Судове рішення #3685057

Цивільне судочинство Справа № 2-359-07

позовне провадження спори про право власності та інші речові права, про приватну власність - 4

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Рішення

Іменем України

м. Любомль 05 грудня 2007 року

Любомльський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Мосієвича І.В.,

при секретареві - Кузьміній Т.О.,

позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Любомльської міської ради про визначення частки в майні, що є спільною сумісною власності, та про визнання права власності на частку нерухомого спадкового майна , -

 

встановив:

 

До суду з позовною заявою звернулась ОСОБА_1, яка просить суд ухвалити рішення, яким визначити рівними частки об"єкта спільної сумісної власності, а саме квартири №1, що знаходиться по вул. Червоної Армії, 16, в м.Любомль Волинської області, та визначити що кожен з співвласників вона з дочкою мають право, а померлий її чоловік ОСОБА_2 мав право на 1/3 частки квартири №1, що в м.Любомль по вул. Червної Армії, 16. Крім того постановити рішення яким визнати за позивачкою право власності на спадкове нерухоме майно, 1/3 частки квартири № 1, що в м.Любомль по вул. .ОСОБА_3, 16, вартістю 1264 гривні, яку позивачка успадкувала після смерті чоловіка ОСОБА_2.

Сої вимоги обґрунтувала тим, що позивачці ОСОБА_1, та її дочці ОСОБА_4, померлому чоловіку ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належала квартира №1, яка знаходиться в м. Любомль по вул. Червоної Армії, 16.

20 квітня 2002 року її чоловік ОСОБА_2І помер. Позивачка звернулась до нотаріальної контори, однак отримала відмову у оформленні своїх спадкових прав, оскільки за життя спадкодавця не було визначено його частку у праві спільної сумісної власності. За таких обставин позивачка змушена звернутись до суду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вимоги позову підтримала, посилаючись на викладені у позовній заяві обставини, при цьому пояснила, що її дочка ОСОБА_4 не є рідною дочкою спадкодавця, і вже понад сім років проживає за кордоном в США.

З Любомльської міської ради до суду надійшла заява, в якій її представник просить розглядати справу в його відсутності, проти задоволення позову не заперечує.

 

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

У відповідності до ч.2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» передача займаних квартир здійснюється у спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї.

Згідно п.4 «Прикінцевих та перехідних положень» ЦК України (ред. 2003 року) щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним Кодексом України, положення цього кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

З запису акта про смерть № 32, виданого Любомльським відділом ЗАГСу, 22 квітня 2002 року, стверджено факт смерті 20 квітня 2002 року ОСОБА_2

Свідоцтвом про укладення шлюбу серії 1-ЕГ № 442554, виданого 07.09.1991 року Любомльським відділом ЗАГСу, стверджено факт перебування у шлюбних відносинах позивачки ОСОБА_1 та спадкодавця ОСОБА_2

Копією свідоцтва про право власності на житло № 81 від 2 червня 1997 року стверджено, що квартира №1, яка знаходиться за адресою м.Любомль вул. Червоної Армії, 16, дійсно належить на праві приватної спільної сумісної власності, громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_4

Відповідно до ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.

Частиною 2 ст. 370 ЦК визначено, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Відповідно до ч.1 ст. 1261 у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народження після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Таким чином, оцінюючи зібрані та досліджені докази в їх сукупності, обставини справи, положення закону, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212, 213, 214 - 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 346, 370, 1261 ЦК України, суд , -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити повністю.

Визначити рівними частки об"єкта спільній сумісній власності, а саме квартири, що знаходиться в АДРЕСА_1. Визнати, що кожен із співвласників, ОСОБА_1, ОСОБА_4, мають право, а померлий ОСОБА_2, мав право, на 1/3 ідеальної частки квартири № 1, що по вул. Червоної Армії, 16, в м. Любомль Волинської області.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме спадкове майно, а саме на 1/3 ідеальної частки квартири № 1, що знаходиться в м. Любомль, по вул. Червоної Армії, 16, яку вона успадкувала після смерті чоловіка ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація