Судове рішення #36476238

Справа 41044214-ц .

НП 2-41021614


Р І Ш Е Н Н Я

ІМ"ЯМ УКРАЇНИ

18 лютого 2014 року м. Брянка

Брянківський міський суд Луганської області

у складі:

головуючого судді Чернової Н.І.

при секретарі Мочаловій А.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності.

встановив :

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності на 12 частину квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1, посилаючись на те, що 06 липня 2013 року придбала у своїх батьків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 12 частину квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 за грошову суму у розмірі 20000 гривень. Після складення розписки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 обіцяли належним чином оформити документи пізніше, але ІНФОРМАЦІЯ_2 її мати ОСОБА_3 померла, так і не оформивши документи належним чином. Просить визнати договір дійсним та визнати право власності на 12 частину квартири.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, але надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на задоволенні позова наполягає.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, але надав заяву про розгляд справи за його відсутності, з позовними вимогами цілком згоден.

Суд, дослідивши письмові докази, надані позивачем на підтвердження своїх вимог знаходить, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Як вбачається із свідоцтва про право власності на житло ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 належить на праві приватної, спільної, часткової власності по 14 частини квартири кожному за адресою: АДРЕСА_1..(а.с.12).

Згідно із свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 э рідною донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_3.(а.с.8).

Як вбачається із свідоцтва про одруження ОСОБА_1 21.07.2000 року уклала шлюб з ОСОБА_6 та змінила своє прізвище на ОСОБА_1.(а.с.9)

06.07.2013 р. між ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 відбувся договір купівлі-продажу 12 частини квартири, за адресою: АДРЕСА_1.(а.с.10).

ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 здійснили купівлю-продаж даної частини квартири за гроші в сумі 20000 гривень, при цьому сторони дійшли згоди по всіх істотних умовах угоди. Позивач цілком виконав всі умови по договору: сплатила гроші, проживає в квартирі.

Як вбачається із свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.(а.с.11).

Із довідки КП БТІ (а.с.19 ) вбачається, що станом на 07.02.2014 року, право власності на спірну будівлю зареєстровано за ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_4.

З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (а.с.20), вбачається, що інформація у спадковому реєстрі після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, відсутня.

Згідно до ст: 334 ЦК України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передачи майна.

Статтею 655 ЦК України передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Стаття 328 ЦК України проголошує, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Стаття 657 ЦК України вказує, що договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Статтею 220 ЦК України передбачено, що у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Згідно з ст: 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а также у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Враховуючи викладене, суд вважає, що договір купівлі-продажу 12 частини квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, здійснений між ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 повинен бути визнан дійсним, а також повинно бути визнане за позивачем право власності на 12 частину квартири .

Керуючись ст.ст.220, 328, 334, 392, 655, 657 ЦК України, ст.ст., 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд ~

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності - задовольнити.

Визнати договір купівлі-продажу 12 частини квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, здійснений між ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 дійсним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 12 частину квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10-ти днів з дня його оголошення через місцевий суд в апеляційний суд Луганської області .


Суддя Чернова Н.І.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація