№ 249/1367/14-к
УХВАЛА
іменем України
28 березня 2014 року м.Шахтарськ
Слідчий суддя Шахтарського міськрайонного суду Шеметова Н.Г. при секретарі Одьожній Т.В. за участю заявника ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_1 на рішення про відмову у внесенні заяви про злочин до ЄРДР та зобов»язанні слідчого відділу внести вказані відомості до ЄРДР,
В с т а н о в и в :
27 березня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді із скаргою , в який вказав,що 18 лютого 2014 року він звернувся до Шахтарського МВ ГУМВС України в Донецької області із заявою про вчинення злочину гр. ОСОБА_2, але його заява не була внесена до ЄРДР, тому він просить зобов*язати слідчий відділ Шахтарського МВ ГУМВС внести вказану заяву до ЄРДР.
У судовому засіданні заявник підтримав свої вимоги пояснивши, що його не повідомили про внесення заяви до ЄРДР тому він просить зобов»язати слідчий відділ зареєструвати вказану заяву та відкрити кримінальне провадження.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши надані письмові матеріали, що надійшли з Шахтарського МВ, суд вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Зі змісту скарги вбачається,що ОСОБА_1 оскаржується бездіяльність,що виразилася у невнесенні його заяви про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР.
Відповідно до ч.1 п.1,5 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, яка полягає у тому числі у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно п.2.1.1 ч.2 розділу 1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань,затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17 серпня 2012 року з відповідними змінами до реєстру у тому числі вносяться відомості про час та дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин,що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до п.1.10 ч.1 розділу 1 вказаного Положення реєстраторами реєстру є прокурори, слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ, безпеки,органів,що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та органів бюро розслідувань ( з моменту створення), тобто вказаний перелік реєстраторів є вичерпним.
З огляду на положення ст.303 КПК України та вказані вимоги Положення про ведення ЄРДР на досудовому провадженні оскаржуватися можуть тільки рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора. З наданого Шахтарським МВ висновку та доданих до нього матеріалів вбачається, що заява ОСОБА_1 знаходилася не провадженні слідчого, а в провадженні працівника СДСБЕЗ ОСОБА_3, який не є особою, що має право вносити повідомлення та заяви про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, та приймати процесуальні рішення у кримінальному провадженні; він не може бути суб»єктом оскарження згідно положень ст.. 303 КПК України.
Вказане є підставою для відмови у задоволенні скарги ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 303 ч.1 п.1,307 ч.3, 309 ч. 2,3 КПК України, п.1,2 розділу 1 Положення про ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя
У х в а л и в :
Відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_1 бездіяльність оперуповноваженого СДСБЕЗ Шахтарського МВ ГУМВС України в Донецькій області щодо не внесення ним відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Н.Г.Шеметова