Справа № 22-1293 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Бердій М.А.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк З.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2006 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка 3.І.
суддів Шимківа С.С., Ковалевича С.П.
з участю секретаря судового засідання Іванової І.С,
сторін та їх представників
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Рівненського міського суду від 27 липня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про повернення майна з чужого незаконного володіння і відшкодування моральної шкоди,
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 27 липня 2006 року задоволено позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про повернення майна з чужого незаконного володіння. Відповідача зобов"язано повернути обладнання, яке позивачем зазначено у позовній заяві, а на випадок його відсутності стягнено 28367 грн. його вартості.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі відповідач просить апеляційний суд його скасувати і справу направити на новий судовий розгляд, посилаючись на порушення місцевим судом норм матеріального і процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до договору НОМЕР_1 від 12 червня 2004 року позивач ОСОБА_2 купив у ОСОБА_3 спірне обладнання, яке було призначене для виробництва металопластикових вікон. Оригінал цього договору та відповідні квитанції до прибуткових касових ордерів про сплату продавцю вартості цього устаткування суду представив позивач ОСОБА_2. Продавець ОСОБА_3, у свою чергу, будучи допитаним в якості свідка, підтвердив у суді, що спірне обладнання у нього дійсно купив саме позивач, а не відповідач, і сплатив йому за це обумовлену ціну.
Натомість відповідач ОСОБА_1, який упродовж розгляду даної справи був непослідовним у своїх поясненнях щодо предмета спору, і який також претендував на спірне устаткування, ніяких документів (окрім розписки про отримання авансу, яку на своїй візитці невідомо кому і за яких обставин написав ОСОБА_3) - суду не представив.
Тому з урахуванням наведеного та відповідно до ст. ст. 48, 50 Закону України "Про власність", ст. ст. 321, 386, 387 ЦК України місцевий суд законно й обгрунтовано зобов'язав відповідача повернути позивачу спірне устаткування, яке ОСОБА_1 позивачем було передано на тимчасове зберігання, й яке він, після відмови повернути його ОСОБА_2, став незаконно утримувати в себе без відповідної на те правової підстави.
Деякі недоліки, які були допущені позивачем ОСОБА_2 і продавцем ОСОБА_3 при оформленні договору купівлі-продажу спірного устаткування, та окремі незначні, викликані плином часу, неточності в їхніх поясненнях про обставини цієї угоди, правильності зробленого судом висновку не спростовують.
Доводи в апеляційній скарзі про змову позивача з продавцем ОСОБА_3 на увагу також не заслуговують, оскільки ніякими доказами не підтверджені.
Інші ж доводи апелянта є безпідставними.
Зважаючи на викладене та керуючись ст.ст. 10, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Рівненського міського суду від 27 липня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.