Справа № 22-1460 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Венгерчук А.О.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк З.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2007 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської
області у складі: головуючого Буцяка З.І..
суддів Шимківа С.С., Ковалевича СП.
при секретарі Сеньків Т.Б.
з участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою Острозького комунального підприємства "Теплоенергія" на рішення Острозького районного суду від 9 листопада 2006 року у справі за позовом Острозького комунального підприємства "Теплоенергія" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за теплопостачання,
встановила:
Рішенням Острозького районного суду від 9 листопада 2006 року Острозькому комунальному підприємству "Теплоенергія" відмовлено у задоволенні позову до ОСОБА_1 про стягнення 1317,83 грн. боргу за теплопостачання за період з жовтня 2004 по квітень 2006 року.
В поданій апеляційній скарзі позивач вважає його незаконним і посилається на те, що висновок місцевого суду про припинення договірних стосунків сторін про теплопостачання є помилковим і таким, що суперечить п. 9 Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1497 від 30 грудня 1997 року (з наступними змінами і доповненнями).
Просить рішення місцевого суду скасувати й ухвалити нове про задоволення позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 22 Закону України "Про захист прав споживачів" встановлено, що правила торговельного, побутового та інших видів обслуговування (виконання робіт, надання послуг) затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 8 Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1497 від 30 грудня 1997 року (зі змінами і доповненнями), п. 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою KM України № 630 від 21.07.2005 p., послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідве-дення.
Пунктом 24 чинних Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення встановлено, що споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Відключення споживача від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється (пункт 25 Правил).
Відповідно до п. 29 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою KM України № 630 від 21.07.2005 p., договір може бути розірваний достроково у разі: зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугами виконавця; переходу права власності (користування) на квартиру (будинок садибного типу) до іншої особи; невиконання умов договору сторонами договору.
З матеріалів справи безспірно вбачається, що відповідачка неодноразово зверталася до позивача із заявами, в яких просила відключити її квартиру від централізованого опалення і вимагала розірвання договору про надання послуг з теплопостачання, укладеного сторонами 12 листопада 2002 року.
Проте незважаючи на це, а також на припинення відповідачкою оплати послуг позивача, останній усупереч вимогам п. п. 24, 25, 29 Правил і далі продовжував в односторонньому порядку на власний ризик надавати відповідачці послуги з централізованого теплопостачання, від яких ОСОБА_1 відмовилася.
Крім того, зі справи видно, що позивач пред"явив позов до відповідачки про стягнення боргу за теплопостачання, посилаючись на ст. ст. 509 та 610 чинного ЦК України, тобто виходячи з норм зобов"язального права.
Тому з урахуванням викладеного вище суд першої інстанції, на переконання апеляційного суду, прийшов до цілком правильного висновку про те, що підстав для задоволення заявлених позивачем вимог про стягнення з відповідачки плати за теплопостачання немає.
Доводи поданої позивачем апеляційної скарги правильності зробленого місцевим судом висновку не спростовують.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила :
Апеляційну скаргу Острозького комунального підприємства "Теплоенергія" відхилити.
Рішення Острозького районного суду від 9 листопада 2006 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.
Головуючий
Судді: