Судове рішення #36931358

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа 760/6330/14-а

Суддя доповідач Кобаль М.І.


У Х В А Л А

19 травня 2014 року м. Київ


Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кобаль М.І., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2014 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників про скасування постанови по справі про накладення адміністративного стягнення , -


ВСТАНОВИВ:


Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2014 року зазначений адміністративний позов повернено позивачу.

ОСОБА_1 не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції з підстав порушення судом першої інстанції норм процесуального права та направити справу на продовження розгляду до Солом'янського районного суду м. Києва.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 187 та 189 КАС України.

Відповідно до частини 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.

Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі за текстом - «Закон № 3674-VI»).

Законом України від 19.09.2013, № 590-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", внесено зміни до названого Закону, які набрали чинності 23 жовтня 2013 року.

Зокрема, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду, ставка судового збору встановлюється в розмірі 0,05 відсотки розміру мінімальної заробітної плати.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VІI мінімальну заробітну плату встановлено на 2014 рік у розмірі 1218 грн.

Таким чином, судовий збір при поданні апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується у розмірі 0,05 % від мінімальної заробітної плати та становить - 60,90 грн.

В порушення вимог зазначеної статті КАС України скаржником до апеляційної скарги додано документ про сплату судового збору в розмірі 36,54 грн.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Суд апеляційної інстанції, не бере до уваги посилання апелянта на докази щодо направлення судом першої інстанції копії оскаржуваної ухвали поштою від 24.04.2014 року, оскільки надана копія поштового конверта не містить відтиск штемпеля відділення поштового зв'язку (а.с.18).

Вказані недоліки можуть бути усунуті позивачем шляхом подання суду апеляційної інстанції квитанції про сплату судового збору в повному обсязі та надання підтверджуючих документів подачі апеляційної скарги без пропущення строку на апеляційне оскарження.

Згідно приписам ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суд, -


УХВАЛИВ :


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2014 року - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.

Роз'яснити апелянту, що у випадку не виконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційна скарга буде повернена.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя М.І. Кобаль
























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація