ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2006 р. | Справа № 5/180 |
за позовом МПП "Волошка" пл.Відродження,17, м.Коломия
до відповідача Коломийської міської Ради пр. Грушевського,1, м.Коломия, 78200
про визнання права власності на майно за набувальною давністю
Cуддя Цюх Ганна Захарівна
При секретарі Волошанська Христина Орестівна
Представники:
Від позивача: Малярчук М.М. - директор, (паспорт серія СС № 766080)
Від позивача: Сліпко В.М. - представник, (довіреність від 31.12.07р.)
Від відповідача: Сончак Л.Б. - заст. нач. відділу організаційно-правової роботи, довіреність № 1385/01-31/21.
СУТЬ СПОРУ: подано позов про визнання права власності на майно за набувальною давністю.
Представники позивача в судововому засіданні позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представників сторін, суддя, -
встановив:
згідно рішення виконавчого комітету Коломийської міської ради від 25.12.1991р. № 443 зареєстровано статут МПП кафе "Волошка".
На основі висновків конкурсної комісії про оренду приміщення бувшого кафе "Бульйонна" та розпорядження виконавчого комітету Коломийської міської ради від 27.01.1992р. № 30-р вирішено передати в оренду Малому підприємству "Волошка" приміщення в будинку № 17, що на пл.Відродження.
13.06.1995р. між Коломийської міської радою та МПП кафе "Волошка" укладено договір на право тимчасового користування землею строком 3 роки для обслуговування торгового павільйону на площі Відродження, 17.
Згідно договору купівлі-продажу державного майна від 13.02.1996 року, посвідченого державним нотаріусом Коломийської міської нотаріальної контори та зареєстрованого в реєстрі за номером Д-186, МПП кафе "Волошка" є власником 1/50 частини будинку, який знаходиться за адресою: м.Коломия, пл.Відродження, 17, заг. площею 66,8 кв.м. На підставі зазначеного договору Коломийським МБТІ проведено реєстрацію права власності, що підтверджується довідкою Коломийського МБТІ від 02.03.2004р. № 6849.
07.02.2005 року згідно договору оренди землі, що посвідчений нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу, зареєстрованого в реєстрі за № Д-37 МПП кафе "Волошка" передано в оренду земельну ділянку площею 88,7 кв.м., розташовану в м.Коломия на пл.Відродження. 17 для комерційного використання - обслуговування кафе-павільйону.
Укладаючи договір купівлі-продажу 1/50 частини приміщення, що знаходиться в м.Коломиї на пл.Відродження, 17, як стверджує представник позивача, підприємство вважало, що придбало наступні приміщення: тамбур, торговий зал, коридор, кухню, мийку та санвузол, оскільки дані приміщення становили і становлять єдиний (цілісний) майновий комплекс.
Однак, в даний час виявилось, що приміщення мийки та санвузла в перелік об"єктів, які відчужувались, не були включені.
За таких обставин МПП кафе "Волошка", володіючи добросовісно приміщенням мийки та санвузла звернулось до суду із даним позовом.
Позивач в позовній заяві зазначає, що підприємство вважало, що придбало приміщення мийки та санвузла у встановленому законом порядку, не знало і не могло знати, що володіє приміщенням мийки та санвузла без відповідної правової підстави. Таким чином, фактичне володіння вважається правомірним, якщо інше не випливає із закону або не встановлено рішенням суду.
Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує посилаючись на ст. 344 ЦК України (особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років, набуває право власності на це майно), стверджуючи, що спірними приміщеннями підприємство володіє безперервно більше 10 років, починаючи з 25.12.1991 року, тобто з моменту реєстрації статуту підприємства.
МПП кафе "Волошка" вказує, що володіє приміщенням мийки та санвузла відкрито, що є очевидним для всіх третіх осіб, в тому числі і для відповідача - Коломийської міської ради, якій було відомо про фактичне володіння підприємством приміщенням мийки та санвузла і яка протягом тривалого часу не заперечувала проти володіння підприємством вказаними прміщеннями і не вимагала повернути приміщення мийки та санвузла.
Як вказує позивач, перебіг строку набувальної давності починається з моменту виникнення володіння, в даному випадку з 25.12.1991р.
Підставою даного позову є обставини, що підтверджують право власності на майно, ст.16 ЦК України, яка визнає визнання права як способу захисту цивільних прав та інтересів і ст.344 ЦК України, яка визнає набуття права власності за набувальною давністю.
Виходячи з наведеного, враховуючи той факт, що відповідач визнав позовні вимоги, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 16, 328, 344 ЦК України, ст.ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Визнати за МПП кафе "Волошка" право власності на об"єкти нерухомого майна - приміщення мийки, що знаходиться в будинку № 17 по пл.Відродження в м.Коломия, позначене на план-схемі технічного паспорту за № 6, загальною площею 9,5 кв.м. на суму 4 756 грн. та приміщення санвузла, що знаходиться в будинку № 17 по пл.Відродження в м.Коломия, позначене на план-схемі технічного паспорту за № 5, загальною площею 2,2 кв.м. на суму 1101 грн. 56 коп. за набувальною давністю.
Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Цюх Ганна Захарівна
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________ Волошанська Христина Орестівна