Справа № 2-55 2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2007 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Федика Л.І. при секретарі Федорів Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Калуша справу за позовом ОСОБА_1 до КП „Екосервіс" Калуської міської ради на неправомірні дії та відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
позивачка звернулася в суд з позовом до КП „Екосервіс" Калуської міської ради на неправомірні дії та відшкодування моральної шкоди, стверджуючи, що в січні 1999 року їй була виписана бронь на кладовищі Височанка біля свого покійного чоловіка ОСОБА_2 позивачка побачила, що на її броні похована інша людина, через що перенесла великі моральні страждання та переживання. 11.04.2006 року позивача звернулася до директора КП „Екосервіс" Калуської міської ради з проханням роз"яснити цей неправомірний вчинок по відношенню до неї, на що відповіді в визначений законом термін не поступило. Позивачка вирішила звернутися з заявою до голови Калуської міської ради, в Калуську депутатську комісію та в ЗМІ, після чого директор КП „Екосервіс" Калуської міської ради запропонував їй забронювати місце з іншого боку могили. Відповідно до ст.20 ЗУ „Про звернення громадян", директор КП „Екосервіс" Калуської міської ради повинен був надати позивачці відповідь в визначений законом термін, чого не було зроблено та через що вона продовжувала страждати, перебувала в постійній напрузі, погіршився стан здоров"я. Моральну шкоду позивачка оцінює в 4000 грн.
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_3 позов підтримав і підтвердив вищенаведене та просить визнати дії КП „Екосервіс" Калуської міської ради неправомірними та стягнути з відповідача в користь ОСОБА_1 4000 грн. моральної шкоди.
Представник позивачки ОСОБА_4 позов підтримав і просить його задоволити.
Представник відповідача Мазур Б.В. позов не визнав та суду пояснив, що 11.04.2006 року КП „Екосервіс" Калуської міської ради отримало від ОСОБА_1 заяву щодо роз"ясненя і дачі відповіді відносно її броні на міському кладовищі „Височанка", на яку у визначений законом термін, а саме 22.05.2006 року, їй була дана відповідь. Крім того, 25.04.06 року КП „Екосервіс" Калуської міської ради позивачці було направлено письмове повідомлення про те, що її питання потребує додаткового вивчення. Оскільки, вини КП „Екосервіс" Калуської міської ради немає, Мазур Б.В. вважає, що вимоги представників позивачки про стягнення в користь ОСОБА_1 моральної шкоди є безпідставними, так, як позивачка предоставила папір і трактує його як документ, що підтверджує бронь на місце на кладовищі. Однак, даний папір не є офіційним документом, оскільки на ньому відсутні печатка і підпис керівника існуючого на той час КП „Ритуал" та не зазначено дату його видачі. Тому, даний папір не слід вважати як документ на бронь. Крім того, в КП „Ритуал" було викрадено журнали реєстрації броней за 4 роки - з 1998 по 2002 роки і КП „Екосервіс" Калуської міської ради не могло знати про те, чи дійсно КП „Ритуал" вчинило які-небуть дії по відношенню до позивачки. В зв"язку з чим, в газеті „Дзвони Підгір"я" було розміщено оголошення КП „Екосервіс" Калуської міської ради до жителів міста з проханням перереєструвати видану раніше бронь. А тому, просить в позові відмовити повністю.
Представник відповідача Федоришин І.Б. позов не визнав та просить в його задоволенні відмовити.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 12.04.06 року подала письмове зверненя до КП „Екосервіс" Калуської міської ради про роз"яснення їй неправомірного вчинку відповідачем по відношенню до неї. Представники відповідача ствердили, що 25.04.2006 року КП „Екосервіс" Калуської міської ради було направлено відповідь, з якої вбачалося, що це звернення потребувало додаткових вивчень і вказали, що відповідь буде дана в 45-й термін і НОМЕР_1 була надана відповідь. Дану відповідь-повідомлення суд не приймає до уваги, оскільки ні в судовому засіданні ні в матеріалах справи немає підтвердження про отримання його позивачкою. А твердження представників відповідача, що дана відповідь відсилалася є безпідставною.
Згідно, ст. 20 ЗУ „Про звернення громадян", звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивченя-невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п"яти днів.
Таким чином, відповідач порушив термін розгляду звернення громадян і його дії є неправомірними.
Згідно ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Як встановлено в судовому засіданні вини КП „Екосервіс" Калуської міської ради щодо завданої моральної шкоди немає, оскільки позивачка предоставила документ, що підтверджує її бронь(а.с.6). Однак, на ньому відсутні печатка та підпис керівника існуючого на той час КП „Ритуал" та не зазначена дата видачі. Також, в судовому засіданні з"ясовано, що КП „Ритуал" було ліквідовано і на базі нього було створено КП „Екосервіс" Калуської міської ради (а.с.23). Згідно довідки КП „Ритуал" від 01.12.2006 року №1 вбачається, що у попереднього майстра кладовища було викрадено журнали реєстрації броней за чотири роки, з 1998 року по 2002 рік (а.с.35). Крім того, в судовому засіданні встановлено, що КП „Екосервіс" Калуської міської ради зверталося до жителів м.Калуша через редакцію газети „Дзвони Підгір"я" про впорядкування заброньованих місць для захороненя на міському кладовищі та перереєстрації виданих раніше броней, що підтверджується довідкою редакції „Дзвони Підгір"я" від 15.11.2006 року №42 (а.с.30) та оголошенням в газеті (а.с.31).
В судовому засіданні з"ясовано, що директор КП „Екосервіс" Калуської міської ради Мазур Б.В. приніс свої вибаченя перед позивачкою, що підтверджується листами від НОМЕР_1 (а.с.24), НОМЕР_2 (а.с.7), НОМЕР_3 (а.с.8), відносно яких позивачка не заперечує. Після цього, позивачці було на тому ж кладовищі виділено бронь злівої сторони бід могили ОСОБА_2. Вищезазначені представниками позивачки факти в судовому засіданні не знайшли свого підтвердження щодо відшкодування відповідачем моральної шкоди, а тому в задоволенні позову в частині стягненя моральної шкоди з КП „Екосервіс" Калуської міської ради на користь ОСОБА_1 слід відмовити.
Враховуючи обсяг юридичної допомоги та витраченого часу представником позивача, суд приходить до висновку, що витрати по оплаті наданої правової допомоги в сумі 1000 грн. слід зменшити.
Судові витрати з відповідача необхідно стягнути у відповідності до ст.ст.82,84,88 ЦПК України.
У відповідності до ст.88 ЦПК України судові витрати по справі слід покласти на відповідача.
На підставі викладеного ст. 1166, 1167 України, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати дії КП „Екосервіс" Калуської міської ради неправомірними.
Стягнути з КП „Екосервіс" Калуської міської ради в користь ОСОБА_1 53грн.00коп. сплаченого державного мита, 31грн. за інфомаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 200грн. за надання юридичної допомоги.
В решті позову відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.