Справа 22-1361 /2008 Головуючий першої інстанції Панова Т.Л.
Категорія 33 Доповідач Денисенко Л.Л.
УХВАЛА
Іменем України
18 лютого 2008 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
Головуючого ДенисенкоЛ.Л.
суддів Солодовник О.Ф. Молчанова С. І.
при секретарі Проляпа О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по апеляції ОСОБА_1
на рішення Дружківського міського суду
від 15 жовтня 2007 р.
по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання будівлі незаконною і знесення будівлі, зустрічному позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Дружківської міської ради про визнання права володіння і користування частиною земельної ділянки та визнання частково недійсним державного акту на земельну ділянку.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Дружківського міського суду від 15 жовтня 2007 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просе скасувати рішення суду, постановити нове рішення в частині визнання частково недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, посилаючись на те, що рішенням суду від 25 березня 1983 року їй надана земельна ділянка і експертизою встановлено, що межа між земельними ділянками сторін не відповідає представленим документам на відвід земельної ділянки. Тому суд безпідставно відмовив їй у задоволенні позову.
- 2 -
В судовому засіданні представник відповідачки ОСОБА_3 підтримував апеляційну скаргу, представник позивачки ОСОБА_4 просив рішення суду залишити без зміни.
Вирішуючи справу суд виходив з того, що сторони не представили акти відводу земельних ділянок в натурі і тому неможливо перевірити відповідність межі земельних ділянок.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково, а рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд з таких підстав.
Відповідно вимог ст. 311 п.4 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов"язки осіб, які не брали участь у справі.
Матеріалами справи встановлено, що рішенням Дружківського міського суду від 25 березня 1983 року будинок АДРЕСА_1 розділено в натурі між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 по 1/2 частки кожному і встановлено межі користування земельною ділянкою : ОСОБА_1 виділено ділянку площею 232, 4 кв.м. , ОСОБА_5 - 231, 4 кв.м. двір площею 425 кв.м. залишено у загальному користуванню. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 помер, після його смерті спадкоємці ОСОБА_6 та ОСОБА_7 подали заяви про прийняття спадщини. Вирішення спору стосовно земельної ділянки торкається інтересів спадкоємців, які не брали учсть у розгляді справи, чим порушено їхні права.
Тому рішення суду підлягає скасуванню, а справа підлягає направленню на новий розгляд до того ж суду в іншому складі суду.
Крім того, висновок суду про те, що при наявності державного акту на право власності на земельну ділянку спір не можно вирішити без первинного акту про відведення замельної ділянки не грунтується на вимогах закону.
Керуючись ст. ст. 307, п.4 ст. 311, 315 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Дружківського міського суду від 15 жовтня 2007 року скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі суду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту
проголошення і може бути оскаржена в касаційну інстанцію протягом двох
місяців після набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду
України.