Судове рішення #3593165

 Справа №2-2881/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

6 грудня 2007 року Місцевий Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого - судді            Разумової І.Є.

при секретарі  Цукановій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотоп справу за позовом житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства "Житлосервіс" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, треті особи: Конотопська міська рада, сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Конотопського МРВ УМВС України в Сумській області, орган опіки та піклування Конотопської міської ради про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

В м.Конотопі по АДРЕСА_1 розташований гуртожиток, який знаходиться на обслуговуванні ЖРЕП "Житлосервіс".

Представник позивача Молявка Л.П. просить суд визнати відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 разом з їх малолітньою дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, такими, що втратили право користування вищевказаним гуртожитком, мотивуючи тим, що відповідачі та їх дочка значаться зареєстрованими в гуртожитку по АДРЕСА_1, але ще в листопаді 2005 року , коли Конотопський завод "Мотордеталь" ВАТ за рішенням Конотопського міськвиконкому передав їм на обслуговування даний гуртожиток, відповідачі не проживали в ньому, ніякої кімнати за ними не рахується, з 2005 року плата за гуртожиток не нараховується, ніякі оплати не проводяться. Відповідачі лише зареєстровані за цією адресою. Жодного разу за цей період вони до ЖРЕП "Житлосервіс" не зверталися, заселитися не намагались, їх речей в гуртожитку немає. Просить також стягнути з відповідачів 7 грн.50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позов визнають , пояснили, що вони не проживають в гуртожитку з 2001 року, залишили його добровільно, бо почали будівництво свого жилого будинку, туди і перейшли жити, забрали належні їм речі, відтоді в гуртожитку не живуть, ніяку кімнату не займають, оплату не проводять, заселитися за цей час не намагалися, жити в гуртожитку не збираються, але з реєстрації не знімаються, тому що їх будинок не зданий в експлуатацію, і їм ніде зареєструватися.

Представники третіх осіб: Конотопської міської ради, сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Конотопського МРВ УМВС України в Сумській області в судове засідання не з"явилися, надали заяви, в яких просять розглядати справу без їх участі, при винесенні рішення покладаються на розсуд суду.

Представник третьої особи: органу опіки та піклування Конотопської міської ради-Роспутько Н.М. проти позову не заперечує, пояснила, що відповідачі втратили право на житло, оскільки не проживають в гуртожитку шість років.

Суд, вислухавши пояснення сторін, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню.

П.13 Примірного положення про гуртожиток, затвердженого Радою Міністрів УРСР від 3 червня 1986 року №208, передбачається можливість збереження права користування жилою площею при тимчасовій відсутності лише за громадянами, які вибули з гуртожитку у зв"язку    з призовом на дійсну строкову військову службу, а також за

 

офіцерами, які вибули з нього у зв"язку з призовом із запасу на дійсну військову службу на строк до трьох років.

При цьому згідно ч.7 ст.8 ЦПК України з урахуванням подібності правовідносин щодо користування жилою площею в гуртожитку з правовідносинами , що регулюються загальними правилами ч.1 ст.71 ЖК України, положення цих правил про збереження за відсутнім права на жиле приміщення протягом шести місяців застосовується і в разі тимчасової відсутності в гуртожитку.

Відповідно до рішення Конотопського міськвиконкому від 29 серпня 2005 року №324 гуртожиток по АДРЕСА_1 прийнятий з балансу ВАТ "Конотопський арматурний завод" на баланс міського управління житлово-комунального господарства та переданий для експлуатації та обслуговування ЖРЕП "Житлосервіс" (а.с.4).

З довідки ЖРЕП "Житлосервіс" вбачається, що ОСОБА_1, його дружина ОСОБА_2 та дочка ОСОБА_3, 1994 року народження, зареєстровані в гуртожитку по АДРЕСА_1 (а.с.5).

Таким чином, в судовому засіданні було встановлено, що відповідачі в гуртожитку не проживають з 2001 року, залишили гуртожиток добровільно, їх ніхто не примушував, перешкод у користуванні не робив, за цей час туди не поверталися і не мають наміру повертатися, ніяких речей в гуртожитку не залишили, про що вони самі пояснювали, тобто відповідачі втратили будь-який зв"язок з цим житлом. А оскільки вони понад шести місяців не мешкають в гуртожитку без поважних причин і ніякої домовленості між ними та ЖРЕП "Житлосервіс" щодо їх відсутності не було, тому слід визнати, що вони втратили право на користування гуртожитком, з чим згодні самі відповідачі.

З відповідачів на користь позивача слід стягнути 7 грн.50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи і в прибуток держави - 8 грн.50 коп. державного мита.

Керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, Примірним положенням про гуртожиток, затвердженим Радою Міністрів УРСР від 3 червня 1986 року №208, ст. 8, 10, 60, 212, 88 ЦПК України,

 

ВИРІШИВ:

 

Визнати ОСОБА_1, ОСОБА_2 разом з їх малолітньою дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, такими, що втратили право користування гуртожитком по АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства "Житлосервіс" по 3 грн.75 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи і в прибуток держави - по 4 грн.25 коп. державного мита з кожного.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до місцевого Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга- протягом 20 днів після подання заяви.

Рішення набрано на комп'ютері, має силу оригіналу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація