Провадження № 2/259/582/2014
Справа № 259/205/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2014 року Куйбишевський районний суд м. Донецька
в складі: головуючого - судді ПИСАНЕЦЬ Н.В.
при секретарі: Ігнатьєвій Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд із позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості у сумі 19536,47 гривень, мотивуючи тим, що відповідно до генеральної угоди про реструктуризацію заборгованості та приєднання до умов та правил надання продукти кредитних карт від 15.11.2012 року відповідач отримав кредит у розмірі 17865,68 у вигляді вставноленого кредитного ліміту на платіжну картку із сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 10,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 30.11.2013 року. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана генеральна угода разом з умовами, тарифами та правилами складає ж між відповідачем та банком договір, підтверджується підписом у заяві. Згідно умов кредитного договору щомісяця в період сплати відповідач повинен надавати позивачу грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також інші витрати згідно умов. Відповідач не виконав свої зобов'язання належним чином, в наслідок чого у відповідача станом на 26.12.2013 року виникла заборгованість перед позивачем у сумі 19536,47 гривень.
В судове засідання представник позивача не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву в якій підтримує позовні вимоги у повному обсязі просить суд їх задовольнити, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, в матеріалах справи містяться рекомендовані поштові повідомлення про надсилання судових повісток на адресу відповідача, причини неявки суду невідомі, тому суд у відповідності до ст. 224 ЦПК України розглядає справу в заочному порядку.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги та заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для справи.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна із сторін зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін виникає спір.
Відповідно до ст. 213 ч.3 ЦПК України обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно та всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
У судовому засіданні встановлено, що відповідно до генеральної угоди про реструктуризацію заборгованості та приєднання до умов та правил надання продукти кредитних карт від 15.11.2012 року відповідач отримав кредит у розмірі 17865,68 у вигляді вставноленого кредитного ліміту на платіжну картку із сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 10,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 30.11.2013 року (а.с. 5). Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана генеральна угода разом з умовами, тарифами та правилами складає ж між відповідачем та банком договір, підтверджується підписом у заяві (а.с. 4).
Згідно умов кредитного договору щомісяця в період сплати відповідач повинен надавати позивачу грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також інші витрати згідно умов (а.с. 6-28).
У судовому засіданні встановлено, відповідач був зобов'язаний погашати заборгованість перед позивачем ПАТ КБ «Приватбанк», яка складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також іншими витратами згідно умов.
Відповідач не виконав свої зобов'язання належним чином, в наслідок чого відповідачем були порушені умови договору про надання кредиту, у зв'язку з чим станом на 26.12.2013 року виникла заборгованість перед позивачем у сумі 19536,47 гривень, з них:
- заборгованість за кредитом - 16340,13 гривень;
- заборгованість по процентам за користування кредитом - 1789,84 гривень;
- штраф (фіксована складова) - 500,00 гривень;
- штраф (процентна складова) - 906,50 гривень,
що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с. 3).
Згідно зі ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати гроші (кредит) позичальникові у розмірі та ну умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності зі ст. 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту, у відповідності зі ст. 530 ЦК України якщо зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь - який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
На підставі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язань наступають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди, у відповідності зі ст. 612 ЦК боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
На підставі викладеного, суд оцінивши всі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний Банк "ПриватБанк" щодо стягнення заборгованості з ОСОБА_1 є доведеними перед судом та підлягають задоволенню.
Позивач вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов'язані із зверненням до суду і розглядом цивільної справи. У відповідності до ст. 79 ЦПК України з відповідача підлягає стягнення судових витрат у виді судового збору
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, стороні на користь якої ухвалено рішення підлягають відшкодуванню понесені судові витрати, які документально підтверджені, а саме - у сумі 243,60 гривень (а.с. 34).
На підставі ст. ст. 525-527, 530, 611, 612, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 11, 57, 60, 88, 213, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний Банк "ПриватБанк" задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Публічного акціонерного товариства комерційний Банк "ПриватБанк" суму заборгованості за кредитним договором в розмірі 19536,47 (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот тридцять шість) гривень 47 копійок, та повернення витрат по сплаті судового збору у розмірі 243,60 (двісті сорок три) гривні 60 копійка.
Позивачем рішення суду може бути оскаржено у апеляційному порядку шляхом подачі апеляції до апеляційного суду Донецької області, через Куйбишевський районний суд м. Донецька, протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: Н.В. ПИСАНЕЦЬ