Судове рішення #36948587

ЄУ №254/496/14-ц

№ 2/254/634/2014


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2014 року м. Донецьк


Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді Заборського В.О.,

при секретарі Перевертайло І.В.,

за участю позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -


ВСТАНОВИВ:


27 січня 2014 року позивач ОСОБА_1 звернулась до Будьоннівського районного суду м. Донецька з позовом в якому зазначила, що перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. З листопада 2013 року шлюбні відносини між ними припинені, ніякої матеріальної допомоги відповідач на утримання дітей не надає, участь у вихованні доньок не приймає. На теперішній час позивачка не може одна утримувати двох доньок, оскільки старша донька ОСОБА_3 навчається на платній основі на першому курсі в Донецькому державному університеті Управління, а молодша донька ОСОБА_4 навчається в 3-му класі загальноосвітньої школи № 147 та додатково відвідує Будинок дитячої та юнацької творчості Будьоннівського району м. Донецька, де займається в трьох кружках, що потребує додаткових матеріальних витрат. Крім того, діти знаходяться на диспансерних обліках у медичних закладах. Відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання неповнолітніх дітей не надає. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 2500,00 грн. щомісячно до повноліття дітей, починаючи стягувати з дня подання позову.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання підтримала заявлені позовні вимоги та просила суд задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засідання позовні вимоги визнав частково та пояснив, що з позивачкою проживають разом в одній квартирі, ведуть спільне господарство, за свій рахунок він купує продукти харчування. Він працює контролером-ревізором на «Кодратівському вогнетривкому заводі» та його оклад становить - 2800,00 грн..

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком її є ОСОБА_2, а матір'ю ОСОБА_1, що не заперечувалось позивачкою та відповідачем.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_4 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2, про що в книзі реєстрації народжень Відділу реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського РУЮ м. Донецька 04 жовтня 2004 року зроблено відповідний запис за № 546, батьком вказаний - ОСОБА_2, а матір'ю - ОСОБА_1

Відповідно до Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-ХII) дитина, з огляду на її фізичну й розумову незрілість, вимагає спеціального захисту й турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.

Обов'язок батьків по утримуванню дітей до досягнення ними повноліття закріплений в ч. 2 ст. 51 Конституції України і в ст. 180 Сімейного кодексу України, яка говорить, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення повноліття.

Відповідно до вимог ст.181 СК України за рішенням суду гроші на утримання дитини присуджуються в частині від доходу його матері, батька і (або) у твердій грошові сумі.

Згідно зі ст.ст. 182, 183 СК України частина заробітку (доходу) батька, що буде стягуватися, як аліменти, визначається судом. При цьому розмір аліментів на одну дитину при будь-яких обставинах не може бути менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_2 від обов'язку утримання дитини судом не встановлено. Домовленості між батьками щодо способу утримання дитини не досягнуто.

Оцінивши надані по справі докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 не належним чином виконує у відношенні своїх неповнолітніх дітей передбачені сімейним законодавством батьківські обов'язки з їх утримання, чим порушує право дітей на достатній рівень життя.

Вирішуючи питання щодо розміру та виду аліментів, суд враховує, що у відповідності із ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України аліменти у твердій грошовій сумі стягуються в тому випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Оскільки відповідач ОСОБА_2 працює, отримує заробітну плату, то суд з урахуванням вищенаведених обставин, майнового стану та стану здоров'я дітей і відповідача, визначає аліменти на їх утримання у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку /доходу/, до досягнення дітьми повноліття, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.

Вимогами п.1 ст.191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.

Відповідно до вимог статей 81, 88 ЦПК України, оскільки позивачка звільнена від сплати судових витрат при звернені з даним позовом до суду, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі - 243,60 грн..

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 180, 182, 183 і 191 СК України, ст. ст.10, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, щомісяця аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку /доходу/, до досягнення дітьми повноліття, але не менше на кожну дитину, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, починаючи з 27 січня 2014 року.

Рішення суду в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей на користь ОСОБА_1 у межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір до доходу держави у розмірі 243 (двісті сорок три) грн.. 60 коп.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено сторонами в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Будьоннівський районний суд м. Донецька шляхом подання в десяти денний строк апеляційної скарги.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація