Головуючий суду 1 інстанції - Бондаренко Л.І.
Доповідач - Галан Н.М.
Справа № 433/757/13-ц
Провадження № 22ц/782/662/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2014 року Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:
Головуючого: Галан Н.М.
Суддів: Назарової М.В., Фарятьєва С.О.,
при секретарі: Булгаковій М.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 10 січня 2014 року за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,-
ВСТАНОВИЛА:
16.07.2013 року позивач ОСОБА_3 звернулася до суду із вищевказаним позовом, в якому вказала,що з травня 2007 року вона мешкала разом з ОСОБА_2 до жовтня 2007 року в АР Крим м.Алупка. В цей час вона завагітніла та ІНФОРМАЦІЯ_2 народила сина ОСОБА_4. Шлюб вони не реєстрували, дитину відповідач визнав, про що в свідоцтві про народження зроблено відповідний запис. На даний час вона проживає в с.Вівчарове Троїцького району Луганської області разом з дитиною. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Рішенням суду, яке оскаржується, позовні вимоги задоволено .Стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону, починаючи з 16.07.2013 року до досягнення дитиною повноліття.
В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати рішення суду, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, мотивуючи тим, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія дійшла до наступного висновку.
Згідно зі ст.213 ЦКП України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до положень ст.214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, питання чи мали місце обставини, якими обгрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються.
Як встановлено у судовому засіданні і цього не заперечують сторони, ІНФОРМАЦІЯ_2 у позивачки народився син ОСОБА_4, якого відповідач визнав та його було записано батьком дитини. (а.с. 7).
В доводах апеляційної скарги апелянт вказує на існування іншої цивільної справи про оспорювання батьківства та виключення відомостей про батьківство.
Однак, судова колегія не може погодитись з апелянтом, оскільки сам факт звернення до суду з такими позовними вимогами не є підставою для скасування оскаржуваного рішення.
Судова колегія також не може погодитись з даними доводами, оскільки відповідно ст..60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Ст.180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При вирішенні питання про розмір аліментів, враховуються стан здоров'я, матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів на інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, інші обставини, що мають істотне значення (п.2-4 ч.1 ст.182 СК України).
Як вірно зазначено судом першої інстанції, відповідно до п.14 ППВСУ від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» відповідно до ст. 140 СК України стягнення за рішенням суду з особи, записаної батьком або матір'ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про них як батька або матері з актового запису про народження цієї дитини.
Задоволення судом зазначених вимог може бути підставою для перегляду рішення про стягнення аліментів у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Інші доводи апелянта були підставами заперечень в суді першої інстанції та їм було надано відповідну оцінку.
За таких обставин доводи апеляційної скарги є необгрунтованими та не дають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.
Підстав для скасування рішення суду за доводами апеляційної скарги немає.
Відповідно до вимог ст..308 ЦПК України не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань. Апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст.209, 303, 304, 307, 308 ЦПК України, судова колегія ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Троїцького районного суду Луганської області від 10 січня 2014 року залишити без змін.
Ухвала набуває чинності негайно, але може бути оскаржена протягом 20 днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий :
Судді: