Судове рішення #366952
Справа № 22а/3939

Справа    22а/3939                   Головуюча  в  суді   1-ї  інстанції  Охрімчук  І.Г.

Категорія  38                                                 Доповідач  Матюшенко  І.В.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

21   грудня   200 6   року   апеляційний   суд  Житомирської   області   в   складі:

головуючого  Матюшенка  І.В.

суддів:   Жизневської  А.В.,   Малахової  Н.М.

при  секретарі  Кульчицькій  І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі апеляційну скаргу управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області на постанову Олевського районного суду від 29 серпня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Житомирській області та начальника Олевського РВ УМВС України в Житомирській області про визнання наказу незаконним та проведення перерахунку пенсійного забезпечення,

встановив   :

У лютому 2006 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом в якому просив визнати незаконними дії УМВС України в Житомирській області щодо відмови йому в задоволенні заяви про врахування при обчисленні пенсії доплати в розмірі 50 % від належної пенсії та зобов'язати УМВС України в Житомирській області перерахувати призначену йому пенсію з врахуванням при її обчисленні доплати в розмірі 50% від суми пенсії, виплатити різницю в  пенсійному забезпеченні з 28 жовтня 2005 року по день ухвалення судового рішення і зобов'язати відповідача в подальшому виплачувати пенсію з  врахуванням  зазначеної  доплати.

У процесі розгляду справи позивач доповнив позов вимогою про визнання незаконним наказу НОМЕР_1 начальника Олевського РВ УМВС України в Житомирській області про скасування наказу НОМЕР_2 про встановлення йому, ОСОБА_1., доплати в розмірі 50% від належної суми пенсії   (а.с.43-44).

Постановою Олевського районного суду від 29 серпня 2006 року позов  задоволено.

У поданій апеляційній скарзі УМВС України в Житомирській області просить скасувати постанову суду першої інстанції в повному обсязі та ухвалити нову про відмову в задоволенні позову. Апелянт посилається на невідповідність рішення суду обставинам справи  та  порушення  судом  норм  матеріального  права.

Апеляційна  скарга  підлягає  до  задоволення  з  таких  підстав.

Встановлено, що ОСОБА_1. проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ України і з 28 жовтня 2005 року був звільнений  по  ст.   64  п.   "в"   (через  обмежений  стан  здоров'я).

Наказом начальника Олевського РВ УМВС України в Житомирській області від 1 жовтня 2005 року НОМЕР_4 йому, на підставі наказу МВС України НОМЕР_3, була в встановлена щомісячна доплата в розмірі 50% від суми пенсії (а.с.7). Проте, при призначенні розміру пенсійного забезпечення ця доплата врахована не була і наказом НОМЕР_1 начальника Олевського РВ УМВС України в Житомирській області була скасована   (а.с.37).

 

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1., суд першої інстанції виходив з того, що наказ НОМЕР_1 протирічить положенням цивільного законодавства, так як погіршує становище особи і виданий був відносно особи, яка не була працівником відповідача. Відповідно при призначенні та виплаті пенсії позивачу повинна враховуватися призначена наказом начальника Олевського РВ УМВС України в Житомирській області від 1 жовтня 2005 року НОМЕР_4 50% доплата за очікувану пенсію. Проте,   такий  висновок  суду  є  помилковим.

Указом Президента України від 4 жовтня 1996 року № 926 „Про умови грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" (п.З) надано право керівникам органів внутрішніх справ у межах

асигнувань, що виділяються на утримання цих органів, установлювати особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, - щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 % суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована. Порядок застосування вище вказаного        Указу        Президента        України затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від ЗО червня 2006 року № 501, яким, крім того, скасовано наказ МВС України від 1 листопада 2003 р.НОМЕР_3 на підставі якого відповідачем - начальником Олевського РВ УМВС України в Житомирській області була встановлена позивачу спірна доплата. Таким чином, наказ від 1 жовтня 2 005 року НОМЕР_4 про встановлення ОСОБА_1. з 01.10.2005 року щомісячної доплати в розмірі 50% від суми очікуваної пенсії був незаконним і правомірно скасований самим відповідачем 25 грудня 2005  року  наказом  НОМЕР_1.

Враховуючи викладене та ту обставину, що позивачу спірна доплата не нараховувалася і не виплачувалася - вона правомірно не була врахована при призначенні пенсійного забезпечення ОСОБА_1.

За таких обставин, коли висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи та судом неправильно застосовані норми матеріально права, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову  в  задоволенні  позову.

Керуючись ст. ст. 195, 198, 202, 205, 207 КАС України, апеляційний  суд,

постановив   :

Апеляційну скаргу управління Міністерства внутрішніх справ України  в  Житомирській  області  задовольнити.

Постанову Олевського районного суду від 2 9 серпня 2 00 6 року скасувати, ухваливши нову постанову про відмову  в задоволенні позовних  вимог  ОСОБА_1.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення   її   в  повному  обсязі.                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація