24.03.2014
1 інстанція
Єд. ун. № 763/7720/13
Пр. № 2/763/941/14
З А О Ч Н Е Р 1 Ш Е Н НЯ
1 М Е Н Е М У К Р А 1 Н И
15 січня 2014 року Гагарінський районний суд м. Севастополя у складі:
головуючого-судді Лугвіщик А.М.
при секретарі Гуменюк К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Севастополі справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу реєстрації актів громадянського стану Гагарінського районного управління юстиції у м. Севастополі про внесення змін та доповнень в актовий запис про народження,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про внесення змін та доповнень в актовий запис про народження № 44, складений 24.11.1950 року Новокарамалінською сільською Радою Міякінського району Республіки Башкортостан Російської Федерації: у графі ім.»я дитини вказати ОСОБА_1, в графі «місце народження» - селище Саліфаново Міякінського району Башкортостана Російської Федерації, мотивуючи тим, що при оформленні документів в компетентні органи вияснилось, що її ім.»я ОСОБА_1 у свідоцтві при народженні не відповідає імені, яке зазначено в її паспорті, свідоцтві про шлюб, свідоцтві про народження її сина, у ідентифікаційному коді, пенсійному посвідченні, довідці з місця проживання, де зазначено її ім.»я ОСОБА_1. І вияснилось, що в актовому записі про її народження № 44 у графах не зазначено її по-батькові та місце народження. Відповідач відмовив у внесенні змін та доповнень, посилаючь на відсутність підстав.
У судове засідання позивач надала заяву про слухання справи у її відсутність, позов підтримала і просила задовольнити.
Представник відповідача надала заяву про слухання справи у її відсутність.
Відповідно до вимог ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність сторін.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого Новокарамалінською сільрадою Міякінського району Башкортостан, актовий запис № 44, зазначено, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, в селищі Саліфаново Міякінського району. У графі «республіка» не повністю зазначені дані.
Належність вказаного свідоцтва про народження позивачу підтверджується її паспортом, свідоцтвом про шлюб НОМЕР_2, укладеного 03.08.1970 року з ОСОБА_3 у відділу ЗАГС Міякінського району Республіки Башкортостан Російської Федерації, Свідоцтвом про восьмирічну освіту, дипломом серії НОМЕР_3 про закінчення Белебеївського педагогічного училища у 1969 році, Свідоцтвом про народження її сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, Свідоцтвом про право власності на житло - квартира АДРЕСА_1, довідкою БТІ № 245 від 19.02.1994 року, ідентифікаційним кодом позивача, пенсійним посвідченням позивача, довідкою КП «Житлосервіс № 23» № 414 від 23.07.2013 року. При цьому, в зазначених документах зазначено ім»я позивача ОСОБА_1.
Дані правовідносини регулюються нормами Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Правил про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 N 96/5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за N 55/18793.
Так, згідно ч.1, 2 ст. 16 зазначеного Закону державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені,по батькові) (далі - зміна імені) проводиться лише стосовно
громадян України.
Державна реєстрація зміни імені проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, за місцем її проживання за наявності в архівах відділів державної реєстрації
актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
У разі відсутності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян державну реєстрацію зміни імені може бути проведено
тільки після їх поновлення та внесення відомостей до зазначеного Реєстру в установленому порядку.
Згідно статті 22 цього Закону внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.
За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.
У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:
особи, щодо якої складено актовий запис;
одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;
опікуна недієздатної особи;
спадкоємців померлого;
представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.
Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового
запису цивільного стану.
Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.
У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
У разі якщо актовий запис цивільного стану, до якого необхідно внести зміни у зв'язку з усиновленням, скасуванням усиновлення, визнанням усиновлення недійсним, визнанням та встановленням факту батьківства, материнства, а також доповненням
і виправленням відомостей, що в ньому містяться, було складено компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної
держави встановлено інший порядок внесення змін, відмінний від передбаченого законодавством України, актовий запис цивільного стану попередньо поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Про поновлення актового запису цивільного стану та внесення до нього відповідних
змін повідомляється компетентному органу іноземної держави.
Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.
І згідно рішення Європейського Суду у справі «Гарнага проти України» від 16.05.2013 року зазначено, що відмова Відділу реєстрації у внесення змін імені, по-батькові не відповідає закріпленій законодавством свободі зміни імені, що свідчить про порушення статті 8 Конвенції.
У зв»язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне внести зміни до актового запису про народження позивача у графі ім.»я дитини вказати ОСОБА_1, місце народження селище Саліфаново Міякінського району Башкортостану Російської Федерації.
На підставі наведенного та керуючись ст. 57, 60, 179, 213-214, 224-228, 232, 294-296 ЦПК України, Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», суд
Р 1 Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов»язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану Гагарінського районного УЮ у м. Севастополі внести зміни та доповнення в актовий запис про народження ОСОБА_1 № 44, складений 24.11.1950 року Новокарамалінською сільською Радою Міякінського району Республіки Башкортостан Російської Федерації: у графі «ім»я дитини» вказати ОСОБА_1, у графі «місце народження - Республіка» вказати селище Саліфаново Міякінського району БАШКОРТОСТАН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.
Зобов»язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану Гагарінського районного УЮ у м. Севастополі видати нове Свідоцтво про народження ОСОБА_1.
Заочне рішення може бути оскаржено в Севастопольський апеляційний суд через Гагарінський районний суд м. Севастополя протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення складено власноручно в єдиному екземплярі.
Головуючий-суддя: