Єдиний унікальний номер 249/5642/13-ц
Номер провадження 22-ц/775/1713/2014
Головуючий у 1 інстанції Несторенко Є.В.
Доповідач Зінов'єва А.Г.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
31січня 2014 року м. Донецьк
Суддя апеляційного суду Донецької області Зінов'єва А.Г., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1, яка на підставі довіреності діє від імені ОСОБА_2, на рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 13 січня 2014 року по справі за позовом публічного акціонерного товариства „Акцент - Банк" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства „Акцент - Банк" про захист прав споживачів,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 13 січня 2014 року позовні вимоги ПАТ „Акцент - Банк" задоволено.
Із вказаною ухвалою суду не погодився представник відповідача за первісним позовом та подав 24.01.2014 р. апеляційну скаргу, яка разом зі справою надійшла до апеляційного суду Донецької області.
Апеляційне провадження не може бути відкрито, оскільки апеляційна скарга подана з порушенням норм ч. 3 ст. 297 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 була присутня у судовому засіданні 13.01.2014 р., проте відсутні відомості щодо її присутності під час проголошення рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Отже апелянту пропонується надати заяву, в якій зазначити, чи була представник відповідача присутня у судовому засіданні під час проголошення рішення. Якщо ні, повідомити коли було отримано копію оскаржуваного рішення. Якщо строк на апеляційне оскарження рішення суду було порушено, пропонується вказати причини його пропуску.
Апеляційне провадження не може бути відкрито, оскільки скарга не відповідає вимогам ч. 2 ст. 297 ЦПК України, а саме: апелянтом, при поданні апеляційної скарги не сплачено судовий збір, передбачений Законом України «Про судовий збір» № 3674 - VI від 08 липня 2011 року (далі - Закон).
Так, відповідно до п. 8 ч.2 ст. 4 Закону при поданні апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду сплачується 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 4 Закону за подання до суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України від 16 січня 2014 року № 719 - VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» на 01 січня 2014 року установлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі складає 1218 гривень.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
В матеріалах справи міститься квитанція про сплату судового збору у розмірі 114 грн.70 коп.
Виходячи з наведеного, апелянту пропонується доплатити судовий збір у сумі 10 грн. 60 коп. = 125 грн. 33 коп. (майнові вимоги) - 114 грн. 70 коп. (сплачена сума) за наступними реквізитами:
- код бюджетної класифікації доходів 22030001 «Судовий збір» (Державна судова адміністрація України), код ЄДРПОУ суду 02891428, пункт 1.8,
- розрахунковий рахунок-31212206780004
- отримувач Державний бюджет м. Донецьк Ворошиловський район,
- ЄДРПОУ - 38033949, МФО - 834016,
- банк : ГУ ДКУ у Донецькій області.
Апеляційна скарга не відповідає вимогам законодавства та підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. ст. 121, 294, 295, 297 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, яка на підставі довіреності діє від імені ОСОБА_2, на рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 13 січня 2014 року - залишити без руху.
Надати апелянту п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків в апеляційній скарзі в частині сплати суми судового збору. У разі не усунення вказаних недоліків у визначений термін апеляційна скарга вважатиметься неподаною і буде повернута апелянту.
Надати апелянту тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали для усунення недоліків в апеляційній скарзі в частині надання заяви про поважність причин пропуску строку та роз'яснити, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Суддя А.Г. Зінов'єва