Справа № 2- 1370/2008
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2008 року Деснянський районний суд
м.Чернігова
в складі:
головуючого судді Білого В.М.
при секретарі Овдій О.М.
за участю позивача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 справу за позовом ОСОБА_2 до Чернігівської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2008 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Чернігівської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позов мотивовано тим, що 24 травня 2007 року помер батько позивача -ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблений актовий запис за №1589. Позивачка є єдиною спадкоємицею за заповітом. Після смерті батька позивач не зміг своєчасно звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини, оскільки після смерті батька вона себе погано почувалась, являється інвалідом 3 групи, в неї часто виникають гіпертонічні кризи. Прохає встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом до Чернігівської державної нотаріальної контори.
У судовому засіданні, позивач позов підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Відповідач в судове засідання не з»явився, надіславши листа з проханням розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи , суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав:
Згідно ст.. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно ст.. 1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
2
Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як установлено в судовому засіданні , позивач пропустив строк для прийняття спадщини у зв"язку з тим, що після смерті матері почував себе ослабленим, мав погане самопочуття і тому не зміг звернутися до нотаріальної контори у встановлений законом строк.
За таких обставин , суд вважає , що причини пропуску строку для прийняття спадщини можна вважати поважними.
Керуючись ст.ст. 1217, 1235, 1272 ЦК України, ст.ст.213, 215 ЩІК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до Чернігівської міської ради задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини - три місяці з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Деснянського районного суду ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.