УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Любобратцевої Н.І.
Суддів: Даніла Н.М.
Чистякової Т.І.
При секретарі: Волковій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Сімферополі цивільну справу за позовом Міського виробничого управління житлово-комунального господарства м. Армянськ до ОСОБА_1 про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Армянського міського суду Автономної Республіки Крим від 01.12.2005 року,
ВСТАНОВИЛА:
Міське виробниче управління житлово-комунального господарства м. Армянськ (далі - МВУ ЖКГ м. Армянськ) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований у вказаній квартирі, проте, не проживає в ній без поважних причин з 1999 року.
01.12.2005 року Армянським міським судом Автономної Республіки Крим ухвалено рішення, яким позовні вимоги задоволено. Справу розглянуто у відсутність відповідача у зв'язку з нез'явленням його в судове засідання.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду, як постановлене з порушенням норм процесуального права. Відповідач в апеляційній скарзі посилається на те, що він не був належним чином сповіщений про день і місце розгляду справи.
Перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення відповідача і його представника, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги обгрунтовані, а рішення суду підлягає скасуванню з наступних підстав. Статтею 169 ЦПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи у разі неявки в судове засідання однієї із сторін або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких нема відомостей, що їм вручені судові повістки.
Статтею 76 ЦПК України передбачений порядок вручення судових повісток. Так, згідно з п.п.1,2 вказаної норми процесуального закону судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, яка з поміткою про дату вручення повертається до суду. Згідно з п.З вказаної статті ЦПК України якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з нею, а за їх відсутності - відповідній житлово-експлуатаційній організації або виконавчому органу місцевого самоврядування. Вказані норми процесуального закону судом першої інстанції не виконано.
Справа №22-4122/2006 р. Головуючий в першій
інстанції, суддя - Хомутов В.Н.
Доповідач, суддя - Чистякова Т.І.
Як вбачається з матеріалів справи, розгляд справи у попередньому судовому засіданні було призначено на 21.11.2005 р., про що відповідачу було направлено копію ухвали суду від 14.11.2005 р. і копію позовної заяви. Вказані документи було повернуто до суду, тобто ОСОБА_1 вони не були отримані (а.с. 19-20).
Доводи апелянта є обґрунтованими. В матеріалах справи докази того, що відповідач був сповіщений про час і місце судового засідання у встановленому законом порядку, в матеріалах справи відсутні.
За таких обставин визнати рішення законним і обгрунтованим не можна. Воно підлягає скасуванню.
Відповідно до вимог п.З ст.311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з напрямом справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутністю будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Керуючись ст.ст. 307,312 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Армянського міського суду Автономної Республіки Крим від 01 12.2005 року скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.