Судове рішення #3685112

Цивільне судочинство Справа №2-400-07

позовне провадження, категорія - спори, про право власності та інші речові права - 4.

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Рішення

Іменем України

мЛюбомль 12 грудня 2007 року

Любомльський районний суд Волинської області в складі

головуючого - судді Мосієвича І.В.,

при секретарі Кузьміній Т.О.,

з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Римачівської сільської ради Любомльського району Волинської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно , -

 

встановив:

 

У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, яка просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на спадкове нерухоме майно: житловий будинок та надвірні споруди, які знаходяться по вул. Прирічній, 16, в с Римачі Любомльського району Волинської області.

Свої вимоги обґрунтувала тим, що після смерті її батьків ОСОБА_2 5 вересня 2004 року та ОСОБА_3 24 січня 2007 року залишилось спадкове нерухоме майно, спадкоємцем якого згідно закону є позивачка.

ОСОБА_1 як спадкоємець не може отримати свідоцтво про право на вказану спадщину через відсутність державної реєстрації спадкового нерухомого майна, оскільки спадкодавці за життя офіційно не оформили своє право власності на вищевказане нерухоме майно.

Позивачка позовні вимоги в судовому засіданні підтримала.

Представник відповідача в судове засіданні не з"явився, однак від Римачівського сільського голови надійшла заява, в якій останній просить розглянути справу у відсутності представника ради, позовні вимоги визнає повністю.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.

Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав

 

ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що з копій свідоцтв про смерть серії 1-ЕГ № 151582 та серії 1-ЕГ № 0336345 вбачається, що батьки позивачки ОСОБА_2 померла 05.09.2004 року, а ОСОБА_3 помер 24.01.2007 року в с Римачі Любомльського району Волинської області.

З копії свідоцтва про народження позивачки серії 1-ЕГ № 376547 від 14 серпня 1976 року вбачається, що батьками останньої записані ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

Копією свідоцтва про одруження серії 1-ЕГ № 466333 від 03 грудня 1993 року стверджено, що позивачка при укладенні шлюбу змінила своє дівоче прізвище ОСОБА_2 на прізвище ОСОБА_1.

Договором купівлі-продажу від 27 грудня 1996 року стверджено, що ОСОБА_3 придбав у громадянина ОСОБА_4 незакінчений будівництвом будинок, що знаходиться в с Римачі Любомльського району Волинської області.

Згідно з п.П ч.1 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.

У відповідності до ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов, підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 130, 174, ЦПК України, на підставі ст. ст.328, 346, 392 ЦК України, суд, -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку успадкування на нерухоме майно, яке оцінено згідно технічного паспорта на суму 134159 гривень : житловий будинок «А-1», мансарди «Ам», підвалу «Ап», прибудови «а», веранди «а-1», сараю «Б-1», літньої кухні «В-1», гаража «Г-1», та гаража «Д-1», що по вул. Прирічній, 16, в с Римачі Любомльського району Волинської області у відповідності до технічного паспорта на об'єкт нерухомого майна.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація