Судове рішення #366676
УХВАЛА

 

УХВАЛА

Іменем України

28 грудня 2006 року                                                                                     м. Ужгород

Апеляційний суд Закарпатської області в складі

головуючого                                     судді ВОТЬКАНИЧА Ф.А.

суддів                                                 КОНДОРА Р.Ю., ДОРЧИНЕЦЬ С.Г.

за участю прокурора                        КОВТУНА І.В.

захисника                                          адвоката ОСОБА_1

підозрюваного                                  ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляційним поданням ст. помічника прокурора м. Ужгорода Канюка В.Ю. на постанову судді Ужгородсь­кого міськрайонного суду Закарпатської області від 30 листопада 2006 р.

Цією постановою відмовлено у задоволенні подання слідчого про обрання запо­біжного заходу у вигляді взяття під варту та обрано такий захід у вигляді підписки про невиїзд щодо

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не судимого,

підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України.

За постановою судді, ст. слідчий СВ Ужгородського MB УМВС України в Закарпат­ській обл. Лазар О.Ю. звернувся до суду з поданням про застосування щодо ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Подання мотивував обґрун­тованою підозрою останнього в тому, що 26.11.2006 р. він за попередньою змовою з ОСОБА_3 умисно, з корисливих мотивів, біля автовокзалу, що на Проспе­кті Свободи в м. Ужгороді, відкрито викрали у гр-на Словаччини ОСОБА_4 112 дол. США, 290 словацьких крон, 203 гривні та картку на отриманні бензину, чим спричинили потерпілому матеріальну шкоду. Оскільки ОСОБА_2 перебуваючи на волі може ухилятися від слідства та перешкоджати встановленню істини по справі, а покарання за цей злочин передбачає позбавлення волі, слідчий просив обрати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Однак, ОСОБА_2 визнав вину у вчиненні злочину, молодий за віком, студент, має по­стійне місце проживання, характеризується позитивно, що не було враховано ор­ганом досудового слідства. У застосуванні до обвинуваченого зазначеного запобі­жного заходу суддя відмовив через відсутність підстав для висновку, що менш су­ворий запобіжний захід не забезпечить його належну процесуальну поведінку та обрав цей захід у вигляді підписки про невиїзд.

В апеляційному поданні ст. помічник прокурора м. Ужгорода Канюк В.Ю. порушує питання про скасування постанови та повернення справи на новий судо­вий розгляд. На думку апелянта, суддя не врахував велику суспільну небезпечність злочину через те, що його було вчинено щодо громадянина Словаччини, що уне­можливило розслідування справи, а також те, що ОСОБА_2 може ухилятися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини, оскільки як студент лише тимчасово проживає в м. Ужгороді.

Справа .№ 10-144/2006 р.

Категорія 10

Головуючий у 1-й інстанції СЕМЕРАК І.О.

Доповідач КОНДОР P.Ю.

 

 

У письмових запереченнях на апеляційне подання захисник адвокат ОСОБА_1 вказує на безпідставність апеляції та законність постанови судді.

Заслухавши доповідь судді, промову прокурора Ковтуна І.В., який підтри­мав апеляцію, мотивуючи необхідність взяття під варту обвинуваченого тяжкістю інкримінованого йому злочину, промову захисника ОСОБА_1, який просить відхилити апеляцію, як безпідставну, а постанову судді залишити без зміни, вка­зуючи зокрема, що його підзахисний від слідства не ухилявся, давав правдиві по­казання, досудове слідство у справі безперешкодно закінчене, пояснення ОСОБА_2, який просить залишити постанову судді без зміни, обговоривши доводи сто­рін, перевіривши матеріали справи за поданням слідчого та матеріали криміналь­ної справи № 1175506, суд приходить до наступного.

З подання слідчого про обрання ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту від 30.11.2006 р. вбачається, що необхідність такого заходу моти-вувалася лише тяжкістю злочину та тим, що підозрюваний „з метою уникнення від кримінальної відповідальності... може мати намір ухилитися від слідства та су­ду" (а.с. 1). Ці доводи подання об'єктивними даними не стверджуються.

Прокурор в судовому засіданні не наводив обгрунтованих мотивів і доводів для обрання даного запобіжного заходу (а.с. 5). Немає таких даних і в апеляцій­ному поданні, а тими, що наведені, подання слідчого не обґрунтовувалося.

Суду не надано доказів, які б спростовували доводи про те, що підозрюва­ний має місце проживання в м. Ужгороді як ІНФОРМАЦІЯ_2, характеризується по­зитивно, раніше не судимий, не перешкоджає слідству у встановленні істини по справі. Крім того, досудове слідство в справі безперешкодно закінчене.

Згідно із ст.ст. 148-150, 155 КПК України, взяття під варту є найбільш суво­рим запобіжним заходом, який застосовується тоді, коли інші заходи об'єктивно не можуть забезпечити належну процесуальну поведінку особи і за достатньої об­ґрунтованості підстав вважати, що підозрюваний буде намагатися ухилитися від слідства і суду, від виконання процесуальних обов'язків, перешкоджати встанов­ленню істини по справі або продовжувати злочинну діяльність. Судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.

З урахуванням викладеного, оцінивши докази у сукупності, апеляційний суд приходить до висновку про необґрунтованість апеляційного подання.

Відмовляючи в задоволенні подання слідчого, суд врахував істотні обстави­ни, особу обвинуваченого, що мають значення для вирішення питання про обран­ня запобіжного заходу, а тому прийняв законне і обґрунтоване рішення, оскільки за встановлених обставин сама лише тяжкість злочину, у вчиненні якого обвину­вачується особа, та вчинення злочину щодо громадянина іноземної держави, не є достатньою підставою для взяття її під варту.

За таких обставин, апеляційне подання прокурора слід залишити без задо­волення, а постанову суду - без зміни.

Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, -

ухвалив:

Апеляційне подання ст. помічника прокурора м. Ужгорода Канюка В.Ю. за­лишити без задоволення, а постанову судді Ужгородського міськрайонно­го суду Закарпатської області від 30 листопада 20o6 р. про відмову в обранні запо­біжного заходу у вигляді взяття під варту щодо ОСОБА_2 та обрання запобіж-ного заходу у вигляді підписки про невиїзд -без  зміни.    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація