Судове рішення #3658100

 Цивільне судочинство                                                                                                                      Справа №2-354-08

                позовне провадження,

                категорія - спори про                                                                                                                                 

                відшкодування шкоди - 34.

               

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

          

                Рішення

       Іменем України

                   м.Любомль                                                                           27 жовтня 2008 року      Любомльський районний суд Волинської області в складі

 головуючого - судді Мосієвича І.В.,

            при секретарі             Кузьміній  Т.О.,

            з участю прокурора   ОСОБА_1.,

            представника позивача Світящука С.Є.,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Любомль цивільну справу за позовом Любомльського міжрайонного прокурора в інтересах Нудиженської сільської ради Любомльського району Волинської області до ОСОБА_2 про стягнення шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

            встановив:

У районний суд з позовною заявою звернувся прокурор в інтересах Любомльської міської Ради, який просить стягнути з відповідачки 367,50 грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки. Вимоги позову обгрунтував тим, що до Любомльської прокуратури від головного спеціаліста держземінспекції у Волинській області надійшли матеріали про порушення земельного законодавства, а саме самовільне зайняття земельної ділянки ОСОБА_2 в ур. «Поплавне» та ур. «Сидильне» загальною площею 0,50 га на землях невитребованих часток (паїв) на території Нудиженської сільської ради. Незаконне користування земельною ділянкою комунальної власності порушує майнові інтереси держави та територіальної громади. Згідно розрахунку, розмір шкоди становить 367,50 грн., яку відповідачка в добровільному порядку не відшкодувала, через це прокурор звернувся до суду.

У судовому засіданні прокурор та  представник позивача позов підтримали повністю .

Відповідачка про час і місце судового засідання повідомлялася належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, причину неявки суду не повідомила.

При заочному розгляді справи, зі згоди позивача, суд ухвалює рішення, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Прокурор у судовому засіданні пояснив, що відповідачка самовільно зайняла земельну ділянку площею 0,50 га на невитребованих землях, розташованих на території Нудиженської сільської ради. По  факту порушення земельного законодавства було  складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, яку, згідно постанови про накладення адміністративного стягнення,  було визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП, за що накладено стягнення

 

1 інстанція                                                                                   код суду 0310

 

2

у виді штрафу в розмірі 170 грн. та запропоновано відшкодувати збитки, які згідно з розрахунком становлять 367,50 грн. Оскільки відповідачкою не сплачено вказану суму, просить позов задовольнити.

У судовому засіданні представник позивача пояснив, що Нудиженська сільська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси   територіальної громади щодо володіння, користування та розпорядження майном, що перебуває у комунальній власності. Самовільне зайняття земельної ділянки відповідачкою порушує майнові інтереси  держави та територіальної громади. Просить  суму завданої шкоди стягнути  в повному розмірі.      

  Аналізом письмових доказів судом  встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини .

Копією акта обстеження земельної ділянки № 032 від 08.07.2008 року та актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 08.07.2008 року стверджено, що комісією виявлено самовільне зайняття земельної ділянки площею 0,50 га, що знаходиться за межами населених пунктів Нудиженської сільської ради в ур. «Сидильне» та в ур. «Поплавне». ( а.с.4,7).

З протоколу про адміністративне правопорушення № 004209 від 08.07.2008 року вбачається, що ОСОБА_2 порушила земельне законодавство, а саме самовільно зайняла земельну ділянку площею 0,20 га в ур. «Сидильне» та 0,30 га в ур. «Поплавне» на землях невитребованих часток ( паїв ) на території Нудиженської сільської ради для власних потреб, чим вчинила правопорушення передбачене ст. 53-1 КУпАП ( а.с.5).

Згідно постанови № 000424/24 від 23.07.2008 року, ОСОБА_2 визнана винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП, та на неї накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн ( а.с.8).

Згідно припису держземінспектора № 005747 від 08.07.2008 року, ОСОБА_2 було надано термін для усунення порушень земельного законодавства ( а.с.6).

 

 Згідно із ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні у самовільному спеціальному використанні природних ресурсів.

У відповідності ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від погіршення якості природних ресурсів. 

З гідно із ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Таким чином, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що вимоги позову є підставні, а тому  підлягають задоволенню.

Згідно із  ч. 1 ст. 88 ЦПК України  судові витрати слід покласти на відповідачку .

Оскільки 1 % від задоволеної  суми позову менше ніж 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, судовий збір становитиме 51 ( п'ятдесят одну ) гривню.

 

 

3

Керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України,  на підставі  ст. ст. 68, 69 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, ст. 11, 16, 1166  ЦК України,  суд,   -

 

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2в користь Нудиженської сільської ради

Любомльського району Волинської області шкоду заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки в розмірі 367, 50 ( триста шістдесят сім гривень 50 копійок) на розрахунковий рахунок № 33117331700276 місцевий бюджет с. Нудиже, код платежу 24062100, код одержувача коштів 21740416, МФО 803014 в ГУДКУ у Волинській області.

Стягнути з ОСОБА_2в користь держави 51,00 (п”ятдесят одну гривню) судового збору та 30,00 (тридцять гривень ) судових витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

     Головуючий: суддя                                    І.В. МОСІЄВИЧ        

 

 

                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація