Центрально-Міський районний суд м.Макіївки
буд.111 м. м. Макіївка Донецька область Україна 86108
Справа № 270/980/13-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 квітня 2014 року м. Макіївка
Центрально-Міський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Кузнецова Р.О.
при секретарі Насікайло О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївці подання державного виконавця Центрально-Міського відділення Державної виконавчої служби Макіївського міського управління юстиції Завальонкова В.В. щодо примусового проникнення до житлового приміщення,
в с т а н о в и в :
09 квітня 2014 року державний виконавець Центрально-Міського ВДВС Макіївського МУЮ Завальонков В.В. звернувся до суду з поданням про примусове проникнення до житлового приміщення з метою перевірки майнового стану боржника ОСОБА_2, а саме рухомого майна, яке знаходиться за адресою: 86157, АДРЕСА_1.
Подання мотивоване тим, що на виконанні в Центрально-Міському відділі Державної виконавчої служби Макіївського міського управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 270/980/2013, виданий 17 травня 2013 року Центрально-Міським районним судом м. Макіївки, про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 моральної та матеріальної шкоди в сумі 60 000 грн. В ході вжитих заходів примусового виконання рішення суду до боржника були застосовані наступні виконавчі дії: на неодноразові виклики до Центрально-Міського ВДВС Макіївського МУЮ боржник не з'явився; під час виходу за адресою: 86157, АДРЕСА_1 складено акти про неможливість перевірити майновий стан боржника у зв'язку з тим, що двері квартири не відчинили; боржнику рекомендованим листом відправлено попередження щодо примусового проникнення до житлового приміщення з метою перевірки майнового стану боржника. Згідно повідомлення вбачається, що боржник за вказаною адресою: 86157, АДРЕСА_1 мешкає, оскільки отримує дані повідомлення, але ніяк не реагує на них. Станом на 07 квітня 2014 року рішення суду виконується частково. Тому, на підставі викладеного, просив дозволити примусове проникнення до житлового приміщення.
В судове засідання, призначене на 25.04.2014, прокурор, представник ВДВС Центрально-Міського ММУЮ, засуджений (боржник) ОСОБА_2, захисник засудженого ОСОБА_4, потерпіла ОСОБА_3, представник потерпілої ОСОБА_5 не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. З огляду на вимоги абз. 2 ч. 4 ст. 539 КПК України, за яким неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття, суд дійшов висновку про можливість розгляду клопотання за відсутності таких осіб.
Згідно ч.5 ст. 128 КПК України цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв'язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Частиною 1 ст. 376 ЦПК України визначено, що питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця.
Відповідно п. 10 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, звертатися до суду з поданням про розшук боржника - фізичної особи або дитини чи про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відбирання.
Так, 17.05.2013 року було видано виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 60000 грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди заподіяної злочином.
Як вбачається з матеріалів подання державного виконавця Центрально-Міського ВДВС Макіївського МУЮ Завальонкова В.В., 15.11.2012 року ОСОБА_2 було написано пояснення про те, що він ознайомлений з рішенням суду та зобов'язується його виконувати.
14.10.2013 року державним виконавцем Завальонковим В.В. складено акт про неможливість перевірити майновий стан боржника.
Однак до матеріалів подання не додано відомостей про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 270/980/13-к, який видано 17.05.2013 року Центрально-Міським районним судом м. Макіївки.
Крім того, в поданні не зазначено яке саме майно належить ОСОБА_2 та підстави примусового проникнення до житлового приміщення, а також щодо відчуження якого майна потрібне таке проникнення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що подання державного виконавця Центрально-Міського ВДВС Макіївського МУЮ Завальонкова В.В. задоволенню не підлягає.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 128 КПК України, ст. 376 ЦПК України, ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», суд -
у х в а л и в :
У задоволенні подання державного виконавця Центрально-Міського відділення Державної виконавчої служби Макіївського міського управління юстиції Завальонкова В.В. щодо примусового проникнення до житлового приміщення з метою встановлення майнового стану боржника ОСОБА_2 - відмовити.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга через суд, який ухвалив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала суду, яка набрала законної сили, обов'язкова для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Суддя: Р.О. Кузнецов