УХВАЛА
Іменем України
28 грудня 2006 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі
головуючого судді ВОТЬКАНИЧА Ф.А.
суддів КОНДОРА Р.Ю., ДОРЧИНЕЦЬ С.Г.
за участю прокурора ЧУРЕЯ В.М.
захисника адвоката ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляційним поданням помічника прокурора м. Мукачева Галая М.М. на постанову Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 4 грудня 2006 р.
Цією постановою відмовлено у продовженні строку тримання під вартою
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, гр-на України, розлученого, ІНФОРМАЦІЯ_2, не судимого,
обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ст. 129 ч. 1, ст. 121 ч. 1 КК України.
За постановою суду, слідчий Мукачівського MB УМВС України в Закарпатській обл. Дорчинець М.В. звернулася до суду з поданням про продовження строків тримання під вартою ОСОБА_2, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ст. 129 ч. 1, ст. 121 ч. 1 КК України. Хоча слідчий посилається на те, що обвинувачений, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства та суду, а для проведення всебічного, повного і об'єктивного слідства необхідне тримання обвинуваченого під вартою, у поданні фактично не обґрунтовані обставини, на які посилається слідчий як на підстави для його задоволення. Обвинувачений хворіє відкритою формою туберкульозу легень, має постійне місце проживання, від слідства і суду не ухилявся, встановленню істини по справі не перешкоджав, обіцяє не робити цього і в майбутньому. Тому в задоволенні подання відмовлено.
Помічник прокурора м. Мукачева Галай М.М. в апеляційному поданні порушує питання про скасування постанови та повернення справи на новий судовий розгляд. Апелянт вважає, що судом не було враховано вчинення злочину щодо неповнолітнього, те, що ОСОБА_2 вину у вчиненні злочинів не визнав і, проживаючи спільно з потерпілими, може створити для них небезпеку та вплинути на хід досудового слідства. Крім того, ОСОБА_2 уже засуджувався за ці злочини, а при скасуванні вироку запобіжний захід у вигляді триманні під вартою щодо нього було залишено без зміни.
Заслухавши доповідь судді, промову прокурора Чурея В.М., який підтримав апеляційне подання та просить її задовольнити, промову захисника ОСОБА_1,
Справа № 10-142/2006 р.
Категорія 10
Головуючий у 1-й інстанції ДІДИК В.В.
Доповідач КОНДОР Р.Ю.
який вважає апеляцію необгрунтованою та просить залишити її без задоволення, а
постанову суду - без зміни, вказуючи, зокрема, на безпідставність доводів про
можливість обвинуваченого негативно вплинути на розслідування справи, а також
на його тяжку хворобу, у зв'язку з якою він і зараз перебуває на лікуванні, переві
ривши в межах апеляції матеріали справи за поданням та матеріали кримінальної
справи № 21005706, суд приходить до наступного.
Подання слідчого від 30.11.2006 р. мотивоване, зокрема, тим, що 31.12.2006 р. щодо ОСОБА_2 була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 121 ч. 1 КК України, а 14.02.2006 р. щодо нього була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 129 ч. 1 КК України, і цього ж дня справи були об'єднані в одне провадження. Однак, йдеться про злочини, дата вчинення яких встановлена як „31 грудня 2005 р." Отже, ці дати не узгоджуються між собою.
Доводи подання про те, що обвинувачений, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства та суду, а для проведення належного слідства необхідне тримання обвинуваченого під вартою, не мають відповідного обґрунтування. Тим, що проживаючи спільно з потерпілими, обвинувачений може створити для них небезпеку та вплинути на хід досудового слідства, подання не мотивувалося. Крім того, доводи захисту про те, що обвинувачений зараз фактично не проживає разом з потерпілими, не спростовані.
19.10.2006 р. апеляційною інстанцією вирок Мукачівського міськрайонного суду від 13.07.2006 р. щодо ОСОБА_2 було скасовано із поверненням справи на додаткове розслідування. 12.12.2006 р. провадження в справі зупинене на підставі ст. 206 п. 2 КПК України, ОСОБА_2 перебуває на стаціонарному лікуванні від туберкульозу.
Відповідно до ст.ст. 148-150,155, ст. 156 ч. 2 п. 1, ст.ст. 165-1653 КПК України, взяття під варту є найбільш суворим запобіжним заходом, який застосовується тоді, коли інші заходи об'єктивно не можуть забезпечити належну процесуальну поведінку особи і за достатньої обгрунтованості підстав вважати, що обвинувачений буде намагатися ухилитися від слідства і суду, від виконання процесуальних обов'язків, перешкоджати встановленню істини по справі або продовжувати злочинну діяльність, цей захід може бути продовжений до 4-х місяців у випадку неможливості закінчення розслідування справи у 2-місячний строк і при відсутності підстав для його скасування або зміни на більш м'який.
З урахуванням викладеного, оцінивши докази у сукупності, апеляційний суд приходить до висновку про необґрунтованість апеляційного подання.
Суд першої інстанції зробив вірний висновок про необґрунтованість подання слідчого, прийняв рішення з урахуванням також і особи обвинуваченого. Доводи апеляційного подання цих висновків суду не спростовують.
За таких обставин, апеляційне подання прокурора слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без зміни.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, -
ухвалив:
Апеляційне подання помічника прокурора м. Мукачева Галая М.М. залишити без задоволення, а постанову Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 4 грудня 2006 р. про відмову в продовженні щодо ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до 4-х місяців - без зміни.