АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" вересня 2008 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого Фащевської Н.Є.
Суддів Гурзеля І.В., Дикун С.І.
при секретарі Шкільняку Б.М.
з участю апелянта ОСОБА_1 та позивачки ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Зборівського районного суду від 21 серпня 2008 року по справі за позовомОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,
встановилА:
ОСОБА_1. звернувся із апеляційною скаргою на рішення Зборівського районного суду від 21 серпня 2008 року, яким позов ОСОБА_2 задоволено. Вирішено стягувати із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на дитину: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі 300 грн щомісячно, починаючи з 04 серпня 2008 року до досягнення дитиною повноліття.
Апелянт просив скасувати рішення суду та постановити нове рішення про зменшення розміру аліментів до 204 грн. При цьому зазначив, що суд безпідставно визначив розмір аліментів у твердій грошовій сумі 300 грн, не врахувавши, що він працює на постійній основі в чині дяка-регента і його заробіток становить 200 грн.
Під час розгляду справи в апеляційному суді апелянт підтримав вимоги апеляційної скарги.
Відповідачка апеляційної скарги не визнала, посилаючись, що суд вірно визначив розмір аліментів на утримання дитини, врахувавши як стан здоров'я дитини, так і матеріальне становище платника аліментів.
Колегія суддів, перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вимог, заявлених в суді першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі до 22.09.2004 року. Від шлюбу у них народилась дитина - син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження. Відповідач проживає окремо від дитини, обов'язку утримувати сина не виконує. Дитина часто хворіє, що стверджується медичною довідкою від 23.07.2008 року. Відповідач працює в чині дяка-регента парафії с.Велика Плавуча, інших утриманців не має.
Відповідно до вимог ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину заробітку одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
А згідно із нормою ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Задовольняючи позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, суд виходив з того, що відповідач у добровільному порядку не виконує обов'язку утримувати дитину; дитина часто хворіє; особливостей умов праці та доходів відповідача та того, що він не має інших утриманців. З урахуванням зазначених обставин, суд підставно визначив аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн.
Колегія суддів погоджується із наведеним висновком суду, як із таким, що відповідає вимогам закону та обставинам справи.
Посилання апелянта, що суд безпідставно застосував до спірних правовідносин ст.184 СК та встановив розмір аліментів у твердій грошовій сумі, не заслуговують на увагу колегії суддів, оскільки даний вид аліментів суд визначив з врахуванням всіх обставин справи, зокрема, судом враховано специфіку умов праці та доходів відповідача.
Рішення суду постановлене з додержанням вимог закону і підстав до його скасування з мотивів, наведених в апеляційній скарзі, колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст. ст.307 ч.1 п.1; 308; 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
Ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Зборівського районного суду від 21 серпня 2008 року залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_1 7,5 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом вірно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області Дикун С.І.