12 листопада 2008 року справа №2-791/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі
головуючого судді |
Тіслюка І.І. |
при секретарі |
Циліцькій Л.В. |
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до сільської ради с.Оленівки Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове домоволодіння, -
встановив:
ОСОБА_1. звернулась з позовом до сільської ради с.Оленівки Борзнянського району Чернігівської області про визнання за нею права власності на домоволодіння, що знаходиться поАДРЕСА_1, що нею успадкувано за законом від матері ОСОБА_2.
Позивач мотивує позов тим, що не може оформити право власності на вказане домоволодіння в нотаріальному порядку, оскільки на нього своєчасно спадкодавцем не було оформлено правовстановлюючих документів.
В судовому засіданні позивач позов підтримала. В пояснення вона повідомила, що після смерті матері ОСОБА_2 нею своєчасно була прийнята спадщина. Однак, з причини відсутності у спадкодавця правовстановлюючих документів на вказане домоволодіння, унеможливлено оформлення права власності на нього у нотаріальному порядку.
Відповідач в судове засідання не з'явився. У письмовій заяві ним заявлено прохання про розгляд справи за його відсутністю та про визнання позову.
Заслухавши пояснення позивача, прийнявши до уваги думку відповідача про відсутність заперечень проти задоволення позову, дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти і цивільно - правові норми, що підлягають застосуванню для вирішення цивільного позову.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що станом на 15.04.1991 року у домоволодінні, що знаходиться по АДРЕСА_1, проживали її батьки - ОСОБА_3 (помер ІНФОРМАЦІЯ_1) та ОСОБА_2 (померла ІНФОРМАЦІЯ_2.). Домоволодіння відносилось до соціальної групи - колгоспний двір і у подальшому господарями правовстановлюючи документи на нього не оформлялись. Позивач у встановлений законом строк прийняла спадщину, але не може отримати правовстановлюючі документи на домоволодіння з вказаних причин.
Зі змісту довідки - характеристики Борзнянської дільниці Ніжинського МБТІ від 24.10.2008р., яка мається в матеріалах справи, вбачається, що спадкове домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1в бюро технічної інвентаризаціїї не зареєстровано.
Спорідненість спадкодавця зі спадкоємцем підтверджується даними свідоцтва про народження, виданого Оленівською сільською радою 14.03.1949 року.
Факт смерті спадкодавця ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджується свідоцтвом про її смерть, виданого Оленівською сільською радою.
Виходячи зі змісту довідки, наданої нотаріальною конторою, інші здобувачі на спадкове нерухоме майно на момент розгляду судом позову відсутні.
Позивач вважається такою, що прийняла спадкове майно, оскільки доглядала за будинком, ремонтуючи його, як про це зазначено у довідці органу місцевого самоврядування.
Виходячи з положень п.4 Прикінцевих та перехідних положень до діючого ЦК України та ст.ст. 524 - 527, 529, 548, 549 ЦК України (1963 р.), стосовно умов відкриття спадщини та її прийняття, суд вважає, що позивачем надано необхідних доказів на підтвердення позовних вимог про те, що вказане у позові домоволодіння, яке розташовано по АДРЕСА_1, де за життя постійно проживала спадкодавець не оформляючи правовстановлюючих документів, має бути визнано як таке, що належить позивачеві.
З огляду на зазначене суд вважає що позов ОСОБА_1. підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст.524, 525 - 527, 529, 548-549 ЦК України (1963 р.), суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до сільської ради с.Оленівки Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове домоволодіння, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_3., уродженкою с.Оленівки Борзнянського району, право власності на домоволодіння що знаходиться поАДРЕСА_1, яке успадковано нею від її матері ОСОБА_2
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Борзнянський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня постановлення рішення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.