Провадження № 2/742/704/14
Єдиний унікальний № 742/1933/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2014 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді - Павлова В.Г.,
секретаря - Хотінь Ж.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Прилуки Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису як батька з актового запису про народження дитини, -
ВСТАНОВИВ:
06.05.2014 року позивач звернувся до суду з цивільним позовом до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису як батька з актового запису про народження дитини.
Заявлені вимоги мотивує тим, що під час перебування в шлюбних відносинах з відповідачем, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1, в них народилась донька ОСОБА_3, батьком якої записаний він - позивач по справі.
22.01.2002 року шлюб, укладений між сторонами по справі, розірваний. Оскільки донька народилась за час їх перебування в шлюбних відносинах, позивач вважав, що саме він являється біологічним батьком дитини. Довідавшись про те, що відповідач могла мати стосунки і з іншим чоловіком, ОСОБА_1 вважає, що саме на цю людину і повинно бути покладено обов'язок по сплаті аліментів на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, оскільки на даний час аліменти сплачує саме позивач по справі. Дана обставина і стала підставою для звернення до суду з позовом про оспорювання батьківства та виключення запису його, як батька, з актового запису про народження ОСОБА_3
В судове засідання позивач, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, не з'явився, завчасно подав до канцелярії суду заяву про проведення розгляду справи без його участі, заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні з підстав, викладених в цивільному позові /а.с.15/.
Відповідач ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилась також, подала до канцелярії суду заяву про розгляд справи за її відсутності, а позовні вимоги визнала в повному обсязі /а.с.16/.
Враховуючи те, що сторони до судового засідання не з'явились, суд, керуючись ч.2 ст.197 ЦПК України, розглянув справу без фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Суд, дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясував обставини справи, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, розглянув надані ними докази, які мають юридичне значення, оцінив їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у сукупності, враховуючи факт визнання відповідачем позову, що не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст.ст.10,11 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог чи заперечень. Суд розглядає справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до вимог цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
В судовому засіданні на підставі достовірних доказів встановлено, що шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції від 22.01.2002 року, актовий запис № 6 - розірваний /а.с.6/.
Від шлюбних відносин сторони по справі мають дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої записано позивача ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1, виданого 29.04.2014 року керівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції Чернігівської області /а.с.7/.
Згідно ст.136 ЦПК України та п.11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» роз'яснено, що предметом доказування у справах про оспорювання батьківства є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною.
Відповідно до ч.1 ст.136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122,124,126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
Оскільки відповідач визнала позовні вимоги, заявлені позивачем, у повному обсязі, то відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Таким чином, за умов відсутності інших обставин, що мають істотне значення, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису позивача як батька з актового запису про народження дитини - підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст.136 Сімейного кодексу України та керуючись ст.ст.130,208,209,213-215,218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису як батька з актового запису про народження дитини - задовольнити.
Виключити з актового запису про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, за № 27 від 9 вересня 1999 року, складеного Ладанською селищною радою Прилуцького району Чернігівської області відомості про батьківство ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Апеляційна скарга подається до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Прилуцького міськрайонного суду
Чернігівської області В.Г. Павлов