Судове рішення #3690058

Справа №2-410/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2007 року смт. Краснопілля

Краснопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Янголь Є.В.

при секретарі Авраменко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дітей, -


ВСТАНОВИВ:


Позивачка просить суд постановити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем та стягнути з останнього аліменти на її користь на утримання дітей сторін, доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в розмірі 1/3 частини його заробітку, щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягнення з дня звернення до суду з заявою до досягнення дітьми віку повноліття, примінив негайне виконання рішення суду. Свої вимоги вона мотивує тим, що з відповідачем спільне проживання припинено в листопаді поточного року, причиною цьому є те, що між ними часто стали виникати непорозуміння, це вплинуло на вирішення важливих питань сім'ї та побуту. Також відповідач не надає ніякої добровільної допомоги на утримання дітей.

Позивачка в судовому засіданні свої вимоги підтримала.

Відповідач позов визнав в попередньому судовому засіданні та пояснив, що дійсно вони не проживають разом з листопада 2007 року і тому він згодний на розірвання шлюбу та сплату аліментів на дітей.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову в попередньому судовому засіданні ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що 22 вересня 2000 року виконкомом Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області, актовий запис №8 сторони зареєстрували шлюб (а.с.4). Від шлюбу сторони мають двох дітей, доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.4а). На даний час діти проживають з позивачкою і повністю знаходяться на її утриманні (а.с.5).

Згідно вимог ст.110, 112 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і рішення про розірвання шлюбу суд постановляє, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дітей сторін.

Суд вважає, що сім"я сторін розпалася остаточно і зберегти її неможливо, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін, що дає підстави для задоволення позову.

Відповідно до ст. 180-183 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері), або у твердій грошовій сумі.

Згідно ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли аліменти визначаються в твердій грошовій сумі.

Таким чином, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Витрати за реєстрацію розірвання шлюбу в державному органі реєстрації актів цивільного стану в розмірі 17 грн. покласти на відповідача.

Керуючись ст. 88 ЦПК України, суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути на користь


держави державне мито у розмірі 51 грн.

Згідно ст.81 ЦПК України, з відповідача також необхідно стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення процесу в розмірі 7 грн. 50 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 81, 88, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 110, 112, 180-183 Сімейного Кодексу України, суд, -


ВИРІШИВ:


Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований виконкомом Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області 22 вересня 2000 року, актовий запис №8.

Витрати за реєстрацію розірвання шлюбу покласти на відповідача -ОСОБА_2 в сумі 17 грн. зі сплатою на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця с.Мар"янівка Кіровського району Приморського краю, жителя АДРЕСА_1, не працює, - аліменти на утримання дітей, доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та доньку -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у розмірі 1/3 частини його заробітку, щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи стягнення з 23.11.2007 року до досягнення дітьми віку повноліття, стягуючи аліменти на користь матері, ОСОБА_1.

Допустити негайне виконання рішення суду у розмірі 282 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати на користь держави в сумі 51 гривня.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7-50 грн. до фонду Державного бюджету по КВЕД 22050000 "Оплата витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах" у Краснопільському районі, р/р 31219259700172, ОКПО отримувача 23635238, МФО банку 837013, банк ГУДКУ у Сумській області.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація