ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
25 грудня 2006 р. | № 14/608-05 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Козир Т.П. –головуючого, Кота О.В. Чабана В.В., перевіривши касаційну скаргу ВАТ “Гніванський завод спецзалізобетону” на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 22 березня 2006 року у справі господарського суду Сумської області за позовом ВАТ “Гніванський завод спецзалізобетону” до ПП “Шанс” про стягнення боргу,
УСТАНОВИВ:
Подана 3 листопада 2006 року ВАТ “Гніванський завод спецзалізобетону” касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Зідно з положеннями частини 2 статті 1115 та частини 1,2 статті 1117 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Відповідно до п. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права судом.
Вимоги вказаної норми заявником не дотримані.
В касаційній скарзі відсутні вимоги із зазначенням суті порушення або неправильного застосування судом норм матеріального чи процесуального права в розумінні ст. 111 ГПК України.
Зміст касаційної скарги зводиться до викладення та аналізу обставин справи. Касаційна скарга не містить чітких вказівок на те, які саме норми матеріального чи процесуального права порушені судом.
Відповідно до п. 6 ст. 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Враховуючи викладене, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.
Крім того, Вищий господарський суд України звертає увагу на те, що заявником не було належним чином виправлено недоліки, на які вказувалось в ухвалі Вищого господарського суду України від 3 жовтня 2006 року.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ВАТ “Гніванський завод спецзалізобетону” на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 22 березня 2006 року у справі №14/608-05 повернути заявнику, а справу - господарському суду Сумської області.
Головуючий Т. Козир
Судді О. Кот
В. Чабан