючись на те, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Сім"янівка Конотопського району Сумської області, його батьками записані ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Остання померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається, з домоволодіння, розташованого АДРЕСА_1. Він являється єдиним спадкоємцем, однак не може отримати свідоцтво про право на спадщину, оскільки протягом шести місяців після смерті матері він не подав заяву про прийняття спадщини. Але строк для подання заяви був пропущений ним з поважних причин, бо мати померла в день його народження, він довгий час не міг отямитися, дуже переживав, в травні 2004 року почав готуватися до переїзду на територію України на постійне місце проживання, однак лише 20 березня 2007 року він отримав довідку про реєстрацію особи громадянином України. Тому через переїзд, оформлення документів він не мав можливості своєчасно подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, у зв"язку з чим просить визначити йому додатковий строк.

Представник відповідача Марусиченко Т.П., голова Дубов"язівської селищної ради, проти позову не заперечує, вважає, що позивачу можливо визначити додатковий строк для прийняття спадщини, інших спадкоємців більш немає.

Третя особа - Конотопська районна державна нотаріальна контора просить розглядати справу без участі їх представника, при вирішенні питання покладається на розсуд суду (а.с. 13).

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, допитавши свідка, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В свідоцтві про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2, батьками вказані ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.6).

З свідоцтва про смерть вбачається , що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Сім"янівка Конотопського району (а.с.5).

 

За повідомленням Конотопської районної державної нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась, спадкоємці з заявами про прийняття спадщини чи про відмову від прийняття спадщини до нотконтори не зверталися (а.с.13).

Відповідно до довідки №189 про реєстрацію особи громадянина України ОСОБА_1 згідно з рішенням УМВС України в Сумській області від 20 березня 2007 року набув громадянства України на підставі ч.1 ст.8 Закону України "Про громадянство України". Відповідно до законодавства України зазначена особа є громадянином України з 20 березня 2007 року (а.с.8).

Свідок ОСОБА_5 пояснила, що мати заявника померла в його день народження, він дуже сильно переживав її втрату, потім тривалий час займався оформленням документів щодо отримання громадянства України.

Враховуючи вищевикладене , суд визнає поважною причину пропуску строку для прийняття ОСОБА_1 спадщини після померлої матері.

Керуючись ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, ст. 10, 60, 212 ЦПК України,

 

ВИРІШИВ:

 

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Сім"янівка Конотопського району, терміном в один місяць з дня набрання законної чинності рішення суду.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація