Судове рішення #3686081

Цивільне судочинство Справа №2-379-07

позовне провадження

категорія - спори, що виникають

із сімейних правовідносин -37

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Рішення

Іменем України

м.Любомль 18 грудня 2007 року

Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого судді -

ОСОБА_1,

при секретарі Кузьміній Т.О.,

з участю позивача ОСОБА_2,

представника органу опіки та піклування Любомльської райдержадміністрації ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про позбавлення батьківських прав, -

 

встановив:

 

У суд з позовною заявою звернувся ОСОБА_2 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про позбавлення батьківських прав.

Свої вимоги обґрунтував тим, що 13 лютого 2007 року померла ОСОБА_7, у якої від шлюбу з відповідачем ОСОБА_6 залишилося двоє дітей, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, які залишились проживати з позивачем. Відповідач не відвідує своїх дітей, ухиляється від виконання свого батьківського обов'язку по вихованню дітей. Відповідач нещодавно прибув з місць позбавлення волі, зловживає спиртними напоями, проживає сам у батьківському будинку. ОСОБА_2 рішенням Ладинської сільської ради призначений опікуном та піклувальником дітей. За таких обставин вважає, що його позов слід задовольнити.

В судовому засіданні позивач та представник органу опіки та піклування вимоги позову підтримали.

Відповідач по справі в судове засідання не з"явився, однак від останнього надійшла заява, в котрій останній зазначив, що вимоги позову визнає повністю, справу просить

 

розглянути у його відсутності.

Позивач та представник органу опіки та піклування в судовому засідання пояснили, що відповідач ухиляється від свого батьківського обов'язку по вихованню та утриманню дітей, забезпечення їх нормальними умовами життя, продовжує вести аморальний спосіб життя, пиячить, неодноразово притягувався до кримінальної та адміністративної відповідальності. З цього приводу службою в справах неповнолітніх проводилась перевірка відповідно до якої, остання прийшла до висновку про повне ухилення відповідача від будь-якої участі у вихованні та утриманні дітей без поважних на те причин.

Аналізом доказів встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач перебував у шлюбі з ОСОБА_7, яка померла 13 лютого 2007 року, що стверджено копією свідоцтва про розірвання шлюбу 1-ЕГ № 012923 від 30 жовтня 2007 року.

Від шлюбу вони мають двох неповнолітніх дітей, ОСОБА_4, 13.06. ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. До засудження та з часу прибуття з місць позбавлення волі, відповідач своїх дітей не утримував та матеріально не забезпечував, виховання останніх не займався. Діти тривалий час проживають у ОСОБА_2, де мають достатні умови проживання навчання та належного виховання. Відповідач фактично не цікавиться життям та вихованням дітей, систематично вживає спиртні напої, негативно характеризується по місцю проживання, не працевлаштований, не перебуває на обліку як безробітний. При цьому відповідач має нерегулярний мінливий дохід, оскільки працює час від часу в обійстях односельчан.

До такого висновку суд прийшов на підставі пояснень позивача, представника органу опіки та піклування, Акту обстеження матеріально-побутових умов сім"ї відповідача, висновку служби у справах дітей Любомльської райдержадміністрації № 267 від 29 листопада 2007 року, яким визнано за необхідне позбавити батьківських прав ОСОБА_6, інформації Любомльського РВ УМВС України у Волинській області № 7403 від 28.11.2007 року про факти притягнення відповідача до кримінальної та адміністративної відповідальності, рішення виконкому Ладинської сільської ради, Любомльського району Волинської області.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Таким чином дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що вимоги позову та їх обгрунтування знайшли своє об'єктивне підтвердження в судовому засіданні.

Наведені докази достовірно стверджують, що відповідач ОСОБА_6, ухилявся та ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню та утриманню дітей, залишивши їх без належної батьківської уваги та піклування. Поважних причин такого відношення до своїх дітей відповідачем не представлено, і судом під час розгляду справи не встановлено.

Беручи до уваги вищенаведені вимоги закону та фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення.

Згідно із ч.2 ст.166 СК України одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Відповідно з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини

 

(аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Згідно з ч. 1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Вираховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_6 має нерегулярні мінливі доходи, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача аліментів на утримання дітей у твердій грошовій сумі, з врахуванням вимог ст.182 СК України по 30 грн. на кожну дитину.

Згідно вимог ст.88 СК України, судові витрати у формі судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи слід покласти на відповідача.

Оскільки по справі розглянуто як майнові так і немайнові вимоги, судовий збір становитиме (51, 00 + 8, 50) = 59, 50 гривень.

Згідно п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 214-215, 367 ЦПК України, на підставі ст.ст. 164, 166, 180, 181, 182, 184 СК України, суд, -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити повністю.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя ІНФОРМАЦІЯ_5, щодо його неповнолітній дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з ОСОБА_6, 1964 народження, жителя ІНФОРМАЦІЯ_6, в користь ОСОБА_2, на утримання дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі по 30 гривень на кожну дитину щомісячно, починаючи з 12.11.2007 року і до її їх повноліття, однак мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків передбачених статтею 184 СК України.

Стягнути з ОСОБА_6, в користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору та в користь позивача ОСОБА_2 8 (вісім ) гривень 50 копійок судового збору та 7 (сім) гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи сплачені останнім при подачі позовної заяви.

Рішення про стягнення місячного розміру аліментів допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація