262/1919/14-ц
2-н/262/650/2014
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.04.2014 року суддя Пролетарського районного суду м. Донецька Кирилюк Н.А., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі заяви про видачу судового наказу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 «про стягнення заборгованості за використаний природний газ»,-
встановив:
Заявник звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за використаний природний газ до ОСОБА_1, ОСОБА_2.
Вивчивши заяву та документи, які додані до неї, вважаю, що зазначена заява прийняттю не підлягає з наступних підстав.
Так, заявник просить видати судовий наказ про стягнення заборгованості за використаний природний газ з боржників ОСОБА_1, ОСОБА_2, у яких виникла заборгованість за межами строку позовної давності, а саме з 01.01.1997 року по 01.01.2014 року. В зв'язку з чим, вказана вимога свідчить про наявність спору про право, яка має розглядатися у загальному позовному провадженні, оскільки, згідно ст. 95 ЦПК України, передбачено, що наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 96 ЦПК України.
У відповідності з п. 2 ч. 3 ст.100 ЦПК України, суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у разі, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
З урахуванням викладеного, враховуючи спір про право, вважаю необхідним відмовити заявнику у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 100 ЦПК України, -
ухвалив:
Відмовити у прийнятті заяви Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 «про стягнення заборгованості за використаний природний газ», у зв'язку з тим, що з заяви та поданих документів вбачається спір про право.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.А. Кирилюк