Справа № 22ц/2009 Головуючий в 1-ій інстанції Бондарчук В.В.
Категорія 39 Доповідач Матюшенко І.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2006 року апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого Матюшенка І.В.
суддів: Малахової Н.М., Жизневської А.В.
при секретарі Кульчицькій І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Житомирі (далі - Фонд) на ухвалу судді Корольовського районного суду м. Житомира від 23 серпня 2006 року за матеріалами позову Фонду до закритого акціонерного товариства „Будсервіс", третя особа ОСОБА_1 про визнання актів Н-5 та Н-1 недійсними,
встановив :
Ухвалою судді Корольовського райсуду м. Житомира відмовлено у відкритті провадження у вказаній справі з тих підстав, що розгляд такої категорії справ місцевими судами загальної юрисдикції не передбачений чинним цивільним - процесуальним законодавством, оскільки в даному випадку спір виник між двома юридичними особами.
У поданій апеляційній скарзі Фонд просить скасувати ухвалу судді та винести ухвалу про відкриття провадження у справі в суді першої інстанції, посилаючись на порушення норм процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Так, згідно п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 травня 1995 року № 5 (зі змінами та доповненнями) „Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" питання, пов'язані із встановленням факту каліцтва на виробництві, коли з цього приводу виникає спір, вирішуються в порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.
Враховуючи, що спірні правовідносини в даному випадку є трудовими - висновок судді про те, що спір виник між двома юридичними особами є помилковим, оскільки позовні вимоги, в першу чергу, стосуються інтересів гр-ки ОСОБА_1, яка зазначена в позовній заяві як третя особа, і яку суд мав можливість залучити до участі в справі в якості другого відповідача в порядку ст. 33 ЦПК України.
За таких обставин, коли ухвалу суддею постановлено з порушенням норм процесуального права (ч.1 ст. 15 ЦПК України), вона підлягає скасуванню.
Не підлягає до задоволення апеляційна скарга в частині відкриття провадження у справі, оскільки вирішення цього питання віднесене до виключної компетенції суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 312-315 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив :
Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Житомирі задовольнити частково.
Ухвалу судді Корольовського районного суд м. Житомира від 23 серпня 2006 року скасувати, матеріали повернути до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.