Судове рішення #3686063

Цивільне судочинство Справа №2-389-07

позовне провадження, категорія - спори, про право власності та інші речові права - 4.

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Рішення

Іменем України

м.Любомль 13 грудня 2007 року

Любомльський районний суд Волинської області в складі

головуючого - судді Мосієвича І.В.,

при секретарі Кузьміній Т.О.,

з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головненської селищної ради Любомльського району Волинської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -

 

встановив:

У суд з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, який просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на спадкове нерухоме майно: житловий будинок та надвірні споруди, які знаходиться по вул. Чкалова, 37, в смт. Головне Любомльського району Волинської області.

Свої вимоги обгрунтував тим, що після смерті 15 жовтня 2002 року ОСОБА_2 залишилось спадкове нерухоме майно, спадкоємцем якого згідно заповіту є позивач. У відповідності до ст. 549 ЦК України ( ред. 1963 p.) він вступив в управління спадковим майном, однак ОСОБА_1 як спадкоємець не може отримати свідоцтво про право на вказану спадщину через відсутність державної реєстрації спадкового нерухомого майна, оскільки спадкодавець за життя офіційно не оформив своє право власності на вищевказане нерухоме майно.

Позивач позовні вимоги в судовому засіданні підтримав.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, однак від Головнянського селищного голови надійшла заява в якій він просить справу розглянути у відсутності представника, позовні вимоги селищна рада, визнає повністю.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.

Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав

 

ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що записом акта про смерть № 49 від 17 жовтня 2002 року стверджено факт смерті 15 жовтня 2002 року ОСОБА_2, в смт. Головне Любомльського району Волинської області.

З заповіту від 09 грудня 1996 року, посвідченого Головненською селищною радою Любомльського району, зареєстрованого в реєстрі за № 80, вбачається, що ОСОБА_2 заповів все належне йому на день смерті майно ОСОБА_3.

Довідкою Головненськї селищної ради № 1738 від 03 серпня 2004 року стверджено, що на день смерті в смт. Головне ОСОБА_2 проживав один. Зареєстрований 09 грудня 1996 року від його імені заповіт не змінено та не відмінено. Заборони, арешту на вказане нерухоме майно немає.

Згідно з п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.

У відповідності до ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів .

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов, підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 130, 174, ЦПК України, на підставі ст. ст.328, 346, 392 ЦК України, суд, -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку успадкування на нерухоме майно, зокрема : житлового будинку «А-1», хліва «Б-1», літньої кухні «В-1», що знаходиться по вул. Чкалова, 37, в смт. Головне Любомльського району Волинської області, згідно даних технічного паспорта на об'єкт нерухомого майна реєстровий № 1400 від 06.06.2006 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація