УХВАЛА
Іменем України
21 грудня 20о6 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі
головуючого судді КРЕГУЛА М.М.
суддів КОНДОРА Р.Ю., СИМАЧЕНКО Л.І.
за участю прокурора СЛИВИЧА П.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляцією ОСОБА_1 на постанову Міжгірського районного суду Закарпатської області від 24 жовтня 2006 p., якою відмовлено в задоволенні скарги
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр-на України, ІНФОРМАЦІЯ_2,
на бездіяльність прокуратури Воловецького району Закарпатської області.
Як зазначено в постанові суду, ОСОБА_1 01.02.2006 р. звернувся до суду із скаргою на бездіяльність прокуратури Воловецького району Закарпатської обл. Знявши вимоги скарги про надання йому копії постанови та скасування постанови Во-ловецької райпрор:уратури від 26.01.2006 p., просив визнати незаконною бездіяльність прокуратури, мотивуючи тим, що на його неодноразові звернення по факту крадіжки 2-х сидінь, акустичної системи, магнітофона, домкрата та прикурюва-ча з автомашини ГАЗ-3102, прокуратура в порушення вимог ст. 97 КПК України не приймала рішень у вигляді постанови, а давала формальні листи-відповіді, що унеможливлювало оскарження цих рішень. Суд відмовив у задоволенні скарги, оскільки ст. 236 КПК України, на яку посилався ОСОБА_1, не передбачено оскарження до суду бездіяльності прокурора, а на вирішення таких вимог поширюється компетенція адміністративного суду відповідно до ст. 17 ч. 1 п.1 КАС України.
В апеляції ОСОБА_1 порушує питання про скасування постанови судді, закриття провадження в справі в порядку кримінального судочинства та повернення йому скарги з доданими матеріалами для звернення до адміністративного суду. Вказує, зокрема, що у зв'язку з його зверненнями щодо незаконних дій прокуратури суди приймали суперечливі рішення, а дана постанова суду порушує його права, оскільки перешкоджає зверненню з відповідним позовом в порядку адміністративного судочинства.
Заслухавши доповідь судді, промову прокурора Сливича П.М., який вважає постанову законною та просить залишити її без зміни, а апеляцію - без задоволення, обговоривши доводи сторін, перевіривши матеріали справи за скаргою та наглядове провадження НОМЕР_1, суд приходить до наступного.
Справа № 11-795/2006
Категорія 11-А
Головуючий в 1-й інстанції ГАЙДУР А.Ю.
Доповідач КОНДОР Р.Ю.
ОСОБА_1 о6.02.2006 р. на підставі ст.ст, 110, 236 КПК України звернувся до суду із скаргою про визнання незаконною бездіяльності прокуратури Волове-цького району і остаточно просив суд визнати незаконною бездіяльність прокуратури щодо неприйняття процесуального рішення за його зверненням про факт крадіжки зазначеного майна з автомашини ГАЗ-3102.
Положення ст.ст. по, 236 КПК України регулюють порядок оскарження дій і рішень органів дізнання та прокурора під час провадження в кримінальній справі, такі скарги можуть вирішуватися при попередньому розгляді судом кримінальної справи або при розгляді її по суті.
Проте, кримінальна справа за заявою про викрадення даного майна не порушувалася, тому посилання ОСОБА_1 на ці норми закону безпідставне.
Водночас з наявних матеріалів убачається, що до органу дізнання звертався не ОСОБА_1, а подала заяву ОСОБА_2 про викрадення майна, належного ОСОБА_1. Чинною постановою Міжгірського районного суду від 19.10.2006 р. було задоволено скаргу ОСОБА_1 на постанову Воловецько-го РВ УМВС України в Закарпатській обл. від 05.06.2000 р. про відмову в порушенні кримінальної справи за цим зверненням, матеріали повернуто прокурору Воловецького району для організації додаткової перевірки.
Скаржником, який ставив питання про бездіяльність прокуратури, не були враховані і положення ст. 32 п. 6, ст. 100 КПК України про те, що відповідні повноваження по нагляду за законністю порушення кримінальної справи має саме прокурор, а не прокуратура.
За таких обставин, суд першої інстанції не мав підстав для задоволення скарги.
Доводи апеляції про те, що суд, прийнявши це рішення, перешкоджає скаржнику звернутися з відповідним позовом в порядку адміністративного судочинства та повинен скаргу з усіма доданими матеріалами йому повернути, а також про суперечливість рішень судів у справі - безпідставні. Розглянута справа має знаходитись в суді. Апелянт ставить і питання про закриття апеляційним судом провадження в справі в порядку кримінального судочинства, однак, у даній справі апеляційний суд таких повноважень не має.
З урахуванням викладеного, оцінивши докази у сукупності, апеляційний суд приходить до висновку, що доводи апеляції, які зводяться до необхідності припинення даного провадження в порядку, передбаченому КПК України, з метою подальшої реалізації своїх прав скаржником, не дають підстав для скасування судового рішення. Тому апеляцію слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без зміни.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, -
ухвалив:
Апеляцію ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Міжгірського районного суду Закарпатської області від 24 жовтня 2006 р. про від мову в задоволенні його скарги на бездіяльність прокуратури Воловецького району Закарпатської обл. -без зміни.