Судове рішення #3658066

 

Кримінальне судочинство :                                                                              Справа № 1-118-08

категорія -злочини проти

довкілля -36

                                                                               

 

            ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

В И Р О К

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 

            24 листопада 2008  року                                                                                    м.Любомль 

Любомльський районний суд Волинської області в складі:    головуючого  -  судді    - Мосієвича І.В.,

при секретарі       -       Кузьміній Т.О.,

з участю прокурора - Лісовецького О.П., Бугайчука В.В.,

підсудних ОСОБА_1.,ОСОБА_2.,ОСОБА_3.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  у місті Любомль  кримінальну справу про обвинувачення                           

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця та жителя АДРЕСА_1, з середньою освітою, одруженого, непрацюючого, військовозобов'язаного, депутата 5-го скликання Куснищанської сільської Ради, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України,

 

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, уродженця та жителя АДРЕСА_2, з середньою освітою, одруженого, непрацюючого, військовозобов'язаного, раніше не судимого, 

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України,

 

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, українця, уродженця та жителя АДРЕСА_3, з середньою освітою, одруженого,  непрацюючого, військовозобов'язаного, раніше не судимого, 

у вчиненні злочину, передбаченогоч.2 ст.249  КК України,

 

                                                                  в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

 

код суду 0310                                                                                                              1 інстанція

 

2

ВОСОБА_1 за попередньою змовою з ОСОБА_2 та ОСОБА_38 квітня 2008 року, біля 1-ої години, в    

період нересту риби здійснили незаконний вилов риби, заподіявши істотну шкоду навколишньому природному середовищу, способом масового знищення риби, а саме за допомогою електричного струму, на рибогосподарському водному об'єкті р.Неретва, що знаходиться поблизу с. Терехи, Любомльського району, чим завдали збитків рибному господарству на загальну суму 3539,42 грн.

У судовому засіданні підсудні ОСОБА_1., ОСОБА_2. та ОСОБА_3. свою вину у вчиненні злочину визнали повністю та показали, що дійсно в квітні 2008 року, за попередньою домовленістю між собою, незаконно здійснювали вилов риби з гумового човна в період нересту  на р. Неретва, поблизу с. Терехи Любомльського району, за допомогою використання електричного струму ( електровудки ).

Крім визнавальних показів підсудних  їх винуватість у вчиненому злочині стверджується зібраними та дослідженими у судовому засіданні доказами.

Рапортом оперативного чергового ОСОБА_4. від 08.04.2008 року про те,  що в телефонному режимі в чергову частину Любомльського РВ УМВС надійшло повідомлення про виявлення інспектором Волиньдержрибоохорони незаконного вилову риби поблизу прикордонної застави с. Висоцьк  Любомльського району Волинської області ( а.с. 15 ).

Протоколом огляду місця події від 08.04.2008 року, згідно якого на 12 ділянці прикордонної зони, що знаходиться біля річки Неретва, було виявлено електровудку ( а.с.16).

Протоколом огляду місця події від 08.04.2008 року, з якого вбачається, що на території прикордонної застави с. Висоцьк знаходилася риба виловлена електровудкою ОСОБА_1.,  ОСОБА_2. та ОСОБА_3. ( а.с. 18).

Протоколами про адміністративні правопорушення від 08.04.2008 року складених відносно ОСОБА_1.,ОСОБА_3. таОСОБА_2. про порушення ними ч.4 ст. 85 КУпАП. ( а.с. 28 - 31).

Протоколом очної ставки від 09.09.2008 року, згідно якого ОСОБА_2. підтвердив, що 07.04.2008 року домовився із ОСОБА_1. та ОСОБА_3. про вилов риби на річці Неретва за допомогою електровудки ( а.с. 78).

Показаннями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які  в судовому засіданні ствердили, що 08.04.2008 року прибувши на прикордонну заставу с.Висоцьк Любомльського району склали протоколи про адміністративні правопорушення на підсудних, після чого  ранком оглянули місце затримання останніх біля р. Неретва прикордонниками, де виявили перетворювач електроструму та сачок з електропроводкою та повідомили міліцію.

Згідно розрахунку збитків заподіяних рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства та охорони водних живих ресурсів при застосуванні електричного струму на р. Неретва 08.04.2008 року в нерестовий період ОСОБА_1., ОСОБА_2. та ОСОБА_3. заподіяли збитків на суму 3539,42 грн., чим заподіяли істотну шкоду навколишньому природному середовищу (а.с.47-48).

Наказом Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області  «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших живих ресурсів у рибогосподарських водних  об'єктах, що знаходяться в зоні діяльності головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області на 2008 рік» від 21.02.2008 року № 12 на річках області з 01.04.2008 року по 20.05.2008 року встановлено заборону здійснення промислового та любительського рибальства, а також добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання (а.с.41).

Згідно експертизи іхтіопатологічного дослідження № 5-659 від 10.04.2008 року Волинської області державної лабораторії ветеринарної медицини встановлено, що загибель виловленої 08.04.2008 року  ОСОБА_1., ОСОБА_2. та ОСОБА_3. риби наступила внаслідок травм м'язів, паренхіматозних органів, що могли бути викликані електротравмою, що обумовлена проходженням електричного струму (а.с.43). 

 

3

Дослідивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що повністю доведено винуватість ОСОБА_1.,ОСОБА_2. таОСОБА_3.  у  незаконно

му зайнятті рибним добувним промислом, способом масового знищення риби, що заподіяло істотну шкоду, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України.

Обираючи міру покарання підсудним суд враховує характер  вчиненого ними злочину який відноситься злочинів середньої тяжкості, осіб підсудних які по місцю проживання  характеризуються позитивно, обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання.

До пом'якшуючих обставин суд відносить те, що підсудні є особами  молодого віку, щиро  розкаюються у вчиненому, активно сприяли розкриттю злочину, вперше притягуються до кримінальної відповідальності,  повністю відшкодували завдану злочином шкоду.

До обтяжуючих покарання обставин підсудним, суд відносить вчинення злочину за попередньою змовою  в групі осіб, при цьому слід виключити з обвинувачення  підсудному ОСОБА_2 таОСОБА_3як обтяжуючу обставину, вчинення ними злочину в стані алкогольного сп”яніння, оскільки за характером вчиненого ними  злочину, остання як така віднесена бути не може.           

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що покарання підсудним слід призначити в межах закону, за яким вони притягуються до кримінальної відповідальності, у виді позбавлення волі.

Оскільки підсудні уперше засуджуються до покарання у виді позбавлення волі, а за обставинами справи та осіб підсудних, суд приходить до висновку, що їх виправлення й перевиховання можливе без ізоляції їх від суспільства, від відбування покарання останніх слід звільнити з випробуванням та іспитовим строком  в один рік та покладенням на них встановлених обов”язків,  відповідно до вимог ст.76 КК України.   

Тобто судом призначено покарання підсудним, яке на думку останнього відповідатиме досягнення мети передбаченої ст.50 КК України та необхідного й достатнього для виправлення підсудних і попередження вчинення ними нових злочинів, відповідно до вимог ст.65 КК України. 

Відмову від позову Любомльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головного державного управління охорони, використання  і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибництва у Волинській області до підсудних про відшкодування  шкоди прийняти, оскільки останні  добровільно відшкодували завдану  злочином шкоду, що об”єктивно стверджується квитанцією № 38 від 12.11.2008 року.

Речові докази по справі вирішити відповідно до вимог ст.81 КПК України.     

             Керуючись  ст.ст.323-324  КПК України, суд ,-

засудив:

 ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого  ч.2 ст.249 КК України, призначивши  покарання у виді  позбавлення волі  на строк один рік шість місяців з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

ОСОБА_2, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого  ч.2 ст.249 КК України, призначивши  покарання у виді  позбавлення волі  на строк один рік шість місяців з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

ОСОБА_3, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого  ч.2 ст.249 КК України, призначивши  покарання у виді  позбавлення волі  на строк один рік шість місяців з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, від призначеної судом основної міри покарання, якщо вони протягом 1 (одного) року іспитового строку  не вчинять нового злочину та виконають покладені відповідно до ст.76 КК України на них обов”язки : не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої системи на постійне місце проживання, повідомляти органи цієї системи про зміну місця роботи навчання  чи проживання, періодично з”являтися  в ці органи для реєстрації.

В порядку виконання додаткової міри покарання у виді конфіскації знарядь і засобів промислу  та  відповідно до вимог ст.81 КПК України як речові докази  по справі: електровудку, гумовий човен, рибацьку сітку, акумулятор які передано на відповідальне зберігання в

 

4

камеру речових доказів Любомльського РВ УМВС України у Волинській області - слід знищити (а.с.90). 

Запобіжний захід засудженим ОСОБА_1, ОСОБА_2,ОСОБА_3до вступу вироку в закону силу залишити попередній - підписку про невиїзд.

 

            На вирок  може бути подача апеляція до Апеляційного суду Волинської області на протязі  15  діб  з моменту  його  проголошення   через  Любомльський  районний  суд.

 

Головуючий: суддя                            І.В. Мосієвич

                       

                 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація