Судове рішення #36516651

Головуючий суду 1 інстанції - Іванова А.П.

Доповідач - Дмитрієва Л.Д.



Справа № 2-3090/2010

Провадження № 22а/782/53/14

УХВАЛА


22 квітня 2014 року Суддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області Дмитрієва Л.Д., перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Перевальському районі Луганської області на рішення Перевальського районного суду Луганської області від 29 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Перевальському районі Луганської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченого підвищення до пенсії як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:


10.04.2014 року УПФУ в Перевальському районі Луганської області звернулося до суду з апеляційною скаргою на рішення Перевальського районного суду Луганської області від 29 червня 2010 року. Одночасно просить поновити строк для апеляційного оскарження, посилаючись на те, що вказаний строк пропущений з поважних причин.

Однак, в даному випадку, наявні перешкоди для відкриття апеляційного провадження за даною скаргою з наступних підстав.

Рішенням Перевальського районного суду Луганської області від 29 червня 2010 року позовні вимоги задоволені повністю. Зобов'язано УПФУ в Перевальському районі Луганської області здійснити нарахування та виплатити підвищення до пенсії ОСОБА_3 згідно ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за період часу з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 31.12.2009 року, вирахуванням сум, отриманих ОСОБА_3 за цей період. З 01.01.2010 року виплати провадити відповідно до діючого законодавства згідно ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» та затвердженого прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність на час нарахування цих виплат. Стягнуто з УПФУ в Перевальському районі Луганської області на користь ОСОБА_3державне мито в розмірі 03 грн.40 коп. витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн., державне мито на користь держави в розмірі 05 грн. 10 коп.

В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати зазначене вище рішення суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову ОСОБА_3 у повному обсязі. В обґрунтування причин пропуску строку для подачі апеляційної скарги апелянт посилається на те, що рішення суду першої інстанції було ухвалене за відсутності представника відповідача у судовому засіданні та отримано ним із затримкою. Крім того, апелянт зазначає, що в юридичному секторі працює лише два юриста, що позбавило можливості у встановлений законодавством термін звернутись з апеляційною скаргою.

Будь-яких інших поважних причин пропуску такого строку апелянтом не зазначено.

Матеріалами справи підтверджено, що копія судового рішення представником відповідача була отримана особисто під розпис 01.07.2010 року (а.с.18). Однак, з апеляційною скаргою звернувся лише 10.04.2014 року, тобто після спливу 3 років та 9 місяців.

Відповідно до приписів ч. 4 ст. 189 КАС України незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Таким чином, враховуючи, що апелянтом Управлінням Пенсійного фонду України в Перевальському районі Луганської області пропущено строк апеляційного оскарження рішення Перевальського районного суду Луганської області від 29 червня 2010 року, суд вважає можливим відмовити у відкритті апеляційного провадження.


На підставі викладеного та керуючись ч. 4 ст. 189 КАС України, -


УХВАЛИВ:


Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Перевальському районі Луганської області на рішення Перевальського районного суду Луганської області від 29 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Перевальському районі Луганської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченого підвищення до пенсії як дитині війни.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України.



Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація