Кримінальне судочинство Справа №1-107-08
категорія - злочини проти
громадського порядку та
моральності - 48
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Любомль 02 жовтня 2008 року Любомльський районний суд Волинської області під головуванням :
судді Мосієвича І.В.,
при секретареві Кузьміній Т.О.,
з участю прокурора Крисюка В.С.,
потерпілого ОСОБА_2.,
підсудного ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м.Любомль, жителя АДРЕСА_1, вищої освіти, військовозобов”язаного, одруженого, непрацюючого, не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.296 КК України,
встановив:
ОСОБА_1, 13 липня 2008 року біля 21 години, перебуваючи в стані алкогольного сп”яніння знаходячись на дорозі неподалік насосної станції, що біля АДРЕСА_1, знайшовши дерев”яну палицю довжиною 113 см., діаметром 3,5 х 3,9 см., зайшов на територію згаданої станції, в присутності сторонніх осіб грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю безпричинно умисно наніс даною палицею один удар по голові ОСОБА_2, внаслідок чого потерпілий отримав тілесні ушкодження у вигляді рани в правій тім”яній ділянці, в ділянці лоба справа, струс головного мозку, і які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров”я.
В судовому засіданні ОСОБА_1 в інкримінованому йому органами досудового слідства злочині визнав повністю та показав, що дійсно будучи в нетверезому стані, знаходячись ввечері 13 липня 2008 року на території насосної станції, що неподалік с.Бірки Любомльського району, безпричинно палицею котру заздалегідь приготовив, наніс нею один удар по голові ОСОБА_2, який від удару знепритомнів.
Крім визнавальних показів підсудного, його винуватість у вчинені інкримінованого йому злочину, передбаченого ч.4 ст.296 КК України, повністю стверджена та доведена зібраними в судовому засіданні доказами.
Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні повністю підтвердив покази підсудного Кінаха, при цьому зазначив, що ніяких претензій щодо відшкодування йому матеріальної або моральної шкоди в нього не має, просить підсудного реально не позбавляти волі.
2
З висновку судово-медичної експертизи № 666 від 11.08.2008 року вбачається, що потерпілому було завдані тілесні ушкодження у вигляді рани в правій тім”яній ділянці, в ділянці лоба справа, струс головного мозку, які утворились від ударно - травму вальної дії тупого предмета (предметів) і які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров”я (а.с.49-50).
З протоколу огляду речових доказів, вбачається, що предметом огляду являється дерев”яна палиця довжиною 1м.13 см. круглої форми, товщиною від 3.5 см. до 3,9 см. з слідами темно-бурого кольору схожими на кров (а.с.41).
Таким чином, сукупністю досліджених в судовому засіданні цих та інших доказів повністю доведено винуватість ОСОБА_1 в умисному грубому порушенні громадського порядку, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю ( хуліганство ), які виразились в заподіянні легких тілесних ушкоджень потерпілому із застосуванням заздалегідь заготовленого предмета (палиці) для нанесення вказаних тілесних ушкоджень ОСОБА_2, тобто у вчиненні злочину, передбаченому ч.4 ст.296 КК України.
Обираючи міру покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який відноситься до категорії тяжких злочинів, особу підсудного який позитивно характеризується по місцю проживання, обставини які пом”якшують та обтяжують покарання.
До обставин, що пом”якшують покарання підсудного слід віднести його щире розкаюється у вчиненому.
До обставин, що обтяжують покарання слід віднести вчинення підсудним злочину в стані алкогольного сп”яніння.
При цьому суд враховує особу підсудного, обставину що пом”якшує його покарання, приходить до висновку, щоОСОБА_1 слід призначити покарання в межах закону за яким він притягується до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі, без ізоляції його від суспільства, звільнивши останнього на підставі ст.75 КК України від відбування основного покарання з випробовуванням, поклавши на нього обов”язки відповідно до вимог ст.76 КК України. Беручи до уваги те, що підсудним вчинено умисний тяжкий злочин, проти громадського порядку та моральності, обтяжуючу покарання обставину, з нанесенням тілесних ушкоджень потерпілому, відсутністю кількох обставин як б істотно знижували ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину, суд не вбачає підстав для застосування вимог ст.69 КК України, тобто призначення більш м”якого покарання, ніж передбачено законом за яким він притягується до кримінальної відповідальності.
Таке покарання на думку суду буде відповідати досягнення мети передбаченої вимогам ст.50 КК України та необхідного й достатнього для виправлення підсудного і попередження вчинення ним нових злочинів, відповідно до вимог ст.65 КК України.
Відмову прокурора від цивільного позову в інтересах Любомльської районної лікарні, щодо стягнення з підсудного коштів на лікування потерпілого прийняти, у зв”язку повним відшкодуванням матеріальних збитків ОСОБА_1. до початку судового слідства.
Питання про долю речових доказів вирішити відповідно до ст.81 КПК України.
Керуючись ст.ст.323-324 КПК, суд ,-
засудив:
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.296 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк три роки шість місяців.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеної судом основної міри покарання, якщо він протягом 1 (одного) року
3
іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені відповідно до ст.76 КК України обов”язки : не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої системи на постійне місце проживання, повідомляти органи цієї системи про зміну місця роботи навчання чи проживання, періодично з”являтися в ці органи для реєстрації.
Відмову прокурора від цивільного позову в інтересах Любомльської районної лікарні, щодо стягнення з ОСОБА_1. коштів на лікування ОСОБА_2. - прийняти.
Речовий доказ: дерев”яну палицю довжиною 1м.13см., котра знаходиться в кімнаті зберігання речових доказів Любомльського РВ УМВС України у Волинській області слід знищити (а.с.41-43).
Запобіжний захід засудженомуОСОБА_1 до вступу вироку в закону силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подача апеляція до Апеляційного суду Волинської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення через Любомльський районний суд.
Головуючий: суддя І.В. Мосієвич