справа № 109/1014/14-а
провадження № 2-а/109/78/14
У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
14 березня 2014 року смт Красногвардійське
Суддя Красногвардійського районного суду Автономної Республіки Крим Проскурня С.М.,
розглянувши адміністративний позов управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим до ОСОБА_1 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
В С Т А Н О В И В:
Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим (далі - УПіСЗН) 13 березня 2014 року звернулося до суду із вказаним адміністративним позовом, в якому просило стягнути з ОСОБА_1 необґрунтовано виплачену державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 453,07 грн.
Відповідно до частин першої та другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
З позовної заяви та доданих до неї документів убачається, що ОСОБА_1 у 2006 році було необґрунтовано виплачено державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 453,07 грн.
ОСОБА_1, перервавши відпустку по догляду за дитиною до трьох років, 10 серпня 2006 року (наказ роботодавця № 960-к від 10.08.2006) вийшла на роботу на умовах неповного робочого дня, про що роботодавцем письмово було повідомлено УПіСЗН згідно з довідкою № 03-34/10 від 01.02.2007 року.
Саме із вказаного часу у суб'єкта владних повноважень виникли підстави, які давали право на звернення з позовом до адміністративного суду.
Управлінням праці і соціального захисту населення Красногвардійської райдержадміністрації листом від 03.06.2008 року ОСОБА_1 було запропоновано з'явитися до відділу адресної державної допомоги з приводу внесення переплати вказаної допомоги в сумі 453,07 грн. В разі неявки одержувачку було повідомлено, що справу буде передано до суду. Аналогічні за змістом листи були надіслані на адресу ОСОБА_1 також 01.07.2008, 21.07.2008.
Вимоги УПіСЗН про повернення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги ОСОБА_1 ігнорує. З позовом до суду позивач звернувся лише 13 березня 2014 року.
Згідно зі статтею 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі поданої позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Достатніх підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення УПіСЗН з адміністративним позовом до суду не вбачається.
Керуючись статтями 99, 100, 107 КАС України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим до ОСОБА_1 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, - залишити без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Красногвардійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя С.М. Проскурня