Судове рішення #36733574

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 704/1530/13-ц


17.10.2013 Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Дьяченка Д.О.

при секретарі Табачківській М.М.

розглянувши у судовому засіданні в м. Тальне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Романівської сільської ради Тальнівського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно, -


В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно. На підставу своїх вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Романівка Тальнівського району Черкаської області померла мати позивачки ОСОБА_2. При житті покійна залишила заповіт на позивача. Оформляючи спадкові документи, державним нотаріусом Тальнівської державної нотаріальної контори встановлено, що залишилось домоволодіння, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1, яке за життя попереднім власником не було у встановленому законом порядку не зареєстровано в ОБТІ, відсутні правовстановлюючі документи на право власності, а тому його неможливо включити до переліку спадкового майна. Будь-яких документів на вищевказаний будинок не збереглося, а тому позивач вимушений звернутись з даним позовом до суду.

До початку судового засідання позивач подала до суду заяву, в якій позов підтримала повністю, просила суд його задовольнити, а справу слухати у її відсутність.

Відповідач - сільський голова Романівської сільської ради до початку судового засідання подав, заяву в якій не заперечував проти задоволення позову та просив справу слухати у відсутність представника відповідача.

Сторони скористались свої правом, передбаченим ст. 158 ЦПК України щодо розгляду справи у їх відсутність. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних матеріалів у справі.

Оскільки сторони в судове засідання не з'явились, фіксування судового процесу відповідно до вимог ст. 197 ЦПК України не здійснюється.

Суд, розглянувши позовну заяву, заяви сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права інших осіб.

Судом встановлено, що предметом спору в даній справі є правовідносини щодо визнання права власності.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Романівка Тальнівського району Черкаської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 04.05.2011.

Згідно заповіту від 24.02.2011 засвідченого державним нотаріусом встановлено, що ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, зареєстровано в реєстрі за № 1-259

Державний нотаріус відмовив позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину по заповіту після смерті ОСОБА_2, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на домоволодіння, належний покійній ОСОБА_2

Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Згідно до положень ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Позивач є спадкоємцем за заповітом домоволодіння, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1, але за відсутності у неї правовстановлюючих документів на право власності, вона не може оформити свої спадкові права.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. В даному випадку позивачем набуто право власності в порядку спадкування, а тому за ним має бути визнано право власності на домоволодіння.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" визначено, що за наявності умов для одержання у нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні спадщини такі справи розглядаються за правилами позовного провадження.

Аналізуючи досліджені докази, суд вважає доведеним, і є всі підстави для визнання за позивачкою права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.

Керуючись ст.ст. 3, 8, 10, 57, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 1216-1223, 1261 ЦК України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, суд

в и р і ш и в :


В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Романівської сільської ради Тальнівського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, 10.10.1953 народження, право власності на домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1, яке залишилось після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Романівка Тальнівського району Черкаської області.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Тальнівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Головуючий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація