Справа № 41096414-ц
НП 2-41032314
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2014 року м.Брянка
Брянківський міський суд Луганської області у складі головуючого судді Чернової Н.І., при секретарі Мочаловій А.Е., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Брянки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договіру дарування дійсним та визнання права власності,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договіру дарування дійсним та визнання права власності посилаючись на те, що її матері ОСОБА_2 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_2. ЇЇ мати 05.02.2014 року вирішила подарувати їй вищевказану квартиру, але звернувшись до нотаріальної контори, щоб оформити договір дарування, її матері було відмовлено у зв'язку з тим, що було втрачено оригінал правовстановлюючого документу на квартиру, без яких неможливо вчинити нотаріальні дії. Просить суд вимоги задовольнити.
Позивач у судове засідання не з'явилася, але надала заяву про розгляд справи за її відсутності на задоволенні позовних вимог наполягає.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, про місце і час розгляду справи сповіщена належним чином, надала до суду заяву, згідно з якою, вона не заперечує проти задоволення позову судом та про розгляд справи без її участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
По справі встановлено, що ОСОБА_1 є рідною донькою ОСОБА_2. (а.с.7).
Згідно договору купівлі - продажу від 22.08.2006 року ОСОБА_2 дійсно належить на праві власності квартира АДРЕСА_2 (а.с.8-9).
Згідно договіру дарування ОСОБА_2 передала ОСОБА_1 безоплатно у дарунок у власність квартиру АДРЕСА_2, що підтверджується розпискою (а.с.6).
Як вбачається із постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії ОСОБА_2 державним нотаріусом було відмовлено у посвідченні договору дарування квартири за адресою: АДРЕСА_1.(а.с.26).
Стаття 717 ЦК України вказує, що за договіром дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Стаття 718 ЦК України вказує, що дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі.
Стаття 719 ЦК України вказує, що договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Стаття 722 ЦК України вказує, що право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття. Прийняття обдаровуваним документів, які посвідчують право власності на річ, інших документів, які посвідчують належність дарувальникові предмета договіру, або символів речі (ключів, макетів тощо) є прийняттям дарунка.
Статтею 220 ЦК України передбачено, що у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договіру такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договіру, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договіру, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договіру не вимагається.
Таким чином, суд вважає, що договір дарування яким ОСОБА_2 передала ОСОБА_1 безоплатно у дарунок у власність квартиру АДРЕСА_2 необхідно визнати дійсним, а також повинно бути визнане за позивачем право власності на цю нерухомість.
Керуючись ст.ст. 220, 717,718,719,720 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 212-215, 224-233 ЦПК України, суд ~
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договіру дарування дійсним та визнання права власності.
Визнати договір дарування квартири АДРЕСА_2 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10-ти днів з дня його оголошення через місцевий суд в апеляційний суд Луганської області .
Суддя: