Судове рішення #3655035
Справа № 2-5397/2007 року

Справа № 2-5397/2007 року

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

26 грудня 2007 року                                        Івано-Франківський міський суд Івано-

Франківської області в складі:

головуючого - судді                            Островського Л.Є.

секретаря                                              Попович Л.І.

адвоката                                               ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Першої Івано-Франківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, суд, -

 

встановив:

 

ОСОБА_1 заклав позов до Першої Івано-Франківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.

В судовому засіданні позивач позов підтримав, суду пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його тітка ОСОБА_3., потім помер її син ОСОБА_4., за якими зареєстровано право власності на квартиру, яка знаходиться по АДРЕСА_1 згідно свідоцтва про право власності від 11.01.2003 року, переходу права власності не було і він являється спадкоємцем майна, що відноситься до п'ятої черги спадкоємців за законом, третього ступеня спорідненості, оскільки ОСОБА_3. була його двоєрідною тіткою, а ОСОБА_4. троєрідним братом. Він неодноразово звертався з заявами до відповідача про прийняття спадщини, однак йому повідомлено, що він пропустив шестимісячний строк для подачі заяви.

Просить визнати за ним право власності на квартиру, яка знаходиться по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом.

Відповідач в судове засідання не з"явився, подали заяву, в якій просять слухати справу в їх відсутності.

Вислухавши позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла тітка позивача ОСОБА_3., потім помер її син ОСОБА_4., за якими зареєстровано право власності на квартиру, яка знаходиться по АДРЕСА_1 згідно свідоцтва про право власності від 11.01.2003 року.

Згідно довідки ОБТІ від 09.11.2007 року, переходу права власності не було і позивач являється спадкоємцем майна, що відноситься до п'ятої черги спадкоємців за законом, третього ступеня спорідненості, оскільки ОСОБА_3. була його двоєрідною тіткою, а ОСОБА_4. троєрідним братом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1. звертався з заявою до Першої Івано-Франківської  державної  нотаріальної  контори про прийняття спадщини, однакйому відмовлено в прийнятті заяви, оскільки не було жодних документів, які підтверджують родинний зв"язок з померлим. 15.11.2007 року позивач вдруге звернувся до нотаріальної контори з відповідною заявою, однак йому було повідомлено, що він пропустив шестимісячний строк для подачі такої заяви.

Суд вважає, що позивач вступив у фактичне володіння квартирою, яка являється спадковим майном, оскільки ніс всі обов'язки, які випливають з договору найму житла.

З повідомлень Першої Івано-Франківської нотаріальної контори за № 1-18/2451 і № 1-18/1252 від 12.11.2007 року вбачається, що після смерті ОСОБА_4. та ОСОБА_3., спадкові справи не заводилися, заповіти не посвідчувалися, що свідчить про те, що інших спадкоємців, які у встановлений термін мали право звернутися з заявою про прийняття спадщини немає.

Дані факти родинних відносин ОСОБА_1. і ОСОБА_3. підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_5., ОСОБА_6., які протягом тривалого часу приїзджали в гості на свята до позивача та представленими фотокартками на яких відображені батько позивача та його сестра - тітка позивача.

Статтею 1272 ч.3 ЦК України передбачено, що суд може визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідно із пунктом 4 Постанови Пленуму Верховного Суду „Про практику розгляду судами України справ про спадкування" № 4 від 24.06.1983 року, передбачений ЦК України шестимісчний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою зацікавленої особи при доведеності причин пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном, або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно.

Здобуті по справі докази переконують суд в тому, позивач правомірно ставить вимоги про визнання права на користування спадковим майном.

На підставі ст.ст. 1220, 1265, 1269, 1270, 1272 ЦК України, п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду „Про практику розгляду судами України справ про спадкування" № 4 від 24.06.1983 року та керуючись ст. ст. 215-218 ЦПК України, суд,

 

вирішив:

 

Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру, яка знаходиться по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається через Івано-Франківській міський суд до апеляційного суду Івано-Франківської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація