Судове рішення #3658081

Цивільне судочинство                                                                                                                      Справа №2-303-08

                позовне провадження,

                категорія - спори, про

                приватну власність - 4.

               

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

          

                Рішення

       Іменем України

                   м.Любомль                                                                           24 жовтня 2008 року      Любомльський районний суд Волинської області в складі

 головуючого - судді Мосієвича І.В.,

            при секретарі             Сахарук О.В.,

            позивача                     ОСОБА_1,

            розглянувши в попередньому судовому засіданні в м.Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення права власності  в порядку успадкування на житловий будинок, земельну ділянку, грошові вклади.

            встановив:

          У  суд з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, який просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на спадкове нерухоме майно: житловий будинок та надвірні споруди,  які знаходяться в АДРЕСА_1, земельну ділянку та грошові вклади.

Свої вимоги обґрунтував тим, що після смерті його батька ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 залишилось спадкове нерухоме  майно, спадкоємцем якого згідно заповіту  та закону є позивач та його рідний братОСОБА_1. При цьому брат в установленому законом порядку,  відмовився від своєї частки спадщини  в його користь.

Однак позивач як спадкоємець не може отримати в державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на вказану спадщину за заповітом та за законом через відсутність державної реєстрації спадкового нерухомого майна, тому ОСОБА_1. змушений звернутися для захисту свого права в суд.

            Позивач в судовому засіданні  вимоги позову підтримав. 

            ВідповідачОСОБА_1 в судове засідання не з”явився, однак від останнього надійшла письмова заява в якій він просить справу розглянути в його відсутності  проти задоволення позову не заперечує. 

            Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.

Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. 

Матеріалами справи встановлено, що  згідно свідоцтва НОМЕР_1 стверджено факт смерті ІНФОРМАЦІЯ_1,  ОСОБА_3в АДРЕСА_1.

Код суду 0310                                                                                                         1 інстанція

2

            Довідкою № 127 від 26.05.2008 року виданою Підгородненською сільською радою Любомльського району Волинської області стверджено, що після смерті ОСОБА_3залишилось спадкове майно, спадкоємцями якого згідно заповіту   є сини ОСОБА_1. та  ОСОБА_2. 

Згідно копії заяви зареєстрованої в реєстрі за НОМЕР_2 та посвідченого державним нотаріусом  ОСОБА_4  06 вересня 2008 року, ОСОБА_3 відмовився від належної йому частки спадкового майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_3.   

            Відповідно до рішення Любомльського районного суду Волинської області від 24 жовтня 2008 року,ОСОБА_1визначено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком до 24 грудня 2008 року.

Згідно з п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.

У відповідності до ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із  правочинів.

Згідно ч.1 ст.1245 ЦК України частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. 

Згідно ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який  бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до  ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов, підлягає до задоволення.        

Керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України,  на підставі ст. ст. 16, 328, 346, 392, 1245, 1269  ЦК України,  суд,   -

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з надвірними спорудами  розміщений в АДРЕСА_1 на земельну ділянку площею 4, 45 га в межах згідно з планом на підставі Державного Акта на право приватної власності на землю НОМЕР_3 на підставі  рішення Підгородненської сільської ради №15/4 від 27.12.2000 року, після смерті батька ОСОБА_3, який ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Підгородне Любомльського району Волинської області.

Визнати за ОСОБА_1,  право власності в порядку спадкування за законом  на грошові вклади ощадного банку бувшого Союзу РСР котрі знаходяться в ТВБВ №10002/089 в м.Любомль на рахунках  № 9155144, рахунку № 295 та рахунку № 05737, після смерті батька ОСОБА_3, який ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Підгородне Любомльського району Волинської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

   Головуючий: суддя                                    І.В. МОСІЄВИЧ        

                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація