Судове рішення #36393375

КОПІЯ

Провадження № 11/792/47/14 Головуючий в 1-й інстанції

Справа № 2208/8608/12 Драч І.В.

Категорія: ч. 21ст. 115 КК України Доповідач Цугель І.М.


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


08 квітня 2014 року Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Хмельницької області у складі:

головуючого-судді Цугеля І.М.,

суддів Вітюк І.В., Латюка П.Я.,

з участю прокурора Павлишена В.І., Чорноморця В.В.,

потерпілої ОСОБА_2,

представника потерпілої ОСОБА_3,

засудженого ОСОБА_4,

захисника ОСОБА_5,

розглянувши кримінальну справу за апеляціями прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, засудженого ОСОБА_4 та в його інтересах захисника ОСОБА_5, потерпілої ОСОБА_2 на вирок Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 16 жовтня 2013 року, -


В с т а н о в и л а :


Цим вироком

ОСОБА_4,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з вищою освітою, не працюючого, офіційно неодруженого, проживаючого у цивільному шлюбі з ОСОБА_6, на утриманні має двох малолітніх дітей та мати похилого віку, в силу ст. 89 КК України не судимого, -


засуджено за ч. 1 ст. 115 КК України на 15 років позбавлення волі.


Строк відбування покарання ОСОБА_4 постановлено рахувати з 16 жовтня 2013 року, зарахувавши в цей строк час його тримання під вартою з 9 липня 2012 року по 16 жовтня 2013 року.


Запобіжний захід ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишено попередній - тримання під вартою.


За ч. 1 ст. 263 КК України ОСОБА_4 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 6 КПК України (в ред. 1960 року) виправдано через відсутність у його діях складу злочину.


Скасовано заходи безпеки щодо ОСОБА_6, ОСОБА_7 та суддів.


Стягнуто з засудженого ОСОБА_4 на користь держави 1470 грн. судових витрат.


Долю речових доказів вирішено згідно вимог ст. 81 КПК України від 1960 року.



За вироком суду через неприязнь до потерпілого ОСОБА_4 вчинив умисне вбивство ОСОБА_8 при наступних обставинах.

Так, 9 липня 2012 року, біля 3 год., перебуваючи за своїм місцем проживання по АДРЕСА_1, ОСОБА_4 почув, що у його житло кинули камінь. Він вирішив наздогнати та покарати осіб, які це зробили. На ґрунті таких неприязних відносин ОСОБА_4 взяв з собою револьвер «Сафарі Магнум РФ440» серії НОМЕР_1, споряджений набоями, вийшов з житла та наздогнав потерпілого ОСОБА_8 на вулиці Огієнка м. Кам'янця-Подільського. ОСОБА_4 силоміць взяв потерпілого за руку та примусово вів до провулку Лагерного. По дорозі, навпроти будинку 109 по вул. Тімірязєва, ОСОБА_4 розпочав побиття потерпілого, який намагався втекти в напрямку магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2», що на розі провулку Лагерного біля житла ОСОБА_4 При цьому, наздоганяючи потерпілого, ОСОБА_4 стріляв у ОСОБА_8 з револьвера «Сафарі Магнум РФ440» серії НОМЕР_1. Наздогнавши потерпілого, ОСОБА_4 силоміць провів ОСОБА_8 до провулку Лагерного, напроти будинку № 20, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, бажаючи смерті потерпілого, звалив ОСОБА_8 на землю та з прикладанням значної фізичної сили, цілеспрямовано наніс потерпілому смертельних ударів ногами у життєво-важливий орган - голову, чим спричинив ОСОБА_8 тілесні ушкодження у виді вдавленого перелому кісток носу зліва, перелому лобного відростку верхньої щелепи ліворуч, перелому очної частини лобної кістки зліва та решітчастої кістки, травматичного субдурального крововиливу 85-90 мл (крововилив між твердою мозковою оболонкою головного мозку та речовиною головного мозку) на рівні лобних долів, травматичного субарахноїдального крововиливу (крововилив в м'які мозкові оболонки головного мозку) в проекції лобних долів та тім'яної долі праворуч з крововиливами в бокові шлуночки головного мозку, травматичних крововиливів в товщину лівої лобної долі головного мозку, крововиливів в кон'юктиву лівого ока, крововиливів в м'які тканини в лобній області в середньому відділі зі сторони внутрішньої поверхні з розповсюдженням на шкіру обличчя до низу, восьми садин у лобній області справа, в області верхньої повіки правого ока у внутрішньому відділі, області спинки носа справа, на рівні віток нижньої щелепи справа, в області верхньої губи, в області підборіддя зліва та справа, в області спинки носа ліворуч, в області верхньої повіки лівого ока, в підочній області зліва, на рівні вилочної ділянки ліворуч, синяка в лобній області справа з розповсюдженням на верхні повіки обох очей, на ніс, на підочні ділянки справа та зліва, крововиливів в слизову оболонку верхньої та нижньої губи, які утворилися внаслідок не менше 8 ударів, по механізму «удар-тертя» з прикладанням значної сили і направленням травмуючої дії в область носа та правого ока зліва направо, спереду назад, що мають ознаки тяжких тілесних ушкоджень, які небезпечні для життя в момент спричинення і від яких наступила смерть ОСОБА_8

При цьому, за викладених обставин, наздоганяючи ОСОБА_8 та після побиття, ОСОБА_4 стріляв у потерпілого зі згаданого вище револьвера, внаслідок чого спричинив потерпілому рани: у поперековій області зліва на межі з верхньо-внутрішнім квадратом лівої сідниці, в нижніх квадратах лівої сідниці, на внутрішній поверхні правого стегна у верхній третині, на задньо-внутрішній поверхні лівого стегна у верхній третині, підколінної ділянки справа (наскрізне поранення м'яких тканин), з направленням раневих каналів від вищевказаних ран зліва направо, ззаду наперед та дещо донизу, що могли утворитися внаслідок шести пострілів зі знаряддя, спорядженого металевими предметами, які мають ознаки легких тілесних ушкоджень, що приводять до короткочасного розладу здоров'я.

Окрім цього ОСОБА_4 за викладених обставин, проводячи силоміць потерпілого до місця злочину, умисно спричинив ОСОБА_8 дев'ять плямистих синяків на внутрішній поверхні правого та лівого плеча в середній та нижній третинах, дев'ять садин на задніх поверхнях правої та лівої гомілок в середніх третинах, повздовжньо розташованих, які утворилися внаслідок стискання тіла пальцями рук і мають ознаки легких тілесних ушкоджень.

Усвідомлюючи наслідки своїх протиправних дій, з метою приховати сліди умисного вбивства та інсценувати незаконне вторгнення потерпілого у двір свого будинку, ОСОБА_4 зі свідком ОСОБА_10 затягнули непритомного ОСОБА_8 на територію господарства по АДРЕСА_1, а після цього ОСОБА_4, щоб приховати причетність до злочину, переодягнув одяг.

Таким чином, ОСОБА_4 умисно, протиправно позбавив життя ОСОБА_8

У поданій апеляції прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, просить вирок суду скасувати, постановити новий, яким засудити ОСОБА_4 за п.п. 4, 7 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 70 КК України та призначити йому покарання у виді довічного позбавлення волі. Прокурор вважає, що суд безпідставно виправдав ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263 КК України, а також помилково прийшов до висновку про недоведеність кваліфікуючих ознак вбивства з особливою жорстокістю та з хуліганських мотивів. Покарання, призначене ОСОБА_4, не відповідає вимогам ст. 65 КК України, оскільки суд не врахував в достатній мірі суспільну небезпечність та тяжкість скоєних ним злочинів, особу винного, те, що ОСОБА_4 вчинив особливо тяжкий умисний злочин, яким посягнув на найвищу соціальну цінність - життя людини, він позбавив життя потерпілого ОСОБА_8, внаслідок злочину потерпіла ОСОБА_2 втратила дорогу й близьку для неї людину - єдиного сина, який був особою молодого віку. Крім того, ОСОБА_4 негативно характеризується за місцем утримання, за порушення режиму утримання в СІЗО м. Хмельницького та ІТТ Кам'янець-Подільського МВ УМВС йому сім разів оголошувались догани, у місцях ув'язнення поводить себе грубо, вступає в суперечки з адміністрацією місць ув'язнення. Аналогічні порушення та цинічну поведінку щодо потерпілої ОСОБА_4 допускав у суді. На думку прокурора, обставини вчинення злочину свідчать про підвищену суспільну небезпечність ОСОБА_4, а відношення засудженого до вчиненого, наслідків, поведінки після злочину свідчать про його цинізм.


Засуджений ОСОБА_4 та в його інтересах захисник ОСОБА_5 у своїх апеляціях просять вирок місцевого суду скасувати, направити матеріали справи на додаткове розслідування, скасувати обраний ОСОБА_4 запобіжний захід у виді тримання під вартою, а також постановити окрему ухвалу стосовно слідчих за істотне порушення норм матеріального та процесуального права на досудовому слідстві, а також стосовно судді місцевого суду Драча І.В. за порушення закону під час судового слідства. Стверджують, що обвинувачення, пред'явлене ОСОБА_4, ґрунтується виключно на недостовірних і необ'єктивних доказах, які заперечуються показаннями самого ОСОБА_4 Органами досудового слідства та судом допущено однобічність і неповноту слідства, порушено його право на захист. Суд не дав належної правової оцінки усім доказам по справі, не обґрунтував, чому він взяв до уваги одні докази та відхилив інші, що призвело до прийняття незаконного рішення і несправедливого засудження ОСОБА_4 із призначенням максимальної міри покарання.


Потерпіла ОСОБА_2 у поданій апеляції вважає, що вирок місцевого суду підлягає скасуванню в зв'язку з істотним порушенням вимог кримінально-процесуального закону, однобічністю та неповнотою досудового і судового слідства, невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи, неправильним застосуванням кримінального закону, а також в зв'язку із невідповідністю призначеного ОСОБА_4 покарання тяжкості вчиненого ним злочину та особі засудженого. Потерпіла не погоджується з висновком суду про недоведеність кваліфікуючих ознак вбивства її сина, а саме, що ОСОБА_4 діяв з особливою жорстокістю та з хуліганських мотивів. Також, потерпіла ОСОБА_2 вважає, що суд безпідставно виправдав ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263 КК України, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, у ОСОБА_4 був дозвіл на зберігання мисливських рушниць, але аж ніяк на зберіганнч бойової багатоцільової гладко ствольної вогнепальної зброї. Звертає увагу суду на те, що внаслідок злочину їй було заподіяно моральну шкоду, яка виразилась в душевних стражданнях, оскільки вона втратила найдорожчу в житті людину - свого 19-тирічного сина. Вона втратила душевний спокій, не може спати, різко погіршився стан її здоров'я, в зв'язку із чим вона потребує лікарського нагляду. За час розслідування даної кримінальної справи та за час розгляду її судом першої інстанції ОСОБА_4 жодного разу не вибачився пере нею, а навпаки вів себе зухвало, цинічно, зверхньо, погрожував їй та свідкам розправою, що свідчить про те, що він зовсім не розкаюється у скоєному і являє собою підвищену суспільну небезпечність. Тому потерпіла просить вирок місцевого суду скасувати, постановити новий вирок, яким засудити ОСОБА_4 за п.п. 4, 7 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України з призначенням максимальної міри покарання - довічного позбавлення волі.


Заслухавши доповідача, засудженого ОСОБА_4 та його захисника ОСОБА_5, потерпілу ОСОБА_2, її представника ОСОБА_3, прокурорів, які підтримали свої апеляції, кожен зокрема, вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляцій, колегія суддів вважає, що вони задоволенню не підлягають.


Висновки суду про доведеність вини ОСОБА_4 у скоєнні злочину за викладених у вироку обставин, за який його засуджено, ґрунтуються на зібраних по справі та досліджених в судовому засіданні доказах.


ОСОБА_4 свою вину в інкримінованому злочині не визнав, показав, що у ніч на 9 липня 2012 року о 1 год. він ліг спати на третьому поверсі будинку матері у АДРЕСА_1. Мати, дружина та дитина спали на другому поверсі. О третій годині ночі він почув шум битого скла, піднявся з ліжка, виглянув з вікна третього поверху та побачив у дворі двох осіб. Вигукнув їм, щоб вони забирались з двору. Проте один з них кинув камінь на третій поверх та влучив прямо у вікно, розбив його. Камінь застряг у москітній сітці. Далі він вийшов на вулицю і побачив, що один із хлопців перестрибнув через цегляний паркан, а інший перестрибнув через металеву хвіртку. При цьому він почув звук, характерний для падіння тіла. Він повернувся додому за ключами від хвіртки. Коли вийшов на провулок, то побачив лежачого потерпілого, який ще дихав. Він повернувся у будинок, викликав міліцію, а дружині наказав викликати швидку медичну допомогу. Коли під'їхала міліція, він намагався врятувати потерпілого, робив йому штучне дихання та масаж серця. Пізніше приїхала швидка допомога і зафіксувала смерть ОСОБА_8

ОСОБА_4 заперечив, що наздоганяв потерпілого, стріляв у нього, примусово вів його до свого житла, що вбив його біля будинку №20 по провулку Лагерному м. Кам'янця-Подільського та перетягав тіло з свідком ОСОБА_10 з провулку у свій двір. Вважає, що тіло потерпілого йому підкинули, щоб сфабрикувати справу, а зацікавленим у такій фабрикації вважає колишнього начальника місцевої міліції ОСОБА_11, з яким він перебуває у неприязних відносинах. При цьому пояснив, що кров потерпілого була вилучена не з місця вбивства, а з провулку Піонерського м. Кам'янця-Подільського, а свідки обвинувачення є зацікавленими і умисно оговорюють його у інкримінованому йому злочині.


Потерпіла ОСОБА_2 у суді показала, що її син ОСОБА_8 у неділю 8 липня 2012 року о 20 год. пішов гуляти. Уночі 9 липня 2012 року о 00 год. 30 хв. вона востаннє розмовляла з ним по телефону і син повідомив, що у нього все добре. Зранку о 9 год. 30 хв. їй повідомили про вбивство сина. На слідчих діях їй пред'явили відеозапис, зроблений камерою спостереження магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2», на якому вона впізнала сина та ОСОБА_4


Свідок ОСОБА_12, який був з потерпілим безпосередньо перед вбивством, показав, що опівночі з 8-го на 9-те липня 2012 року зустрівся з ОСОБА_8 і однокласницями ОСОБА_13 та ОСОБА_14 Вони посиділи, поспілкувались, хлопці випили по три пляшки пива. Посадивши дівчат на таксі, від магазину «Еталон» дворами удвох з потерпілим вони пішли вгору паралельно проспекту Грушевського м. Кам'янця-Подільського. По дорозі, щоб розвеселитись, обоє кидали каміння у вікна багатоповерхівок. Кинули каміння і у будинок ОСОБА_4 Було чути, як розбилось вікно у багатоповерхівці по вул. Тімірязєва, 134, що навпроти магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2». У будинку ОСОБА_4 вікно не розбилось. Далі вони втекли, але на вул. Огієнка, зі сторони школи побачили ОСОБА_4, який крикнув: «Стій!». Він, ОСОБА_12, почав тікати, бо побачив у ОСОБА_4 пістолет, націлений на них. У цьому місці вони з потерпілим розбіглись. Куди побіг ОСОБА_8 він не побачив. З дому він телефонував до потерпілого, але той вже не відповідав на дзвінки. Наступного дня він дізнався про вбивство ОСОБА_8 (т. 1 а.с. 124-133, т. 10 а.с. 30-31).


Свідок ОСОБА_13, однокласниця ОСОБА_12 та потерпілого, показала, що за вечір з 8-го на 9-те липня 2012 року ОСОБА_8 випив приблизно до трьох пляшок світлого пива і в стані алкогольного сп'яніння не був, на стан здоров'я не скаржився та був у доброму настрої (т. 1 а.с. 164-165).


Свідок ОСОБА_15 показала, що проживає по АДРЕСА_2 в багатоповерховому будинку.

В ніч з 8-го на 9-те липня 2012 року біля 1-ї години заходила на кухню попити води, нічого незвичайного не помітила, лягла далі спати. Біля 5 години вона знову прийшла на кухню попити, побачила, що подвійне скло віконної рами кухні розбите зі сторони вулиці, чого раніше не було. На дверях холодильника, який стояв біля вікна, з'явились свіжі подряпини та глибока вм'ятина, яких теж раніше не було. В кухні вона виявила великий камінь, яким було пошкоджено вікно та холодильник. Коли це сталось вона не знає, оскільки міцно спала (т. 1 а.с. 141-143, т. 10 а.с. 38).


Об'єктивно показання свідка ОСОБА_15 підтверджуються даними схеми розташування її будинку (т. 1 а.с. 144) та протоколу огляду її квартири з фототаблицями до нього, згідно яких виявлено та зафіксовано вище вказані пошкодження вікна, холодильника, камінь, яким було спричинено ці пошкодження (т. 1 а.с. 146-152).


З показань свідків ОСОБА_16 (т. 2 а.с. 113), ОСОБА_17 (т. 2 а.с. 36, т. 10 а.с. 38), ОСОБА_18 (т. 1 а.с. 156, т. 10 а.с. 42), ОСОБА_19 (т. 1 а.с. 153-155, т. 10 а.с. 39), які проживають поблизу провулку Лагерного м. Кам'янця-Подільського, вбачається, що 9 липня 2012 року біля 3 години ночі вони чули шум битого скла, сміх десь двох юнаків, які пробігали. Через деякий час після цього вони почули звук декількох пострілів, зойк молодої людини, крик літньої жінки: «Що ти робиш?!», «Міліція!».


Свідок ОСОБА_20 підтвердила показання вище вказаних свідків, уточнила, що було розбито скло вікна у багатоповерховому будинку АДРЕСА_2, в якому вона проживає (т. 2 а.с. 126, т. 10 а.с. 51).


Свідок ОСОБА_21 стверджувала слідчим органам, що з вікна свого будинку по АДРЕСА_3 почула бійку, а згодом бачила як якийсь чоловік б'є молодого хлопця і звинувачує його у розбитті вікна. Вона крикнула чоловікові припинити самосуд, кричала, що батьки потерпілого розрахуються, але він не реагував. Далі молодий хлопець став тікати по вул. Тімірязєва у напрямку магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2», вона почула постріл. Що відбувалось далі, їй не було видно (т.1 а.с. 212-214).

На місцевості ОСОБА_21 показала слідчим органам місце бійки, що об'єктивно підтверджується відповідним протоколом (т.1 а.с.216-220).


Аналогічно свідок ОСОБА_22 чула суперечку двох осіб (т. 2 а.с. 85).


Свідок ОСОБА_23 показала, що у ніч вбивства о 3 годині почула, як хтось голосно просить: «Не бий мене, не бий!». Вона вибігла на балкон і побачила, що дорослий чоловік б'є хлопця. Тоді вона почала кричати з балкону: «Що ви робите?!». Але реакції не було. Побиття було розпочато навпроти будинку АДРЕСА_3. Вона вибігла на вулицю і стала кричати: «Що ви робите, я зараз викличу міліцію!». На що їй відповіли: «Викликай!» Коли вона повернулась додому і виглянула з балкону, то нікого вже не було. Також вона чула декілька пострілів (т. 1 а.с. 221, т. 10 а.с. 18).


З показань свідка ОСОБА_24 вбачається, що він проживає в багатоповерховому будинку АДРЕСА_3. Біля 3 години ночі 9 липня 2012 року у своїй квартирі він почув з вулиці слова хлопця «Дядечку, не бийте!». Після цих слів вийшов на балкон, побачив, що дорослий чоловік веде за праву руку хлопця, який намагався вирватись, пручався. Дорослий чоловік сказав: «Ти в мене вже нікуди не вирвешся, голубе, зараз викличемо міліцію і розберемось». Після цього вони пішли в сторону перехрестя вулиць Тімірязєва - Гагаріна, він їх втратив з поля зору (т. 1 а.с. 202, т. 10 а.с. 32)


Під час перегляду відеозапису камер спостереження магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» свідок ОСОБА_24 опізнав двох вище зазначених громадян, що об'єктивно підтверджується даними відповідних протоколів (т. 1 а.с. 205-208).


Свідок ОСОБА_25, яка проживає в АДРЕСА_3, підтвердила, що чула, як молодий хлопець просився чи то «не бийте», чи то «не вбивайте» (т. 1 а.с. 232).


Свідок ОСОБА_26 показав, що займається підприємницькою діяльністю у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_2» по АДРЕСА_2, на розі з провулком Лагерним. Влітку 2012 року, після вбивства, зранку він дозволив працівникам міліції переглянути відеозапис за ніч на 9 липня 2012 року. При перегляді він виявив відеозапис як ОСОБА_4 у світлих бриджах в полоску з оголеним торсом веде за руку потерпілого ОСОБА_8 в сторону свого житла. Далі працівники міліції запросили двох понятих і скопіювали інформацію на окремий диск, що об'єктивно підтверджується даними відповідних протоколів з фототаблицями до них (т. 1 а.с. 116-120). ОСОБА_26 заперечив будь-який монтаж відеозапису і неприязні стосунки з ОСОБА_4 (т. 1 а.с. 109-111, т. 10 а.с. 21).


З показань свідків ОСОБА_27 (т. 2 а.с. 37), ОСОБА_28 (т. 2 а.с. 39), ОСОБА_29 (т. 2 а.с. 95), ОСОБА_30 (т. 2 а.с. 90), ОСОБА_31 (т. 2 а.с. 93), ОСОБА_32 (т. 2 а.с. 94), які проживають в районі провулку Лагерного, вбачається, що біля 3 години ночі 9 липня 2012 року вони чули постріли, крик, через деякий час знову постріли.

ОСОБА_32 доповнила, що після перших пострілів вона бачила, як вияснилось в наступному, як ОСОБА_4 біля магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» біг за потерпілим ОСОБА_8 в сторону провулку Лагерного і вони звернули до нього. Звідти пролунали постріли. Через декілька хвилин з провулку Лагерного вибіг ОСОБА_8, за ним біг ОСОБА_4, який побіг в сторону двора будинку № 113 по вул. Тімірязєва.


Свідок ОСОБА_33 показав, що у ніч вбивства о 3 год. ночі почув два сильних звуки, схожі на постріл чи на удари по металевій огорожі. Він вийшов на балкон і побачив ОСОБА_4, роздягненого до пояса, у шортах, який нервово ходив по провулку Лагерному м. Кам'янця-Подільського, а через 2-3 хвилини з іншим чоловіком за руки вони тягнули тіло потерпілого з провулку на подвір'я ОСОБА_4 Потерпілий ознак життя не подавав (т. 1 а.с. 193, т. 2 а.с. 132, т. 10 а.с. 20).


Свідок ОСОБА_34 показав, що влітку 2012 року в нічний час з дев'ятого поверху, зі свого балкону бачив метушню по провулку Лагерному м. Кам'янця-Подільського. Його увагу привернули постріли та особа у світлих шортах з голим торсом, яка ходила туди-сюди по провулку Лагерному, ніби нервувала. Пізніше з іншим чоловіком вони удвох затягнули тіло людини у двір трьохповерхового будинку по провулку Лагерному, 17 (т. 1 а.с. 209, 210, т. 10 а.с. 16).


Свідки ОСОБА_35 (т. 2 а.с. 24, 25, т. 10 а.с. 65), ОСОБА_36 (т. 2 а.с. 31, 42, т. 10 а.с. 39), ОСОБА_20 (т. 2 а.с. 126) підтвердили, що біля 3 години ночі 9 липня 2012 року чули постріли, бачили як двоє чоловіків, як в наступному виявилось, один із них був ОСОБА_4, перетягували нерухоме тіло людини з провулку Лагерного в двір будинку ОСОБА_4


З показань свідка ОСОБА_37 вбачається, що біля 3 год. ночі 9 липня 2012 року він бачив з близької відстані, як його сусід ОСОБА_4 вбив потерпілого ОСОБА_8 біля паркану будинку №20 по провулку Лагерному м. Кам'янця-Подільського. Провулок дуже добре освітлений ліхтарями, тому було видно, як ОСОБА_4 вбивав потерпілого.

В ці дні була спека, уночі було жарко, тому ОСОБА_37 лежав на дивані під відкритим вікном з виглядом на вулицю. Піднявся від того, що почув крик потерпілого: «Не вбивайте, не вбивайте мене!». Через вікно він побачив потерпілого, якого наздоганяв ОСОБА_4 Перед цим було чути декілька пострілів і звук кулі, яка влучила у металевий паркан.

Далі ОСОБА_37 розбудив дружину, тихо вийшов у двір будинку, підійшов до паркану, де побачив, що ОСОБА_4 наздогнав потерпілого і зі всієї злості став бити ОСОБА_8 ногами. Як футболіст по м'ячу (дослівно), ОСОБА_4 з розмаху зі всієї сили ногою вдарив сидячого на землі потерпілого ОСОБА_8 по голові. Той впав на землю. Після кількох аналогічних ударів ногою в голову, потерпілий почав «харчати», не ворушився, не подавав ознак життя. Після цього ОСОБА_4 декілька разів вистрелив в ОСОБА_8 Через деякий час до ОСОБА_4 підійшов невідомий, який допоміг затягнути тіло потерпілого у двір будинку вбивці (т. 1 а.с. 179, 181-185, т. 10 а.с. 10-13).


Свідок ОСОБА_38 підтвердила свідчення свого чоловіка, показала, що вони стали випадковими очевидцями вбивства потерпілого ОСОБА_8 Вона бачили, що ОСОБА_4 наздогнав потерпілого біля паркану сусіда та бив його щосили ногами в голову, ображав нецензурними словами. ОСОБА_4 настільки був розлючений, що не звертав уваги на жителів дев'ятиповерхового будинку, які з балконів кричали припинити бійку! ОСОБА_4 не помітив і їх біля паркану. Під час побиття потерпілий стогнав. Коли ОСОБА_4 припинив наносити удари ногою по голові, він ще двічі вистрілив у потерпілого. Побачивши таке, вона викликала міліцію. Далі вона побачила, як ОСОБА_4 та свідок ОСОБА_10 тягнули нерухоме тіло хлопця у двір засудженого. Коли приїхала міліція, ОСОБА_38 помітила, що ОСОБА_4 одягнений у інший одяг (т. 1 а.с. 190-191, т. 10 а.с. 14-16).


З показань подружжя ОСОБА_39 та ОСОБА_40 вбачається, що о 3 год. ночі з 8 на 9 липня 2012 року вони почули постріли. З вікна вони побачили, як їх сусід ОСОБА_4 звалив потерпілого на землю, а потім став щосили бити його ногами по голові до тих пір, поки ОСОБА_8 не почав «хрипіти», не подавати ознак життя. Далі, ОСОБА_4 з іншим чоловіком затягнули потерпілого у двір будинку засудженого. Свідки звернули увагу, що коли приїхали працівники міліції, ОСОБА_4 був одягнений у темну футболку і штани, а під час вбивства він був у світлих бриджах у полосу (т. 2 а.с. 77-78, т. 10 а.с. 34-37).

Свідок ОСОБА_10 показав, що 9 липня 2012 року, уночі з 2-ї години він не спав через спеку. Вийшов на подвір'я і почув постріли, які лунали з провулку Лагерного м. Кам'янця-Подільського. З цікавості він вирішив пройтись туди та подивитись. Коли прийшов, то побачив ОСОБА_4, який попросив допомогти затягнути побитого до крові хлопця на подвір'я його будинку, на що він погодився. Вони за руки потягли потерпілого у двір ОСОБА_4 На його думку потерпілий був ще живий, але дуже тяжко дихав. Після цього він пішов додому (т. 1 а.с. 166-169, 172-175, т. 10 а.с. 19).


Свідки ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44 - працівники міліції, які в ту ніч перебували у добовому наряді в складі слідчо-оперативної групи, показали, що на місці злочину застали ОСОБА_4 Останній намагався їм пояснити, що затримав особу, яка кинула камінь у вікно третього поверху його будинку і пошкодила сітку від комах. При цьому ОСОБА_4 провів їх на територію подвір'я, де лежало тіло молодого хлопця без ознак життя. ОСОБА_4 сказав, що провчив його. Далі приїхала швидка допомога і лікарі зафіксували смерть потерпілого (т. 2 а.с. 11-21, т. 10 а.с. 23-28).


Свідки ОСОБА_45 та ОСОБА_46 - працівники швидкої, підтвердили останнє.


Свідок ОСОБА_11 спростував доводи засудженого про свою причетність до злочину. Посилався на відсутність у нього будь-яких мотивів для вчинення вбивства та заперечив версію ОСОБА_4 про інсценування ним вбивства та підкидання тіла потерпілого у двір засудженого.


Судово-медичний експерт ОСОБА_47 підтвердив у суді свої висновки та спростував версію ОСОБА_4 про можливість отримання виявлених у потерпілого тілесних ушкоджень внаслідок його падіння з висоти власного росту. Експерт показав, що смерть ОСОБА_8 наступила за 30 хв. після нанесення тяжких тілесних ушкоджень в область голови потерпілого. Ним виявлено та зафіксовано переломи носової кістки зліва, перелом лобного відростку верхньої щелепи, перелом очної частини лобної кістки з переходом на решітчасту кістку зліва. Експерт наполягав, що смертельні тяжкі тілесні ушкодження можна нанести кулаками рук чи ступнею ноги. При цьому у винної особи можуть і не залишатись сліди на кінцівках (кулаках і ногах), оскільки залишення слідів залежить від тренованості винної особи, властивостей та ознак шкірного покриву винного. За силою, вказані удари були сильними та достатніми для перелому вказаних кісток. Під час нанесення тілесних ушкоджень в область обличчя, тіло ОСОБА_8 або сама його голова була у вертикальному положенні чи в положенні, близькому до такого.


Об'єктивно вина ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому злочину підтверджується даними протоколу огляду з фототаблицями місця скоєння злочину - території по провулку Лагерному м. Кам'янця-Подільського, де на місці вбивства, на паркані біля будинку №20 було виявлено сліди крові ОСОБА_8, сліди волочіння тіла потерпілого з місця вбивства до двору будинку №17 по цьому ж провулку, тобто до житла ОСОБА_4 При цьому по доріжці волочіння слідчі органи виявили сліди крові ОСОБА_8 Оглядом території, прилеглої до будинку засудженого, було виявлено труп потерпілого ОСОБА_8 з ознаками насильницької смерті - побитою, закривавленою головою. З місця злочину вилучено сліди речовини бурого кольору, якою виявилась кров потерпілого (т.1 а.с.31-55).


Згідно протоколу огляду трупа ОСОБА_8 з фототаблицями до нього (т. 1 а.с. 56-60) зафіксовано видимі смертельні тілесні ушкодження голови потерпілого, а також інші тілесні ушкодження та проникаючі поранення. Під час такого огляду з тіла вбитого вилучено дві металевих кулі, які згідно висновку судово-балістичної експертизи (т.3 а.с.235-246) відстріляні з револьвера «Сафарі Магнум РФ440», серії НОМЕР_1, вилученого під час обшуку з житла засудженого, де також вилучено і копію технічного документа на вказаний револьвер (т. 3 а.с. 136-143).


Оглядом речових доказів у суді - револьвера «Сафарі Магнум РФ440», серії НОМЕР_1, стріляних гільз встановлено, що всі патрони, вилучені з барабану револьвера, відстріляні, у них відсутнє порохове спорядження та кулі, що свідчить про вчинення пострілів з револьвера до його вилучення. Місце вилучення зброї та технічного документу на револьвер свідчить про належність зброї ОСОБА_4 (т.3 а.с.136-143).


Згідно протоколу виїмки зафіксовано вилучення на окремий диск відеозапису з 8 на 9 липня 2012 року з камер спостереження магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» м. Кам'янця-Подільського. Переглядом диску встановлено, що на ньому зафіксовано, як ОСОБА_4 біля магазину, що поруч з його домоволодінням, силоміць вів потерпілого ОСОБА_8 за руку до провулку Лагерного, де вчинив убивство. При цьому, на відеозаписі зображено ОСОБА_4 з бородою і у такому ж одязі (світлих шортах, оголеним до пояса), тобто так, як його бачили свідки ОСОБА_37, ОСОБА_48, ОСОБА_33, ОСОБА_10, подружжя ОСОБА_40 та інші, які раніше знали ОСОБА_4 та прямо вказали на нього.


Свідок ОСОБА_26 у суді заперечив будь-який монтаж відеозапису.


Потерпіла ОСОБА_2 та свідки впізнали на відеозаписі ОСОБА_4 та ОСОБА_8 по одягу, тілобудові та рисам обличчя.


На думку колегії суддів місцевий суд вірно оцінив вище вказаний доказ, як допустимий і належний доказ вини ОСОБА_4, оскільки ці дані здобуті слідчим з дотриманням кримінально-процесуального закону і стосуються предмету доказування. Слідчий прийняв процесуальне рішення про вилучення відеозапису (т.1 а.с.115). Такий відеозапис слідчі органи вилучили з дозволу власника на окремий диск та склали відповідний протокол у присутності понятих (т.1 а.с.116). Слідчий оглянув відеозапис, встановив необхідну інформацію, виготовив протокол та додатки до нього (т.1 а.с.117-120) та прийняв процесуальне рішення про визнання відеозапису речовим доказом (т.1 а.с.121).


Згідно інформації комунального підприємства «Міськ-Світло» місце вбивства у ніч на 9 липня 2012 року освітлювалось (т.1 а.с.187). Отже, у суду були всі підстави довіряти свідченням очевидців вбивства - подружжя ОСОБА_48, ОСОБА_40 та свідкам ОСОБА_33, ОСОБА_24, ОСОБА_10, які, незважаючи на темну пору доби, при штучному освітлені вулиці розгледіли і впізнали ОСОБА_4



Згідно висновку судово-медичної експертизи № 144 від 16.08.2012 року, причиною смерті ОСОБА_8 стала відкрита черепно-мозкова травма - вдавлений перелом кісток носу, перелом лобного відростку верхньої щелепи ліворуч, перелом очної частини лобної кістки зліва, решітчастої кістки, травматичний субдуральний крововилив 85-90 мл (крововилив між твердою мозковою оболонкою головного мозку та речовиною головного мозку) на рівні лобних долів, травматичний субарахноїдальний крововилив (крововилив в м'які мозкові оболонки головного мозку) в проекції лобних долів та тім'яної долі праворуч з крововиливами в бокові шлуночки головного мозку, травматичні крововиливи в товщину лівої лобної долі головного мозку, яка ускладнилась розвитком набряку та стискання речовини головного мозку. Смерть ОСОБА_8 могла наступити біля 7-10 годин від початку (11 г. 45 хв.) проведення експертизи, тобто у час вчинення злочину біля 3 год. 9 липня 2012 року.


Вдавлений перелом кісток носу зліва; перелом лобного відростку верхньої щелепи ліворуч; перелом очної частини лобної кістки зліва та решітчастої кістки; травматичний субдуральний крововилив 85-90 мл (крововилив між твердою мозковою оболонкою головного мозку та речовиною головного мозку) на рівні лобних долів; травматичний субарахноїдальний крововилив (крововилив в м'які мозкові оболонки головного мозку) в проекції лобних долів та тім'яної долі праворуч з крововиливами в бокові шлуночки головного мозку; травматичні крововиливи в товщину лівої лобної долі головного мозку; крововиливи в кон'юнктиву лівого ока; крововилив в м'які тканини в лобній області у середньому відділі зі сторони внутрішньої поверхні з розповсюдженням на шкіру обличчя донизу; вісім садин в лобній області справа, в області верхнього повіка правого ока у внутрішньому відділі, області спинки носа справа, на рівні віток нижньої щелепи справа, в області верхньої губи, в області підборіддя зліва та справа в області спинки носа ліворуч, в області верхнього повіка лівого ока, в підочній області зліва, на рівні вилочної ділянки ліворуч; синяк в лобній області справа з розповсюдженням на верхні повіки обох очей, на ніс, на підочні ділянки справа та зліва; крововиливи в слизові оболонки верхньої та нижньої губи могли утворитися внаслідок дії тупих твердих предметів (не менше 8 ударів) по механізму «удар-тертя» з прикладанням значної сили і направленням травмуючої дії в область носа та правого ока зліва направо, спереду назад, яким могла бути та взута ступня, мають ознаки тяжких тілесних ушкоджень, які небезпечні для життя в момент спричинення і мають прямий причинний зв'язок з настанням смерті ОСОБА_8 Під час нанесення тілесних ушкоджень в область обличчя голова ОСОБА_8 була у вертикальному положенні або в положенні, близькому до нього.

Дев'ять плямистих синяків на внутрішній поверхні правого та лівого плеча в середині та нижній третинах, могли утворитися внаслідок дії тупих твердих предметів з обмеженою травмуючою поверхнею по механізму «стискання», можливо при стисканні пальцями рук, мають ознаки легких тілесних ушкоджень.

Сім ран у поперековій області зліва на межі з верхньо-внутрішнім квадратом лівої сідниці, в нижніх квадратах лівої сідниці, на внутрішній поверхні правого стегна в верхній третині, на задньо-внутрішній поверхні лівого стегна в верхній третині, підколінної ділянки справа (наскрізне поранення м'яких тканин) у досліджуваного трупа з направленням раньових каналів від вище вказаних ран зліва направо, ззаду наперед та дещо до низу, могли утворитися внаслідок шести пострілів зі знаряддя, спорядженого металевими предметами, виявленими в м'яких тканинах при проведенні експертизи трупа, мають ознаки легких тілесних ушкоджень, що приводять до короткочасного розладу здоров'я.

Дев'ять садин на задніх поверхнях правої та лівої гомілок в середніх третинах, поздовжньо розташовані, з наявністю нашарувань сірої пилюки, більше по задній поверхні штанин шортів з поверхневими смугами пилу сірого кольору, поздовжньо розташованими, що могли утворитися внаслідок тертя по дотичній об тупі тверді предмети, можливо об грунт. Тілесні ушкодження в цій групі мають ознаки легких тілесних ушкоджень.

Тілесні ушкодження, крім тяжких, прямого причинного зв'язку із настанням смерті не мають.

Всі вище вказані ушкодження у ОСОБА_8 утворилися при його житті, незадовго перед настанням смерті і від моменту спричинення ушкоджень ОСОБА_8 до моменту настання смерті пройшло біля 30 хвилин.

На основі вище вказаних ушкоджень на трупі ОСОБА_8, їх локалізації, характеру не можливо встановити послідовність спричинення тілесних ушкоджень потерпілому.

Наявність дев'яти садин на задніх поверхнях правої та лівої гомілок, в середніх третинах, які поздовжньо розташовані з наявністю сірої пилюки, більше по задній поверхні штанин шортів з поверхневими смугами пилу сірого кольору, поздовжньо розташованими, могли утворитися внаслідок тертя по дотичній об тупі тверді предмети, об грунт, і які свідчать про переміщення трупа при його житті, на що вказують дані протоколу огляду місця події та очевидці злочину.

Здатність до активних дій ОСОБА_8 після спричинення тілесних ушкоджень в область верхніх та нижніх кінцівок, тазу та голови, в тому числі самостійно переміщатись, захищатись від ударів, кричати, здійснювати цілеспрямовані дії не виключається до моменту втрати свідомості в зв'язку з наявністю важкої черепно-мозкової травми (т.3 а.с.13-23).

Будь-яких інших тілесних ушкоджень при проведенні судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_8, які би свідчили про боротьбу та самооборону під час нанесення ушкоджень потерпілому, не виявлено, але не виключається, що ділянка садніння зовнішньої поверхні лівого ліктьового суглобу могла утворитись при закритті голови рукою при нанесенні ушкоджень тупим твердим предметом в область обличчя.

Чисельність тілесних ушкоджень на трупі ОСОБА_8 та їх характер не виключає можливості, що в момент нанесення ушкоджень потерпілому він відчував значну біль.


Згідно висновку додаткової судово-медичної експертизи №10 від 22.09.2012 року утворення тілесних ушкоджень в області голови ОСОБА_8 при падінні з висоти власного росту, та при обставинах, на які вказує ОСОБА_4 в протоколах допиту від 09.07.2012 року, виключається.


Про час та причину смерті зазначено також у медичних документах - лікарському свідоцтві про смерть ОСОБА_8 та карті виїзду швидкої допомоги №17437 (т.1 а.с.61, т.2 а.с.10).


Згідно висновку судово-криміналістичної експертизи № 100-МК від 19 вересня 2012 року рана на правій поперековій ділянці тулуба потерпілого ОСОБА_8 є проникаючою наскрізною вхідною вогнепальною раною шкіри, яка утворилась від одноразової пробивної дії твердого тупого металовмісного (2-х валентне залізо) травмуючого предмету (снаряду), округлої форми на його поперечному перерізі, що був приведений в рух газами пострілу, здійсненого із близької дистанції, в межах зони дії на шкіру металу пострілу (т.3 а.с.186-190).


Згідно висновків судово-балістичних експертиз № 55-Б від 03.08.2012 року, № 66-Б від 06.09.2012 року, чужорідний металевий предмет, вилучений з тіла ОСОБА_8, є кулею, відстріляною із револьвера «Сафарі Магнум РФ 440», серії НОМЕР_1, який знайдено з технічним документом під час обшуку житла і території домоволодіння ОСОБА_4 (т.3 а.с.199-202, 235-246).


Згідно висновків судово-імунологічних експертиз № 373, 374, 375 від 16.08.2012 року по доріжці волочіння трупа на грунті, камінцях, змивах з паркану, вилучених 9 липня 2012 року під час огляду місця вбивства по провулку Лагерному м. Кам'янця-Подільського, знайдено кров потерпілого ОСОБА_8 (т.3 а.с.80-82, 90-92, 101-102).


Згідно висновків судово-психолого-психіатричних експертиз ОСОБА_4 психічними захворюваннями не страждає, не страждав такими і на період вчиненого злочину, а тому міг та може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, тобто відносно скоєного його слід вважати осудним. Індивідуально-психологічні особливості, мотиваційні чинники ОСОБА_4 не могли суттєво вплинути на його поведінку під час інкримінованих йому дій. ОСОБА_4 на момент інкримінованих йому дій в стані фізіологічного афекту не перебував. Не перебував він також і в іншому емоційному стані (вираженого емоційного збудження або емоційного напруження), який міг би суттєво вплинути на його свідомість та діяльність (т.5 а.с.242-244, т.8 а.с.86-90).


Органами досудового слідства ОСОБА_4 пред'являлось обвинувачення за п.п. 4, 7 ч. 2 ст. 115 КК України, тобто його дії були кваліфіковані як умисне вбивство - протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене з хуліганських мотивів, з особливою жорстокістю.

Слідчі органи та державне обвинувачення вважали, що ОСОБА_4, вчиняючи умисне вбивство за викладених вище обставин, безпричинно, використовуючи малозначний привід, позбавив потерпілого ОСОБА_8 життя і діяв з хуліганських мотивів (п. 7 ч. 2 ст. 115 КК України). При цьому, за версією обвинувачення, позбавляючи життя потерпілого за тих же обставин, ОСОБА_4 діяв з особливою жорстокістю, про що, на думку обвинувачення, свідчать чисельні тілесні ушкодження на трупі ОСОБА_8, їх характер, від яких потерпілий у момент нанесення міг відчувати значний біль (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України).


Згідно керівних роз'яснень п. 11 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 07.02.2003 року «Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоров'я особи», як умисне вбивство з хуліганських мотивів за п. 7 ч. 2 ст. 115 КК України дії винного кваліфікуються, коли він позбавляє іншу особу життя внаслідок явної неповаги до суспільства, нехтування загальнолюдськими правилами співжиття і нормами моралі, а так само без будь-якої причини з використанням малозначного приводу.

Не можна кваліфікувати як вчинене з хуліганських мотивів умисне вбивство під час сварки чи бійки, яку розпочав сам потерпілий, а так само з ревнощів, помсти чи інших мотивів, що виникли на ґрунті особистих стосунків, навіть якщо при цьому було порушено громадський порядок.


Як вбачається з показань свідка ОСОБА_12, він з потерпілим ОСОБА_8 кидали каміння у багатоповерхівки та по одному каменю кинули у вікна житла засудженого ОСОБА_4

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ХМ № 001638 від 9 липня 2012 року, постанови Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 10 липня 2012 року ОСОБА_12 притягнутий до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, яке полягало у киданні каміння в будинки по провулку Лагерному та вул. Тімірязєва м. Кам'янця-Подільського, незадовго перед вбивством ОСОБА_8 (т.1 а.с. а.с. 135, 139).

До адміністративної відповідальності також притягнуто матір неповнолітнього ОСОБА_12 - ОСОБА_49, яка неналежно виконувала батьківські обов'язки, що стало наслідком вчинення неповнолітнім сином дрібного хуліганства (т.1 а.с. а.с. 137, 140).


Обставини дрібного хуліганства підтверджуються і показаннями свідка ОСОБА_15, яка у суді підтвердила, що у ніч вбивства у її житлі, яке неподалік від місця злочину, каменем було вибито вікно та пошкоджено холодильник. Об'єктивно показання свідка ОСОБА_15 підтверджуються даними огляду її житла, в ході якого у протоколі і фототаблицях до нього зафіксовано відсутність скла у вікні, подряпини, вм'ятина на холодильнику та камінь (т.1 а.с. а.с. 146-152).


З переглянутого у суді відеозапису слідчої дії - обшуку житла ОСОБА_4 вбачається, що на третьому поверсі, на підвіконні є камінь, а захисна сітка від комах пошкоджена. Візуально таке зображення роздруковане і долучене до матеріалів кримінальної справи (т.9 а.с.21-23).


За таких обставин не можна брати до уваги показання потерпілої ОСОБА_2, свідків, зокрема свідка ОСОБА_37, про домовленість ОСОБА_4 з дружиною ОСОБА_6 говорити, що хтось в їхньому будинку побив вікно, оскільки скло вікна їхньої оселі не було розбите, була пошкоджена лише москітна сітка.


Отже, у суду першої інстанції були всі підстави вважати, що потерпілий ОСОБА_8 та свідок ОСОБА_12 вчиняли дрібні хуліганські дії та пошкодили вікно в квартирі ОСОБА_15, москітну сітку у будинку ОСОБА_4, де відпочивав останній, його вагітна дружина, дитина та пристаріла мати. Такі докази свідчать, що конфліктну ситуацію розпочав потерпілий ОСОБА_8 і свідок ОСОБА_12, які серед ночі хуліганськими вчинками розбудили ОСОБА_4 та його сім'ю.


За таких обставин не було підстав кваліфікувати умисне вбивство, вчинене ОСОБА_4, за такою кваліфікуючою ознакою, як вчинення його з хуліганських мотивів, оскільки сам потерпілий спровокував конфлікт.


Викладене спростовує доводи апеляцій прокурора та потерпілої про те, що ОСОБА_4 діяв безпричинно чи з малозначного мотиву, оскільки є всі підстави вважати, що вбивство потерпілого ОСОБА_4 вчинив з мотивів помсти та неприязних відносин, через дрібні хуліганські дії самого потерпілого. Працівникам міліції ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44 ОСОБА_4 прямо сказав, що провчив потерпілого.


Згідно керівних роз'яснень п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 07.02.2003 року «Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоров'я особи», вбивство визнається вчиненим з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України), якщо винний, позбавляючи потерпілого життя, усвідомлював, що завдає йому особливих фізичних (шляхом заподіяння великої кількості тілесних ушкоджень, тортур, мордування, мучення в тому числі з використанням вогню, струму, кислоти, лугу, радіоактивних речовин, отрути, яка завдає нестерпного болю, тощо), психічних чи моральних (шляхом зганьблення честі, приниження гідності, заподіяння тяжких душевних переживань, глумління тощо) страждань, а також, якщо воно було поєднане із глумлінням над трупом або вчинювалося в присутності близьких потерпілому осіб і винний усвідомлював, що такими діями завдає останнім особливих психічних чи моральних страждань.


Колегія суддів вважає, що у всіх випадках жорстокість дій, які здійснює винний, має охоплюватися його умислом. У судовій практиці неодноразово зазначалося, що кількість поранень при вбивстві саме по собі не є обставиною, яку в усіх випадках слід розглядати як свідчення вчинення вбивства з особливою жорстокістю. Завдання численних поранень при вбивстві відноситься до ознак особливої жорстокості лише у випадках, коли встановлено, що таким шляхом винний умисно завдав потерпілому особливих страждань і той відчував значний біль в процесі позбавлення його життя.


Як вбачається з матеріалів справи, спочатку ОСОБА_4 вчиняв дії, спрямовані на затримання хуліганів, які кидали каміння у вікна квартир та будинків громадян. Коли він спіймав потерпілого ОСОБА_8, він намагався доставити його до свого будинку, викликати працівників міліції, щоб ті прийняли відповідні міри. При цьому потерпілий пручався, намагався вирватись, спробував уникнути затримання, що підтверджується вище наведеними показами свідків ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_32

Потерпілий ОСОБА_8 просив відпустити його, не вбивати, оскільки бачив у руках ОСОБА_4 револьвер, усвідомлював, що той втрачає контроль над собою, веде себе все агресивніше і агресивніше, може вбити.

Протиставити себе значно сильнішому фізично ОСОБА_4 він не міг, він не чинив активний опір, що об'єктивно підтверджується висновками судовомедичної експертизи про відсутність тілесних ушкоджень, характерних для боротьби та самооборони.

В певний момент ОСОБА_4 з величезною силою наніс ногою удар по голові сидячого на землі ОСОБА_8, на протязі короткого проміжку часу продовжував наносити аналогічні удари, що підтвердив зокрема свідок ОСОБА_37


Згідно висновку судовомедичної експертизи, виходячи з локалізації та характеру всіх тілесних ушкоджень на тілі ОСОБА_8, не можливо встановити послідовність спричинення їх потерпілому.


Згідно вимог ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.


За таких обставин, колегія суддів вважає, що від перших ударів, від перших отриманих тяжких тілесних ушкоджень потерпілий ОСОБА_8 втратив свідомість, а тому не відчував значний біль від смертельних ударів ОСОБА_4 ногою по голові, від кульових поранень, отриманих після нанесення цих смертельних ударів. Не приходячи до свідомості, він помер.


Колегія суддів вважає, що саме в момент нанесення сильних ударів ногою по голові жертви, у ОСОБА_4 виник прямий умисел на вбивство потерпілого ОСОБА_8 з помсти, оскільки виходячи із сукупності всіх обставин події, враховуючи спосіб вчинення злочину, поведінку винного, силу ударів в голову, характер і локалізацію тяжких тілесних ушкоджень, психічний стан винного, він усвідомлював суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачав суспільно-небезпечні наслідки та бажав смерті потерпілого, однак такі його дії з огляду на вище викладене не можна розцінювати як вбивство з особливою жорстокістю.


Це вбивство було вчинене з помсти на грунті особистих неприязних стосунків, раптово виниклих під час затримання ОСОБА_8 після того, як останній та ОСОБА_12 кидали каміння по вікнам осель громадян, потерпілий намагався уникнути затримання.



Таким чином, на думку колегії суддів місцевий суд цілком обґрунтовано перекваліфікував дії ОСОБА_4 з п. п. 4, 7 ч. 2 ст. 115 КК України на ч. 1 ст. 115 КК України, оскільки ні на досудовому слідстві, ні в судах першої та апеляційної інстанції не здобуто достатніх, допустимих, достовірних доказів умисного вбивства з особливою жорстокістю та з хуліганських мотивів.



Не знайшло свого підтвердження під час розгляду справи судом першої інстанції, а також при її перегляді апеляційним судом і обвинувачення, пред'явлене ОСОБА_4 органами досудового слідства за ч. 1 ст. 263 КК України.


Як вбачається з матеріалів справи, органами досудового слідства ОСОБА_4 було інкриміновано те, що він до 9 липня 2012 року, тобто, до проведення обшуку у його житлі по АДРЕСА_1, без відповідного дозволу, зберігав три рушниці «Сайга 410 К» № № НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, у які незаконно вніс конструктивні зміни, що дають можливість проведення пострілів з розкладеним і складеним прикладом.

Викладене було кваліфіковано органами досудового слідства, як незаконне виготовлення та зберігання вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу, тобто, ОСОБА_4 інкриміновався злочин, передбачений ч. 1 ст. 263 КК України (в редакції Закону зі змінами від 15 квітня 2008 року).


Місцевий суд, провівши судове слідство, допитавши ОСОБА_4, свідків та експерта, дослідивши матеріли кримінальної справи та оглянувши у суді речові докази (рушниці «Сайга 410К»), цілком обґрунтовано прийшов до висновку, що ОСОБА_4 слід виправдати за ч. 1ст. 263 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 6 КПК України (в ред. 1960 р.), через відсутність у його діях складу інкримінованого злочину.


ОСОБА_4 вину у вчиненні вище вказаного злочину заперечив, показав, що зброю зберігав на підставі офіційного дозволу, який отримав у встановленому законом порядку. Претензій до зберігання зброї у органів внутрішніх справ не було. Вказав, що заводом-виробником передбачено різні моделі рушниць «Сайга», які можуть стріляти зі складеним і розкладеним прикладом. Окрім цього засуджений посилався на те, що на двох рушницях прикріплено оптичні приціли, які перешкоджають повному складанню прикладів. В обґрунтування своїх доводів, ОСОБА_4 надав суду першої інстанції копію технічної характеристики рушниць «Сайга 410», «Сайга 410 С», «Сайга 410 К», з якої вбачається, що мисливська рушниця моделі «Сайга 410» та «Сайга 410 К» за технічними даними не повинні стріляти з складеним прикладом, а моделі «Сайга 410С» може стріляти з складеним прикладом, оскільки не має блокувального пристрою (т. 9 а.с. 40). Засуджений вважає, що відсутність блокувального пристрою не дає підстави робити висновки про вогнепальність (кримінальність) зброї, оскільки сам завод-виробник передбачив відсутність такого пристрою у певних моделях, які перебувають у вільному продажі за відповідним дозволом.


За версією обвинувачення, вина ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, об'єктивно доводиться: 1) протоколом обшуку від 9 липня 2012 року, яким зафіксовано вилучення зброї у житлі ОСОБА_4 (т.3 а.с.136-143); 2) протоколом огляду рушниць «Сайга 410 К» та посвідчення «мисливця» на ім'я ОСОБА_4 (т.4 а.с.270-278); 3) довідкою начальника УГБ УМВС України в Хмельницькій області, згідно якої за ОСОБА_4 зареєстровано три мисливські рушниці: Сайга 410 НОМЕР_2; Сайга 410 К-02 НОМЕР_4; Сайга 410 К-01 НОМЕР_3 (т. 5а.с. 216); висновками балістичних експертиз, якими встановлено, що всі три рушниці «Сайга 410 К» можуть здійснювати постріли зі складеним прикладом, а тому у даному вигляді рушниці «Сайга 410 К» являються бойовою багатоцільовою гладко-ствольною вогнепальною зброєю (т. 3 а.с. 286-294, а.с. 305-309).


При порівняльному дослідженні, способом зіставлення представлених рушниць із зразками мисливської вогнепальної зброї, експертом встановлені збіги за формою, розмірами, конструктивними особливостями, та маркувальними позначеннями із мисливською самозарядною гладкоствольною рушницею «Сайга 410 К» калібру 410, виробництва Росії, а також встановлені відмінності: відсутня тяга блокування зняття запобіжника при складеному прикладі, однак отвори для даної тяги наявні на задній частині ствольної коробки та на нижній петлі кріплення прикладу.


Експерт ОСОБА_50, який проводив експертизу рушниць «Сайга 410 К», підтвердив у суді свої висновки. Проте, у суді експерт ОСОБА_50 показав, що непоправних конструктивних змін у зброї ним не виявлено, відсутні будь-які ознаки підпилювань, відрізів, вигонів, тощо, а встановлена ним відсутність тяги блокування зняття запобіжника при складеному прикладі, може бути поправлена за наявності цієї тяги, яка у незаводських умовах може зніматись і вставлятись у механізм рушниці, особою котра вміє скласти і розібрати таку рушницю.


Відповідно до п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 26.04.2002 року «Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброю, бойовими припасами чи радіоактивними речовинами, вибуховими пристроями чи радіоактивними матеріалами» під незаконним зберіганням вогнепальної зброї (крім мисливської гладкоствольної) розуміються умисні дії, які полягають у володінні без відповідного дозволу або із простроченням його дії будь-яким із зазначених предметів, що знаходиться не при особі, а в обраному нею місці.


Водночас, матеріали справи та документи свідчать, що ОСОБА_4 мав відповідний дозвіл НОМЕР_5, виданий 3 грудня 2005 року Кам'янець-Подільським МВ УМВС України в Хмельницькій області, на зберігання трьох рушниць «Сайга 410 К» з продовженим терміном дії до 3 грудня 2014 року (т.4 а.с.283, т.5 а.с.216) та посвідчення НОМЕР_6 на його ім'я на право зберігання мисливської рушниці «Сайга».


Отже, доводи обвинувачення про відсутність у ОСОБА_4 дозволу на зберігання мисливської зброї не ґрунтується на матеріалах справи та спростовані вище вказаними доказами і документами.


Під незаконним виготовленням вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської) потрібно розуміти умисні, вчинені без передбаченого законом дозволу дії по їх створенню чи переробленню, внаслідок чого зброя набуває відповідних характерних властивостей. Такими діями, зокрема, є перероблення мисливської (у тому числі гладкоствольної) рушниці - в обріз, чи інше непоправне перероблення конструктивних особливостей, що робить мисливську зброю вогнепальною.


Здобуті у суді першої інстанції докази свідчать, що відсутність тяги блокування не є непоправною зміною вилучених рушниць, оскільки за наявності такої тяги, вона може бути встановлена у механізм рушниці у незаводських умовах з використанням звичайних ремонтних інструментів (викрутки, кліщі, ключі, тощо).


Викладене підтвердив у суді і експерт ОСОБА_50


Здобуті у суді докази щодо зброї свідчать лише про те, що рушниці «Сайга 410К» розбирались і з них вилучено тягу блокування, водночас ці докази аж ніяк не свідчать про незаконне виготовлення та зберігання вогнепальної зброї без відповідного дозволу. Під час обшуку і вилучення рушниць у житлі засудженого, слідчі органи не звернули увагу, чи зберігав ОСОБА_4 тягу блокування у окремому місці, можливо у сейфі для зброї. Отже, відсутні будь-які докази того, що ОСОБА_4 незаконно виготовив, тобто вніс непоправні зміни у мисливські рушниці «Сайга 410 К» та перетворив їх у вогнепальну зброю, яку зберігав без дозволу.

Тому, колегія суддів вважає цілком обґрунтованими висновки місцевого суду про те, що не є кримінально караними дії, які полягають у розбиранні гладко-ствольної мисливської зброї особою, яка має дозвіл на її зберігання.


Таким чином, за фактом зберігання трьох рушниць «Сайга 410 К» суд першої інстанції обґрунтовано виправдав ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263 КК України, на підставі п. 2 ч.1 ст.6 КПК України (в ред. 1960 р.), через відсутність у його діях складу інкримінованого злочину.



Дослідженим в судовому засіданні доказам винуватості ОСОБА_4 місцевим судом дана належна правова оцінка. Дії винного вірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 115 КК України як умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, тобто вбивство.


Посилання ОСОБА_4 на те, що він не вчиняв зазначеного злочину, на увагу не заслуговують, оскільки вони спростовуються вище вказаними доказами по справі його винуватості.


Не порушено ні досудовим слідством, ні судом право на захист ОСОБА_4, оскільки його захищали професійні адвокати ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_5, від яких він безпідставно, з надуманих мотивів відмовився, про те на чисельні пропозиції суду укласти угоду з професійним адвокатом, який би в повній мірі задовольнив його потреби, не реагував.

Не укладали відповідні угоди з професійними адвокатами і його близькі родичі, друзі.


Колегія суддів не бере до уваги посилання ОСОБА_4 на те, що вище зазначені свідки обмовляють його у вбивстві через неприязні стосунки з ним, оскільки це не знайшло свого підтвердження ні на досудовому слідстві, ні в суді.


Покарання засудженому призначене з дотриманням вимог ст. 65 КК України, із врахуванням ступеню тяжкості вчиненого злочину, особи винного, фактичних обставин справи, обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання, тих обставин, на які засуджений, прокурор, потерпіла посилаються у своїх апеляціях.


ОСОБА_4 вчинив особливо тяжкий умисний злочин, яким посягнув на найвищу соціальну цінність - життя людини. Він позбавив життя потерпілого ОСОБА_8 Внаслідок злочину потерпіла ОСОБА_2 втратила дорогу й близьку для неї людину - єдиного сина, який був особою молодого віку.

За місцем проживання житлово-експлуатаційна організація характеризуючими даними на засудженого не володіє (т.5 а.с.189). Водночас, він негативно характеризується через порушення режиму утримання в СІЗО м. Хмельницького. Як вбачається з матеріалів справи, в ІТТ м. Кам'янця-Подільського йому сім разів оголошувались догани. У місцях ув'язнення він поводить себе грубо, вступає у суперечки з адміністрацією. (т.9 а.с.20, а.с.151-152). Негідну поведінку щодо потерпілої засуджений допускав як у суді першої інстанції, так і в апеляційному суді. Обставини вчинення злочину свідчать про підвищену суспільну небезпечність засудженого.


ОСОБА_4 в силу вимог ст. 89 КК України вважається не судимим (т.5 а.с.177-179), фізично та психічно здоровий, на обліку у лікарів психіатра і нарколога не перебуває (т.5 а.с.248, 250, 252), не працевлаштований.


Призначаючи засудженому покарання місцевий суд врахував сімейне становище ОСОБА_4, який за матеріалами справи утримує двох малолітніх дітей, не працевлаштовану дружину та матір похилого віку.


За таких обставин суд першої інстанції дійшов до правильного висновку про те, що необхідним і достатнім для виправлення засудженого та запобігання вчинення ним нових злочинів буде покарання у виді позбавлення волі на максимальний строк, передбачений санкцією ч.1 ст.115 КК України.


Підстав для зміни чи скасування вироку стосовно ОСОБА_4 колегія суддів не вбачає, як і не вбачає підстав для пом'якшення йому покарання.


Вірно суд вирішив і долю речових доказів по справі.



Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України 1960 року, колегія суддів, -



У х в а л и л а :



Вирок Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 16 жовтня 2013 року стосовно ОСОБА_4 залишити без зміни.


Апеляції прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, засудженого ОСОБА_4 та в його інтересах захисника ОСОБА_5, потерпілої ОСОБА_2 залишити без задоволення.



Судді /підписи/

Згідно з оригіналом:

Суддя Апеляційного суду

Хмельницької області Цугель І.М.






  • Номер: 11/792/5/16
  • Опис: Макоцей С.Г. за п.п.4,7 ч.2 ст.115; ч.1 ст. 263 ККУ
  • Тип справи: на справу (провадження) кримінального судочинства за апеляцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення постанови суду першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.02.2016
  • Дата етапу: 27.07.2016
  • Номер: 11-п/792/117/17
  • Опис: Макоцей Сергій Григорович /подання/
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи: подання (клопотання) задоволено та передано справу до суду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.04.2017
  • Дата етапу: 19.04.2017
  • Номер: 11-п/792/170/17
  • Опис: Макоцей Сергій Григорович визнання виконавчого документа про стягнення судового збору таким що не підлягає виконанню (подання)
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи: подання (клопотання) задоволено та передано справу до суду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.05.2017
  • Дата етапу: 23.05.2017
  • Номер: 11-о/4820/6/22
  • Опис:
  • Тип справи: перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.05.2022
  • Дата етапу: 03.05.2022
  • Номер: 11-о/4820/4/22
  • Опис:
  • Тип справи: перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.05.2022
  • Дата етапу: 03.05.2022
  • Номер: 11-о/4820/5/22
  • Опис:
  • Тип справи: перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.05.2022
  • Дата етапу: 04.05.2022
  • Номер: 11-п/4820/31/24
  • Опис: за заявою Макоцея Сергія Григоровича про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.04.2024
  • Дата етапу: 19.04.2024
  • Номер: 11-п/4820/31/24
  • Опис: за заявою Макоцея Сергія Григоровича про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.04.2024
  • Дата етапу: 22.04.2024
  • Номер: 11-кп/4820/452/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.06.2024
  • Дата етапу: 10.06.2024
  • Номер: 11-кп/4820/452/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.06.2024
  • Дата етапу: 12.06.2024
  • Номер: 11-п/4820/50/24
  • Опис: за заявою Макоцея С.Г. про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.06.2024
  • Дата етапу: 26.06.2024
  • Номер: 11-п/4820/50/24
  • Опис: за заявою Макоцея С.Г. про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.06.2024
  • Дата етапу: 27.06.2024
  • Номер: 11-кп/4820/452/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.06.2024
  • Дата етапу: 18.09.2024
  • Номер: 11-п/4820/84/24
  • Опис: за заявою засудженого Макоцея С.Г. про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.10.2024
  • Дата етапу: 03.10.2024
  • Номер: 11-п/4820/84/24
  • Опис: за заявою засудженого Макоцея С.Г. про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.10.2024
  • Дата етапу: 03.10.2024
  • Номер: 11-п/4820/84/24
  • Опис: за заявою засудженого Макоцея С.Г. про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.10.2024
  • Дата етапу: 07.10.2024
  • Номер: 11-п/4820/86/24
  • Опис: за заявою засудженого Макоцея С.Г. про перегляд судовго рішення за нововиявленими обставинами у справі 2208/8608/12 - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.10.2024
  • Дата етапу: 14.10.2024
  • Номер: 11-п/4820/86/24
  • Опис: за заявою засудженого Макоцея С.Г. про перегляд судовго рішення за нововиявленими обставинами у справі 2208/8608/12 - подання
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.10.2024
  • Дата етапу: 15.10.2024
  • Номер: 1/674/4/15
  • Опис: про обвинувачення Макоцея С.Г.у вчиненнізлочинів, передбачених п.п. 4, 7 ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України
  • Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи: змінено рішення апеляційної інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.01.2015
  • Дата етапу: 10.02.2022
  • Номер: 11-о/4820/5/24
  • Опис:
  • Тип справи: перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2024
  • Дата етапу: 23.12.2024
  • Номер: 11-о/4820/5/24
  • Опис:
  • Тип справи: перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи: заяву залишено без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2024
  • Дата етапу: 24.12.2024
  • Номер: 11-кп/4820/715/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2024
  • Дата етапу: 23.12.2024
  • Номер: 11-кп/4820/715/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2024
  • Дата етапу: 27.12.2024
  • Номер: 11-кп/820/174/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2024
  • Дата етапу: 27.12.2024
  • Номер: 11-кп/820/174/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2024
  • Дата етапу: 28.01.2025
  • Номер: 11-кп/820/401/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.04.2025
  • Дата етапу: 21.04.2025
  • Номер: 11-кп/820/401/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відкрито провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.04.2025
  • Дата етапу: 23.04.2025
  • Номер: 11-кп/820/401/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 2208/8608/12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Цугель І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.04.2025
  • Дата етапу: 01.05.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація