Судове рішення #359351
Справа № 22а - 617 2006р

Справа 22а - 617 2006р.                                                       Головуючий в 1 інстанції:

Решетов В.В.

Категорія    Доповідач : Бездрабко В.О.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

2006 року листопада місяця 12 дня колегія суддів Судової палати в цивільних

справах апеляційного суду Херсонської області в складі:

Головуючого : Бауль Н.М.

Суддів :                                  Гаркуші В.О.

Бездрабко В.О. при секретарі: Шевардіній К.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в мХерсоні справу за апеляційною скаргою Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області на постанову Дніпровського районного суду м.Херсона від 30 жовтня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області на неправомірну відмову в пільговому нарахуванні стажу,

встановила:

В вересні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позов, посилаючись на те, що з 01 жовтня 1987 по 20 грудня 2005 р. проходив службу в УМВС України в Херсонській області. В період з 20 липня 1993р. по 18 серпня 1998р. в стаж по нарахуванню пенсії йому зарахували рік за рік, але відповідно до наказу МВС України від 12 березня 2004р. на займаній посаді повинні були рахувати за ЗО відпрацьованих днів 40. Відповідач відмовився провести перерахунок стажу, з приводу чого просив визнати відмову УМВС України в Херсонській області НОМЕР_1 неправомірною, зобов"язати відповідача вирахувати його стаж за вказаний період ЗО робочих днів за 40 робочих днів та виплатити компенсацію за формене обмундирування в сумі 3713грн.74коп.

Постановою Дніпровського районного суду м.Херсона від ЗО жовтня 2006 року позов задоволено:

Визнано дії УМВС України в Херсонській області про відмову в проведені розрахунку пільгової вислуги років для призначення пенсії позивачу в період служби з 20 липня 1993р. по 18 серпня 1998р. противоправними.

Зобов"язано УМВС України Херсонській області здійснити розрахунок вислуги років ОСОБА_1 для призначення пенсії, з врахуванням періоду служби з 20 липня 1993р. по 18 серпня 1998р. в пільговому обчисленні із розрахунку один місяць за сорок днів.

 

 

Стягнуто з УМВС України в Херсонській області грошову компенсацію за формове обмундирування у розмірі 3713грн. 74коп.

В апеляційній скарзі УМВС України в Херсонській області просить постанову суду скасувати, ухвалити нову, якою в задоволенні вимог ОСОБА_1 відмовити, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального і процесуального права.

Заслухавши доповідача, осіб, які з'явилися в судове засідання, перевіривши законність та обгрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що хоча позивач і займав посаду чергового приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво при УВС м.Херсона, яка не дає права на зарахування до вислуги років для призначення пенсії один місяць за сорок днів, але ОСОБА_1 згідно функціональних обов'язків мав такий самий об"єм службових обов'язків, тривалість службового часу та ступінь ризику, пов'Язаний з можливим нападом затриманих та ризиком захворіти, як і інспектор-черговий приймальника-розподільника, тобто посада, яка дає право на обчислення вислуги років на пільгових підставах.

Однак, з даним висновком суду в повному обсязі погодитися не можна.

Так, відповідно до Положення про приймальник-розподільник для осіб, затриманих за бродяжництво, затвердженого наказом МВС України НОМЕР_2 інспектор-черговий має низку обов'язків, в тому числі здійснювати керівництво діяльністю приймальника-розподільника у відсутність начальника або його заступника; здійснювати постійний контроль за несенням служби міліціонерами; забезпечувати додержання встановленого режиму утримання та встановлювати посилений нагляд відносно злісних порушників; приймати службову документацію тощо. В службові обов"язки чергового приймальника-розподільника входить, в тому числі, приймання затриманих; ведення їх обліку та інших документів, пов'Язаних з перебуванням затриманих в ізоляторі; підтримання порядку й чистоти у приміщеннях; забезпечення належного зберігання документації, бланків, наручників, інших спеціальних засобів та інвентарю.

Таким чином, на думку колегії суддів суд передчасно дійшов висновку про однаковий об"єм службових обов'язків чергового та інспектора-чергового приймальника-розподільника.

Враховуючи, що займана ОСОБА_1 в період з 20.07.1993р. по 18.08.1998р. посада чергового не включена до Переліку посад начальницького складу приймальників-розподільників для осіб, затриманих за бродяжництво ..., час проходження служби в яких підлягає зарахуванню до вислуги років для призначення пенсії один місяць за сорок днів, затвердженого наказом МВС України НОМЕР_3, тому в даній частині постанова суду підлягає скасуванню, з ухваленням нової про відмову   в   задоволенні   позову   в   частині   визнання   протиправними   дій

 

відповідача щодо відмови проведення розрахунку пільгової вислуги років для призначення пенсії позивачу.

Керуючись ст. 198, 202,205,207 КАС України, колегія суддів,

постановила:

Апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області задовольнити частково.

Постанову Дніпровського районного суду м.Херсона від 30 жовтня 2006 року в частині визнання дії УМВС України в Херсонській області про відмову в проведені розрахунку пільгової вислуги років для призначення пенсії позивачу в період служби з 20 липня 1993р. по 18 серпня 1998р. противоправними, а також зобов"язання УМВС України Херсонській області здійснити розрахунок вислуги років ОСОБА_1 для призначення пенсії, з врахуванням періоду служби з 20 липня 1993р. по 18 серпня 1998р. в пільговому обчисленні із розрахунку один місяць за сорок днів скасувати, ухвалити нову про відмову в задоволенні вимог ОСОБА_1 про визнання відмови УМВС України в Херсонській області НОМЕР_1. неправомірною, зобов"язання відповідача вирахувати стаж роботи з розрахунку один місяць за 40 робочих днів -відмовити. В іншій частині постанову залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація