Судове рішення #359853
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22- 6014\2006                                                     Головуючий 1 інстанції Бондарьова Г.М.

Категорія І7\1                                                                               Доповідач Лаченкова О.В.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

22 листопада 2006 року

Колегія судців судової палати по цивільним справам апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:

головуючого                                                              Петренко І.О.

суддів                                                                         Болтунова Л.М., Лаченкової О.В.

при секретарі                                                                Шило С.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську справу за апеляційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську на рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 04 серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську про відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2006 року позивач звернувся до суду і просив рішенням суду стягнути з відповідача на свою користь 70 000,00 грн. в рахунок відшкодування страхової виплати за моральну шкоду.

Вказує на те, що тривалий час він пропрацював на шахтах на підземних роботах, правонаступником яких є ВАТ «Павлоградвугілля». За час роботи на підприємствах позивач одержав професійні захворювання, згідно акту розслідування від 27 січня 2005 року. За висновком первинної МСЕК від 03 березня 2005 року йому було встановлено 60% стійкої втрати професійної працездатності та 3 групу інвалідності безстроково.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги в повному обсягу не визнавав.

Рішенням Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 04 серпня 2006 року позовні вимоги задоволені частково і в рахунок відшкодування моральної шкоди стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_1  42 000,00 грн.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 04 серпня 2006 року відмовивши позивачеві у позовних вимогах до відділення ВД ФССНВУ в м. Першотравенську.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, заявлених вимог та наданих сторонами доказів, колегія суддів вважає можливим задовольнити апеляційну скаргу частково, а рішення суду змінити, знизивши суму стягнутих з відповідача на користь позивача сум .

Так, встановлено, що позивач тривалий час пропрацював на шахтах на підземних роботах, правонаступником яких є ВАТ «Павлоградвугілля». За час роботи на підприємствах позивач одержав професійні захворювання, згідно акту розслідування від 27 січня 2005 року. За висновком первинної МСЕК від 03 березня 2005 року йому було встановлено 60% стійкої втрати професійної працездатності та 3 групу інвалідності безстроково.

 

Внаслідок отриманої травми позивач змушений прикладати додаткові зусилля для впорядкування свого життя, постійно проходити курс лікування, зазнавати фізичну біль.

При викладених обставинах суд обгрунтовано та згідно до вимог ст.ст. 21 , 28 закону України Про загальнообов'язкове страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності" стягнув з відповідача суми на відшкодування страхової виплати за моральну шкоду.

Але розмір моральної шкоди суд визначив без врахування характеру і обсягу страждань, яких зазнав позивач. Тому колегія суддів вважає можливим виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, а також розміру встановленої МСЕК втрати професійної придатності позивача встановити розмір суми, яку необхідно стягнути з відповідача на користь позивача у розмірі   15 000 грн.

Доводи наведені в апеляційній скарзі про компенсування моральної шкоди одноразовою страховою виплатою та щомісячними страховими виплатами, суперечать вимогам діючого законодавства, яким передбачені виплати саме на відшкодування спричиненої моральної шкоди. А доводи апеляційної скарги про не врахування судом факту введення мораторію на виплату моральної шкоди в законодавстві щодо державного бюджету стосуються порядку виконання стягнень та виплат.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції слід змінити та постановити нове рішення про стягнення вище вказаних сум. Керуючись ст.ст. 303,307,309,317,319 ЦПК України, колегія суддів ,-

ВИРІШИЛА :

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську - задовольнити частково.

Рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 04 серпня 2006 року змінити.

Стягнути з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України . в м. Першотравенську на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування страхової виплати за моральну шкоду 15 000 грн. В решті позовних вимог відмовити .

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення , але може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація