Судове рішення #3671884

                                                                                                                Справа № 2 -2-3550/ 2008 р.              

                                                        Р І Ш Е Н Н Я                              

                                              І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


15 грудня 2008 року      Корабельний районний суд м. Миколаєва

у складі:        головуючого     судді                             -Давченко Т.М.

                       при секретарі                                          -Кукумань В.С.  


розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Миколаївської міської Ради про визнання права власності на  самочинно забудоване нерухоме майно, -


                                                       В С Т А Н О В И В:


Позивач ОСОБА_1  звернувся до суду з позовною заявою, у якій просить  визнати за ним право власності на самочинно забудоване нерухоме майно, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

            Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказував, що він є власником земельної ділянки, загальною площею 1000,0 кв.м. на якій розташований житлового будинку з господарчими будівлями, огорожами та спорудами АДРЕСА_1   Ним були самочинно побудовані житлові та не житлові приміщення. Відповідно до характеристики технічного паспорта інвентарна вартість самовільно побудованого нерухомого майна становить 157 458 грн. Оскільки споруди буди побудовані  без дозволу відповідних установ, оформити їх в позасудовому порядку неможливо.

Позивач в судове засідання не з'явився, просив справу слухати за його відсутністю, підтримав свої позовні вимоги.

            Представник відповідача в судове засідання не з'явився, також просив справу слухати за їх відсутність, проти пред'явленого позову не заперечують, претензій до позивача не мають.

Треті особи в судове засідання не з'явилися, також просили справа слухати за їх відсутність, проти пред'явленого позову не заперечують, претензій до позивача не мають.

За ухвалою суду справа слухалася під час попереднього розгляду, оскільки в матеріалах справи є достатньо даних про права та правовідносини сторін.

            Вивчивши доводи позиву, дослідивши письмові докази в справі, судом встановлено, що позивачу на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку від 19.10.2006р., належить на праві приватної власності земельна ділянка, загальною площею 1000,0 кв.м. на якій розташований житловий будинок з господарчими будівлями, огорожами та спорудами АДРЕСА_1  

    Відповідно технічного паспорту від 08.10.2008р. та довідки МБТІ від 08.10.2008р. р.№ 1727 позивачем самовільно збудовано житловий будинок літ.А, нежитлову прибудову літ.А№, на загальну інвентарну вартість 157 458 грн.

    Як вбачається з висновків відповідних установ, спірне самочинно забудоване нерухоме майно відповідає будівельним, санітарним,  пожежним нормам і правилам.

На підставі ч.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній якщо це не порушує права інших осіб.

Як вбачається з матеріалів справи особи, які є користувачами суміжних земельних ділянок не мають з  позивачем спору по межи.

Таким чином, суд задовольняє позов та визнає за позивачами право власності на вказане самочинно забудоване нерухоме майно.

    Згідно ст..88 ЦПУ України судовий збір сплачений при подачі позову.

            Керуючись ст. ст. 8,14,209,212,213,214,215  ЦПК України, суд, -

                                                     


   В И Р І Ш И В:


            Позов   задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1  право власності на самочинно  побудоване нерухоме майно, яке розташоване на земельній ділянці, загальною площею 1000,0 кв.м. по АДРЕСА_1 , а саме: житловий будинок літ.А, загальна площа становить 137,6 м.кв., житлова площа становить 43,2 м.кв., нежитлову прибудову з підвалом літ.А№, розмірами (5,50*6,72, загальною інвентарною вартістю 157 458 грн..

          На рішення може бути подані апеляційна скарга або заява про оскарження протягом 10 днів в апеляційний суд Миколаївської області через Корабельний районний суд  м. Миколаєва.


                          СУДДЯ:   (підпис)




    Оригінал рішення знаходиться в справі № 2-3550/2008р.

    Рішення набрало законної сили 26.12.2008р.



    Копія вірна:




Суддя Корабельного райсуду

м.Миколаєва                                          Т.М.Давченко


                                                                     


                                 





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація